poster

Twin Town

 • Velká Británie

  Twin Town

Komedie / Drama

Velká Británie, 1997, 99 min

 • Petroff
  ***

  Věčně zhulený kreténi, co kradou auta, koupou se spolu ve vaně a dávaj při tom strašlivý bongy... Nejspíš pokus o "generačně-kultovní" snímek. To se až tak nepovedlo, ale i přes to, jak je to víceméně celou dobu špatný, nemám na tenhle film nijak zásadně odmítavej pohled. A jeden z těch dvou po letech hrál skvělou postavu v 51.státu a stejně tak satanova syna v Malým Nickym, Satanu juniorovi.(13.12.2008)

 • kviczala
  *****

  Pro mne puberťácká nostalgie! S radostí jsem se včera na Twin Town po dlouhé době podívala. Je pravda, že jsem také hledala alespoň trochu kladnou povahu, a trochu mi tam nějaká chyběla... Ale jenom trochu... Ono totiž v životě má člověk problém najít nějakou tu kladnou postavu téměř pořád, tak proč by taková absence nemohla být ve filmu? Život je totiž svině... Klidně mě ukamenujte, za mě je to 5*! A co se týče podobnosti s Trainspottingem: nějak ji tam nemohu najít! Pro mne zajímavý úlet, občas nechutný a občas chutný! Jako celek: výbornéééé!(3.12.2010)

 • gudaulin
  **

  Pokus o černou komedii ze světa britské galérky, který je zvláštní tím, že v něm absentují kladné postavy a typy, se kterými se divák může nějakým způsobem ztotožnit. Tedy pokud není psychicky narušený, protože tolik grázlíků a nebojím se napsat kreatur se často ve filmu opravdu nesejde...Celkový dojem: 45 %.(2.12.2010)

 • Radiq
  **

  Co k tomu dodat - dva bráši, fetky, zloději, hovada, idioti a průseráři v jedné osobě... teda ve dvou osobách. Docela lacinej příběh nemá moc čím ohromit. Vztahy jsou vykreslovaný dost povrchně. Buď jde o prachy, o šukání, o drogy nebo o pomstu. Většinou se to nevyhne černýmu humoru, kterej ale není moc vtipnej. Ani jedna postava není kladná, všichni jsou holt lůza. Člověk se několikrát zasměje, ale na to, že jsem to chtěl skouknout už před 10 rokama a teď se mi to konečně podařilo, tak dost zklamání. Před těma 10 rokama by se mi to možná líbilo víc... A jinak Rhys Ifans je prostě jednička v rolích takovejch postaviček...(24.11.2013)

 • dobytek
  ***

  Ve Velký Británii se natočily mraky černejch komedií a z některejch se staly doslova kultovní filmy. Tady je konkurence hodně velká. Twin Town mě zaujal hlavně tim, že tam snad všechny hlavní postavy jsou jedna svině větší než druhá. Bohužel to jsou všechno takový naprosto tragický píčusové (snad až na toho zkorumpovanýho policajta), takže jsem si k nikomu z nich nenašel žádný sympatie. Docela by se tam pro oživění hodil třeba takovej welšskej rodák Vinnie Jones, ale ten v roce 1997 ještě běhal za míčem. Já mam rád černej humor, takže mě Twin Town dokázal na 1,5 hod zabavit a svůj účel splnil. Ale stačí vidět jednou a zapomenout...(4.9.2011)

 • - Slovo "fuck" ve filmu zazní 318krát, což je 3,21krát za 1 minutu. (Dixxx)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace