poster

Before the Rains

Drama

Indie / Velká Británie / USA, 2007, 98 min

Režie:

Santosh Sivan

Kamera:

Santosh Sivan

Hudba:

Mark Kilian

Producenti:

Mark Burton

Scénografie:

Sunil Babu
(další profese)
 • emma53
  ****

  "Cesty vytvořené lidskýma rukama vydrží i staletí, ale životní cesty jsou mnohdy nejen nestálé, ale i plné nástrah a bolesti."- Drama o lásce dvou lidí nejen z odlišných světů, ale i s jinými tradicemi a morálními hodnotami, které Santosh Sivan zasadil do nádherného prostředí jižní Indie. Chválím kameru za její úžasné záběry, byl to opravdu vizuální zážitek s krásnými scenériemi. A z herců mě zaujal zcela jednoznačně Rahul Bose, kterého budu chtít určitě vidět ještě v nějakém jiném filmu. K tomu moc hezký soundtrack a já strávila s Before the Rains prima chvíli.(26.5.2016)

 • rikitiki
  ***

  Film o tom, jak je důležité pro pány, aby měli plnou kontrolu nad svým… No, však uvidíte. Je to dobře natočené dryáčnické poselství: jeden Brit vyjeb.vá s jednou Indkou, stejně jako všichni Britové vyjeb.vají s celou Indií. Na druhou stranu, když vidím, jak si ve 20. století vesnická rada představovala soud a důkaz neviny, můžou být ještě rádi, že tam ty Brity měli. I film vlastně – nevím, jestli záměrně – ukazuje, že ze spojení Britů a Indů může vzejít i něco pozitivního, co přetrvá. ___ Charaktery britských postav jsou šablonovité, prokreslenější jsou role Indů. /13. 7. 2017/.(13.7.2017)

 • Andrea1717
  *****

  Velmi vizuálne pútavý film, ma môj vkus priveľa britov, ktorych neznasam vo filmoch, no ale holt niekedy to bez nich nejde, akurat som dufala, ze ten hlavny hajzel dojde spravodlivej odplaty a ono nic. Škoda, tesila som na pomstu. Rahul Bose, ti má silne morálnu a pozitívnu postavu, ktora mu vyslovene sedí. Filmpm sa linie velmi pekna hudba, ktorá podtrhuje krásy prírody.(18.2.2018)

 • italka63
  ****

  Může se zamilovat britský sáhib ve čtyřicátých letech v Indii do krásné , vdané Indky? No ano, může, jenže je ženatý a románek vypluje na povrch. Brit je podnikatel, který buduje cestu džunglí, na svoz úrody čaje a koření.Dále je tu její kamarád z dětství a taktéž v jednom nejvyšší zaměstnanec bílé rodiny, která se též zkompletuje po příjezdu manželky a syna z Británie. Je tu láska, soucit, od každého něco. A nádherná Indie, se svými tradicemi, které Evropan nemůže pochopit a moc krásné melodie. Skvělé herecké výkony Rahula Bose a Linuse Roacheho.(18.9.2017)

 • Niktorius
  *****

  Výborný film, možná i Sivanův nejlepší. Audiovizuální lyrika oslavující autorovu rodnou zemi a jemně vykreslující charaktery postav splývá s vyprávěním o setkání dvou světů natolik působivě, že je takřka nemožné odtrhnout oči od obrazovky. Britská koprodukce se na snímku podepsala znatelně - pobíhá v něm nadměrné množství bílých sáhibů, angličtina silně převažuje nad malajalámštinou a ač se snímek odehrává v době revolučních nálad a záchvěvů vzdoru proti britským kolonialistům, není z něj vůbec cítit indický nacionalizmus. Vlastně se tam přímo říká, že Indové by neměli Brity vyhánět, ale naučit se s nimi spolupracovat, protože jim přináší mnoho dobrého. A koneckonců i co se postav týče, imperialisté ze západu vycházejí z případného srovnání lépe, neboť jsou velmi empatičtí, vyhýbají se násilí a v krizovém momentu dovedou odpustit, zatímco domorodci kolonizátory kategoricky odmítají, vyčleňují z kolektivu jejich sympatizanty a nadto olizují rožhavené lžíce, brblají něco o cti a nutnosti pomsty a vůbec jsou nějací divní a ulpělí na podivných tradicích. Tohle zmíněné dělení není ve filmu nijak zvlášť zřetelné a možná se tam dostalo omylem, ale i tak mi trochu vadí, jelikož tupí osobitost indického pojetí filmů. Ač je třeba uznat, že na technickém poli britský štáb filmu výrazně pomohl a postaral se o špičkovou audiovizuální kvalitu, přece jen budu nadále preferovat filmy čistě indické...(20.7.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace