Twin Town

Twin Town

Komedie / Drama

Velká Británie, 1997, 99 min

• T-pack

Velšská verze sprosté gangsterské černé komedie. Žánr (předpokládám) vymyšlený Američany a jim také nejvíc slušící. Mnohdy pak u takového snímku záleží hlavně na provedení a obsazení a i tak obvykle film čeká divácké přijetí se zatajeným dechem. Takže je jasné, že když se toho chopí Briti, výsledek bude hodně na vážkách. A skutečně, byl jsem na vážkách, jestli tři nebo dvě. Na začátku to totiž vypadá jako hodně špatný vtip, naštěstí se to tak nějak přehoupne do vážnější noty a film to úplně nepohřbí jako Taťku na dno oceánu. Trainspotting jsem ještě neviděl, ale tak nějak tuším, co tím kdo může myslet. Horší průměr, každopádně pokus slušný.(24.4.2011)

Pro mne puberťácká nostalgie! S radostí jsem se včera na Twin Town po dlouhé době podívala. Je pravda, že jsem také hledala alespoň trochu kladnou povahu, a trochu mi tam nějaká chyběla... Ale jenom trochu... Ono totiž v životě má člověk problém najít nějakou tu kladnou postavu téměř pořád, tak proč by taková absence nemohla být ve filmu? Život je totiž svině... Klidně mě ukamenujte, za mě je to 5*! A co se týče podobnosti s Trainspottingem: nějak ji tam nemohu najít! Pro mne zajímavý úlet, občas nechutný a občas chutný! Jako celek: výbornéééé!(3.12.2010)

Zaujalo mě to hlavně tím, že se děj odehrává ve Walesu a vedle jasně rozpoznatelných řečí o rugby (velšský národní sport) je tam mnoho dalších narážek na tuto zemi. A samozřejmě velšští herci, bratry Ifansovými počínaje, Huw Ceredigem konče. Je jasné, že se to nevyrovná Trainspottingu (i na tomto filmu se Danny Boyle podílel jako výkonný producent), ale myslím, že se mu to ani vyrovnat nechce.(14.8.2015)

Věčně zhulený kreténi, co kradou auta, koupou se spolu ve vaně a dávaj při tom strašlivý bongy... Nejspíš pokus o "generačně-kultovní" snímek. To se až tak nepovedlo, ale i přes to, jak je to víceméně celou dobu špatný, nemám na tenhle film nijak zásadně odmítavej pohled. A jeden z těch dvou po letech hrál skvělou postavu v 51.státu a stejně tak satanova syna v Malým Nickym, Satanu juniorovi.(13.12.2008)

Ve Velký Británii se natočily mraky černejch komedií a z některejch se staly doslova kultovní filmy. Tady je konkurence hodně velká. Twin Town mě zaujal hlavně tim, že tam snad všechny hlavní postavy jsou jedna svině větší než druhá. Bohužel to jsou všechno takový naprosto tragický píčusové (snad až na toho zkorumpovanýho policajta), takže jsem si k nikomu z nich nenašel žádný sympatie. Docela by se tam pro oživění hodil třeba takovej welšskej rodák Vinnie Jones, ale ten v roce 1997 ještě běhal za míčem. Já mam rád černej humor, takže mě Twin Town dokázal na 1,5 hod zabavit a svůj účel splnil. Ale stačí vidět jednou a zapomenout...(4.9.2011)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 318krát, což je 3,21krát za 1 minutu. (Dixxx)