Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tragikomický příběh bez kladných hrdinů se odehrává v přímořském jihovelšském městečku Swansea, o němž básník Dylan Thomas prohlásil, že je hrobem vší ctižádosti. Podle slov jednoho z protagonistů je to však s letoviskem ještě horší. Drsný příběh se točí kolem zdánlivě nevinné zápletky, jež se promění v nesmyslnou tragédii, při níž zemře jeden pudl a pět lidí. Dva bratři Lewisové (omylem považováni za dvojčata) jsou nezvladatelní zloději aut a feťáci. Chtějí se pomstít místnímu boháčovi, který korumpuje každého, koho potřebuje, a který se míní etablovat i na zdejším drogovém trhu. Snímek těží z osobité atmosféry Swansea, již Kevin Allen důvěrně zná. Důležitou roli v něm hraje i velšský charakter (záliba v ragby a ve sborovém zpěvu) a četné dobové hity. Tvůrci mísí realistický pohled s groteskní nadsázkou a s ironickým odstupem. Lakonicky a bez skrupulí zachycují sociální realitu dnešní Velké Británie. Ne neprávem bývá snímek označován jako „velšský Trainspotting". (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

T-pack 

všechny recenze uživatele

Velšská verze sprosté gangsterské černé komedie. Žánr (předpokládám) vymyšlený Američany a jim také nejvíc slušící. Mnohdy pak u takového snímku záleží hlavně na provedení a obsazení a i tak obvykle film čeká divácké přijetí se zatajeným dechem. Takže je jasné, že když se toho chopí Briti, výsledek bude hodně na vážkách. A skutečně, byl jsem na vážkách, jestli tři nebo dvě. Na začátku to totiž vypadá jako hodně špatný vtip, naštěstí se to tak nějak přehoupne do vážnější noty a film to úplně nepohřbí jako Taťku na dno oceánu. Trainspotting jsem ještě neviděl, ale tak nějak tuším, co tím kdo může myslet. Horší průměr, každopádně pokus slušný. ()

Petroff 

všechny recenze uživatele

Věčně zhulený kreténi, co kradou auta, koupou se spolu ve vaně a dávaj při tom strašlivý bongy... Nejspíš pokus o "generačně-kultovní" snímek. To se až tak nepovedlo, ale i přes to, jak je to víceméně celou dobu špatný, nemám na tenhle film nijak zásadně odmítavej pohled. A jeden z těch dvou po letech hrál skvělou postavu v 51.státu a stejně tak satanova syna v Malým Nickym, Satanu juniorovi. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Pokus o černou komedii ze světa britské galérky, který je zvláštní tím, že v něm absentují kladné postavy a typy, se kterými se divák může nějakým způsobem ztotožnit. Tedy pokud není psychicky narušený, protože tolik grázlíků a nebojím se napsat kreatur se často ve filmu opravdu nesejde...Celkový dojem: 45 %. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Ve Velký Británii se natočily mraky černejch komedií a z některejch se staly doslova kultovní filmy. Tady je konkurence hodně velká. Twin Town mě zaujal hlavně tim, že tam snad všechny hlavní postavy jsou jedna svině větší než druhá. Bohužel to jsou všechno takový naprosto tragický píčusové (snad až na toho zkorumpovanýho policajta), takže jsem si k nikomu z nich nenašel žádný sympatie. Docela by se tam pro oživění hodil třeba takovej welšskej rodák Vinnie Jones, ale ten v roce 1997 ještě běhal za míčem. Já mam rád černej humor, takže mě Twin Town dokázal na 1,5 hod zabavit a svůj účel splnil. Ale stačí vidět jednou a zapomenout... ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Co k tomu dodat - dva bráši, fetky, zloději, hovada, idioti a průseráři v jedné osobě... teda ve dvou osobách. Docela lacinej příběh nemá moc čím ohromit. Vztahy jsou vykreslovaný dost povrchně. Buď jde o prachy, o šukání, o drogy nebo o pomstu. Většinou se to nevyhne černýmu humoru, kterej ale není moc vtipnej. Ani jedna postava není kladná, všichni jsou holt lůza. Člověk se několikrát zasměje, ale na to, že jsem to chtěl skouknout už před 10 rokama a teď se mi to konečně podařilo, tak dost zklamání. Před těma 10 rokama by se mi to možná líbilo víc... A jinak Rhys Ifans je prostě jednička v rolích takovejch postaviček... ()

Galerie (29)

Zajímavosti (1)

  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 318krát, což je 3,21krát za 1 minutu. (Dixxx)

Reklama

Reklama