Zajatci

Captives

Zajatci

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

Velká Británie, 1994, 100 min

Napravuji některé filmové resty z 90. let. Tenhle je obzvlášť zapomenutý. Julia Ormond v roce, ve kterém se představila širokému publiku díky rozmáchlé romanci Legenda o vášni, natočila doma v Británii drama o dvou osamělých lidech, kteří se začnou sbližovat, ač mají naprosto mizivou šanci na regulérní vztah. Ona je totiž externí zubařkou v mužské věznici, on v ní sedí a ještě nějakou dobu bude. Do věznice dochází dvakrát týdně, párkrát se střetli pohledem a v průběhu jedné z kontrol jí podstrčí lístek, který napoví, že se přitahují vzájemně. Možná i proto, že jí před časem bolestně zkrachovalo manželství, zareaguje. Jenže něco takového nese velké riziko. Navrch si jejich sympatií všimne nesprávná osoba. Vzplanutí k odsouzenému není neuvěřitelné zejména díky oběma hercům – tajuplný Tim Roth je přesný, okolnostmi zranitelná Ormond jakbysmet. Navíc jí to zatraceně sekne. Komorní, smutné, atmosférické, v závěru přitažené za vlasy. Tehdy se naplno projevuje největší nedostatek jinak solidního dramatu: scénář.(29.10.2019)

Jede z dvoch filmov v ktorych som si zamiloval Juliu Ormond. A zase romantika v ktorej hra taku krehku zienku. Tentokrat sa da dokopy s väznom, kedze robi v base zubarku. Ale holt je to proti predpisom, tak si budu musiet davat pozor a samozrejme nesmie chybat aj nejaky parchant, ktory sa to bude snazit zneuzit a paru pripravi aj krusne chvile. Nastastie sa to skonci dobre, takze mam radost, kedze chemia medzi Juliou a Timom je neskutocne zivocisna. Fakt im to perfektne ladi. Som rad, ze som tento maly neznamy film pred rokmi videl vdaka CT a nastastie si ho aj nahral, takze si ho môzem pustat opakovane. Je to taky pekny neznamy klenot. 8/10.(14.1.2019)

Zajatci přináší silný příběh lásky dvou lidí, kteří se setkali na tak nehostinném místě, jakým je basa. Julia Ormond a Tim Roth mezi sebou rozehrávají naprosto úžasnou, strhující chemii, silnou a výbušnou tak, že by dokázala podpálit barák. Něco tak "stunning and electrifying" jsem ve filmu mezi mužem a ženou dlouho neviděla. Láska, touha, chtíč, sexuální napětí, vzrušení a zároveň něha a zranitelnost. Tim Roth je zde snad nejvíc sexy, co kdy byl a tím svým pohledem mě dostával pokaždé. Scény s ukazováčkem či ta v restauraci patří mezi jedny z nejerotičtějších scén, co jsem zatím snad viděla. Captives patří mezi neprávem zapomenuté klenoty, které by si zasloužily místo na vrcholu.(5.10.2014)

Úplně náhodou jsem Zajatce zahlédla v půlnočním vysílání České televize. Zaujali mě hned od začátku. Velmi komorní příběh mladé, právě rozvedené, zubařky, která začne docházet do vězení jako vězeňský zubař a vězně Philipa, je vskutku poutavý. Příběh se rozvíjí poměrně nečekaně a překvapivě. Chemie mezi oběma představiteli funguje skvěle, jejich společné scény jsou plné sexuálního napětí. Rozhodně dobrý film a neprávem zastrčený.(22.3.2013)

Tenhle film má jedno veliké, nepřehlédnutelné plus a tím je okouzlující Julia Ormond, v roli vězeňské zubařky, opuštěné manželky vynikající. Tim Roth by se mnou nehnul ani o píď a čelist by mu mohla cvakat nepřetržitě 24 hodin denně, ovšem jim dvěma to fungovalo skvěle, vzájemná přitažlivost, jiskření, erotické dusno bylo téměř hmatatelné. Inu, zdá se, že láska kvete i na velmi neobvyklých místech..(10.7.2019)

• - Pracovní název snímku byl The Prisoner. (Missa08)

• - Tetování, která ve filmu odhalí Tim Roth, jsou jeho vlastní. (D3VIL)

• - Hlavní roli odmítl Stephen Rea. (Missa08)