Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Alexandrie mezi dvěma světovými válkami. Mladý irský učitel a básník Darley (Michael York) se prostřednictvím Pursewardena (Dirk Bogarde), úředníka z britského konzulátu, seznamuje s Justine (Anouk Aimée), promiskuitní židovskou ženou bohatého egyptského Kopty Nessima Hosnaniho (John Vernon). Když se Darley zaplete s prostitutkou Melissou (Anna Karina), Justininou důvěrnicí, Justine v obavě, aby Melissa nevyzradila Darleymu a Pursewardenovi její tajemství, Darleyho svede, pozorována manželovým dalekohledem. V politicky komplikované době vyvstává první podezření, jemuž ale zaslepený Darley odmítá uvěřit. Pravdu zjistí až Pursewarden, který se vyspí s Melissou. (dopitak)

(více)

Recenze (4)

rivah 

všechny recenze uživatele

Strick natočil exteriéry a pak byl odstraněn a nahrazen Cukorem, který vytvořil jakýsi B-film "starého" Hollywoodu, který však převzal jen něco ze zápletky náročného románu, ale jeho ducha nepostihl, ani nemohl -:). Za podívání to stojí kvůli známým hercům. Bílže v komentáři Rogera Eberta: https://www.rogerebert.com/reviews/justine-1969 ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Tak hlavnou hviezdou pre mna nebol Bogarde, ne, ne. Hlavnou hviezdou bol pan Cernyet /Prohnili, Prohnili proti Prohnilym, Tango/. Vyborna bola aj Anouk Aimee /Muz a zena 1966/. Potom uz pribeh jakz takz dsaval zmysel, Bogardeho som zase pretrpel, ale chvalaRamzesovi nemal velky priestor. Reziser Dzordz Struhanka natocil len podpriemerny film. Dialogy, tempo, kulisy - to vsetko rychlo vyfuci z hlavy : 30 % ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Na půl cesty mezi velkofilmem a nicotkou. Cukor se pokusil zfilmovat tetralogii Lawrence Durrella (kdo ví, jestli je ve filmu zobrazena jen první kniha nebo i ty další? A věděl by někdo, jestli podle posledního dílu /Clea/ odehrávající se na Korfu bylo něco natočeno?). Právě první knihou je Justine. Na dvě hodiny příliš málo zvratů, napětí, za to hodně povídání a složitých ovšem nedotažených vztahů. Sympatický York, svlečená Karina. Tip pro Filmový klub ČT (s titulky). ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Tento koprodukční film měl původně režírovat Joe Strick, ale pro neschopnost držet se scénáře a přání produkčního studia byl nahrazen slavnějším Georgem Cukorem. (LiVentura)

Reklama

Reklama