Twin Town

Twin Town

Komedie / Drama

Velká Británie, 1997, 99 min

• Radiq

Co k tomu dodat - dva bráši, fetky, zloději, hovada, idioti a průseráři v jedné osobě... teda ve dvou osobách. Docela lacinej příběh nemá moc čím ohromit. Vztahy jsou vykreslovaný dost povrchně. Buď jde o prachy, o šukání, o drogy nebo o pomstu. Většinou se to nevyhne černýmu humoru, kterej ale není moc vtipnej. Ani jedna postava není kladná, všichni jsou holt lůza. Člověk se několikrát zasměje, ale na to, že jsem to chtěl skouknout už před 10 rokama a teď se mi to konečně podařilo, tak dost zklamání. Před těma 10 rokama by se mi to možná líbilo víc... A jinak Rhys Ifans je prostě jednička v rolích takovejch postaviček...(24.11.2013)

Pro mne puberťácká nostalgie! S radostí jsem se včera na Twin Town po dlouhé době podívala. Je pravda, že jsem také hledala alespoň trochu kladnou povahu, a trochu mi tam nějaká chyběla... Ale jenom trochu... Ono totiž v životě má člověk problém najít nějakou tu kladnou postavu téměř pořád, tak proč by taková absence nemohla být ve filmu? Život je totiž svině... Klidně mě ukamenujte, za mě je to 5*! A co se týče podobnosti s Trainspottingem: nějak ji tam nemohu najít! Pro mne zajímavý úlet, občas nechutný a občas chutný! Jako celek: výbornéééé!(3.12.2010)

• gudaulin

Pokus o černou komedii ze světa britské galérky, který je zvláštní tím, že v něm absentují kladné postavy a typy, se kterými se divák může nějakým způsobem ztotožnit. Tedy pokud není psychicky narušený, protože tolik grázlíků a nebojím se napsat kreatur se často ve filmu opravdu nesejde...Celkový dojem: 45 %.(2.12.2010)

Věčně zhulený kreténi, co kradou auta, koupou se spolu ve vaně a dávaj při tom strašlivý bongy... Nejspíš pokus o "generačně-kultovní" snímek. To se až tak nepovedlo, ale i přes to, jak je to víceméně celou dobu špatný, nemám na tenhle film nijak zásadně odmítavej pohled. A jeden z těch dvou po letech hrál skvělou postavu v 51.státu a stejně tak satanova syna v Malým Nickym, Satanu juniorovi.(13.12.2008)

Zaujalo mě to hlavně tím, že se děj odehrává ve Walesu a vedle jasně rozpoznatelných řečí o rugby (velšský národní sport) je tam mnoho dalších narážek na tuto zemi. A samozřejmě velšští herci, bratry Ifansovými počínaje, Huw Ceredigem konče. Je jasné, že se to nevyrovná Trainspottingu (i na tomto filmu se Danny Boyle podílel jako výkonný producent), ale myslím, že se mu to ani vyrovnat nechce.(14.8.2015)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 318krát, což je 3,21krát za 1 minutu. (Dixxx)