Reklama

Reklama

Dvaapadesátiletý Carsten (Jesper Christensen) je populárním a velmi respektovaným středoškolským učitelem. Je ženatý s Ninou (Pernille August) a mají spolu syna Tobiase. Carsten se zaplete s bývalou studentkou Pil (Beate Bille), která sympatizuje s extrémní levicí. Jedné noci se Pil zúčastní výtržností, které nedopadnou dobře a je při nich zabit policista. Pil a další dva aktivisté jsou uvězněni. Carstenova aférka se prozradí a on opouští svou zaskočenou ženu Ninu, aby mohl všemi prostředky pomáhat Pil. Za nimi zůstává jeden mrtvý policista, dvě zničené rodiny a vina, která se začíná pomalu, ale jistě zvětšovat. (Skandinávský dům) (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

Aky 

všechny recenze uživatele

Skvěle napsaný příběh o tom, že spoluvina se někdy nese hůře než vina samotného viníka. Vrah měl pro svůj čin důvod, třeba pochybnou, ale motivaci. Svědomí dodatečného spoluviníka je zatíženo, aniž mu byl poskytnut ekvivalent; utrpení je tím větší a odsudek okolí bolestnější. Drama přesně a neúhybně sleduje svůj záměr sdělit, co mají autoři na srdci. Významně jim napomáhá hlavní herec, kterého jsem doposud neznal, ale který je naprosto uvěřitelný. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Postarší učitel opustí ženu, přátele i práci, jen aby mohl pomáhat a hájit svou krásnou černovlasou milenku - radikální studentku, která autem úmyslně zabila policistu. Dramatický, ale až příliš dějově vykonstruovaný dánský film. Psychologický, silný, ale ponurý a filmově chladný jako Severní moře, s minimem akce. Hledající vinu a vyhýbající se vině, ale možné odpovědi poletují jako hrdina na padákovém kluzáku ve větru. Trailer: http://www.movieplayer.it/trailer/547/gli-innocenti-trailer-italiano/ ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Zabití není zábavný a už vůbec ne příjemný film. Je chladný a tak nějak seversky strohý. Vlastně není ani bůhvíjak skvěle natočený, herecké výkony nebo režie nejsou tím, čím by se tenhle kousek zapsal do filmových análů. Na scénáři se taky ještě dalo zapracovat, umím si představit, že tohle téma šlo zpracovat do větší hloubky. Na druhé straně je Zabití tematicky hodně působivé drama jako konfrontace viny, odpovědnosti a ideálů. Snímek kombinuje jednak motiv typické krize muže středního věku, který hledá únik od vyhasínajícího manželského vztahu k mladé atraktivní dívce, jednak motiv politické angažovanosti, kdy společenský protest a provokace vede k úmrtí zasahujícího policisty. Ukáže se, že odpovědnost za spásu světa se ještě nemusí rovnat odpovědnosti za vlastní činy a selhání. Celkový dojem: 75 %. Měl jsem trochu problém se ztotožněním s jednáním filmových postav - ani ne tak s hlavním hrdinou a jeho vyvolenou, jako spíš s jejich okolím. Nešetrně odkopnutá manželka a podobně odstrčený přítel projevují až příliš velkou shovívavost k sobci, který svým citům podřizuje všechno. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Jestli jsme se z historie vůbec něco naučili, tak to, že nikdo se moci nevzdá dobrovolně. Pokud chceš bojovat za lepší společnost, musíš si uvědomit, že to přinese oběti.“ - „Já jenom říkám, že člověk musí jednat a doufat, že to bude lepší.“ Jenže, co když se tenhle boj změní v 1 nekončící tragédii…Počáteční zápletka se může jevit jako docela obyčejná. Ale nic nevypovídá o celkové síle filmu, který se soustředí na výborně vykreslené (stejně jako zahrané) charaktery, jejich emoce, motivace a chování. Carstenova zamilovanost (která se už od začátku jeví jako jasný průšvih) začne ničit jeho profesní i soukromý život, přesto takový rozklad osobnosti jsem nečekal (skvělému Christensenovi šli na ruku i šikovní maskéři). Škoda jen, že jsem měl s Carstenem směrem ke konci docela problém sympatizovat, k mému překvapení mě nejvíc dráždila ztráta jeho posledních zbytků hrdosti. A nepotěšil ani absolutně nic neříkající a neřešící konec. Jinak je to ale podívaná, která je typicky dánská, tedy kvalitní a dost depresivní. Za mě slušné 4*. ()

FlyBoy 

všechny recenze uživatele

Sochár Daidalos postavil na ostrove Kréta pre kráľa Mínóa bludisko, v ktorom kráľ ukryl potomka Mínótaura. Aby Daidalos nemohol vyzradiť tajomstvo labyrintu, vydal mu kráľ zákaz opustiť Krétu. Daidalos tajne vyrobil z vtáčich pier, nití a vosku dva páry krídiel a so svojím synom Ikarom sa vydali na vzdušnú cestu do domovských Athén. Mladý Íkaros však nedbal na otcov príkaz aby nelietal kvôli nebezpečiu rozmočených krídiel nízko nad morom a naopak, kvôli teplu príliš vysoko k slnku. Opojený letom stúpal vyššie a vyššie. Slnečné lúče rozohriali vosk, krídla sa rozpadli - Íkaros sa zrútil do mora a zahynul._______Zostup či náhly pád v postavení alebo činnosti človeka, väčšinou ako následok vlastnej slabej vôle a nezodpovednosti. Symbol zmarenej šance po chybnom kroku... ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama