• Martin741
  **

  Tak hlavnou hviezdou pre mna nebol Bogarde, ne, ne. Hlavnou hviezdou bol pan Cernyet /Prohnili, Prohnili proti Prohnilym, Tango/. Vyborna bola aj Anouk Aimee /Muz a zena 1966/. Potom uz pribeh jakz takz dsaval zmysel, Bogardeho som zase pretrpel, ale chvalaRamzesovi nemal velky priestor. Reziser Dzordz Struhanka natocil len podpriemerny film. Dialogy, tempo, kulisy - to vsetko rychlo vyfuci z hlavy : 30 %(10.3.2021)

 • LiVentura
  ***

  Mezinárodní snímek Justína je slušivé, v biografii Noireta trochu s nadsázkou komentované dílko.(26.1.2010)

 • rivah
  ***

  Strick natočil exteriéry a pak byl odstraněn a nahrazen Cukorem, který vytvořil jakýsi B-film "starého" Hollywoodu, který však převzal jen něco ze zápletky náročného románu, ale jeho ducha nepostihl, ani nemohl -:). Za podívání to stojí kvůli známým hercům. Bílže v komentáři Rogera Eberta: https://www.rogerebert.com/reviews/justine-1969(18.3.2020)

 • dopitak
  ****

  Na půl cesty mezi velkofilmem a nicotkou. Cukor se pokusil zfilmovat tetralogii Lawrence Durrella (kdo ví, jestli je ve filmu zobrazena jen první kniha nebo i ty další? A věděl by někdo, jestli podle posledního dílu /Clea/ odehrávající se na Korfu bylo něco natočeno?). Právě první knihou je Justine. Na dvě hodiny příliš málo zvratů, napětí, za to hodně povídání a složitých ovšem nedotažených vztahů. Sympatický York, svlečená Karina. Tip pro Filmový klub ČT (s titulky).(31.10.2012)

 • - Tento koprodukční film měl původně režírovat Joe Strick, ale pro neschopnost držet se scénáře a přání produkčního studia byl nahrazen slavnějším Georgem Cukorem. (LiVentura)