poster

Twin Town

 • Velká Británie

  Twin Town

Komedie / Drama

Velká Británie, 1997, 99 min

 • T-pack
  **

  Velšská verze sprosté gangsterské černé komedie. Žánr (předpokládám) vymyšlený Američany a jim také nejvíc slušící. Mnohdy pak u takového snímku záleží hlavně na provedení a obsazení a i tak obvykle film čeká divácké přijetí se zatajeným dechem. Takže je jasné, že když se toho chopí Briti, výsledek bude hodně na vážkách. A skutečně, byl jsem na vážkách, jestli tři nebo dvě. Na začátku to totiž vypadá jako hodně špatný vtip, naštěstí se to tak nějak přehoupne do vážnější noty a film to úplně nepohřbí jako Taťku na dno oceánu. Trainspotting jsem ještě neviděl, ale tak nějak tuším, co tím kdo může myslet. Horší průměr, každopádně pokus slušný.(24.4.2011)

 • dobytek
  ***

  Ve Velký Británii se natočily mraky černejch komedií a z některejch se staly doslova kultovní filmy. Tady je konkurence hodně velká. Twin Town mě zaujal hlavně tim, že tam snad všechny hlavní postavy jsou jedna svině větší než druhá. Bohužel to jsou všechno takový naprosto tragický píčusové (snad až na toho zkorumpovanýho policajta), takže jsem si k nikomu z nich nenašel žádný sympatie. Docela by se tam pro oživění hodil třeba takovej welšskej rodák Vinnie Jones, ale ten v roce 1997 ještě běhal za míčem. Já mam rád černej humor, takže mě Twin Town dokázal na 1,5 hod zabavit a svůj účel splnil. Ale stačí vidět jednou a zapomenout...(4.9.2011)

 • Radiq
  **

  Co k tomu dodat - dva bráši, fetky, zloději, hovada, idioti a průseráři v jedné osobě... teda ve dvou osobách. Docela lacinej příběh nemá moc čím ohromit. Vztahy jsou vykreslovaný dost povrchně. Buď jde o prachy, o šukání, o drogy nebo o pomstu. Většinou se to nevyhne černýmu humoru, kterej ale není moc vtipnej. Ani jedna postava není kladná, všichni jsou holt lůza. Člověk se několikrát zasměje, ale na to, že jsem to chtěl skouknout už před 10 rokama a teď se mi to konečně podařilo, tak dost zklamání. Před těma 10 rokama by se mi to možná líbilo víc... A jinak Rhys Ifans je prostě jednička v rolích takovejch postaviček...(24.11.2013)

 • kviczala
  *****

  Pro mne puberťácká nostalgie! S radostí jsem se včera na Twin Town po dlouhé době podívala. Je pravda, že jsem také hledala alespoň trochu kladnou povahu, a trochu mi tam nějaká chyběla... Ale jenom trochu... Ono totiž v životě má člověk problém najít nějakou tu kladnou postavu téměř pořád, tak proč by taková absence nemohla být ve filmu? Život je totiž svině... Klidně mě ukamenujte, za mě je to 5*! A co se týče podobnosti s Trainspottingem: nějak ji tam nemohu najít! Pro mne zajímavý úlet, občas nechutný a občas chutný! Jako celek: výbornéééé!(3.12.2010)

 • gudaulin
  **

  Pokus o černou komedii ze světa britské galérky, který je zvláštní tím, že v něm absentují kladné postavy a typy, se kterými se divák může nějakým způsobem ztotožnit. Tedy pokud není psychicky narušený, protože tolik grázlíků a nebojím se napsat kreatur se často ve filmu opravdu nesejde...Celkový dojem: 45 %.(2.12.2010)

 • - Slovo "fuck" ve filmu zazní 318krát, což je 3,21krát za 1 minutu. (Dixxx)