Erasmus 2

Erasmus 2 - Priatelia sú späť

Russian Dolls

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Velká Británie, 2005, 124 min

Nevím čím to je, ale tohle pokračování se mi líbilo o kousek více než ten původní se studenty v zahraničí. Tohle je totiž úplně jiný film se stejnými postavami. Tohle je spíš taková neotřelá romantická komedie, a v jedné chvíli jsem si uvědomil, my chlapi jsme "občas" pěkný svině a Xavier je její příklad, jenže většina chlapů se nezachová jako tady Xavier. A pokračují býti sviní, jenže nikdo neví co se stane po konci asi se Xavier vrátí zpátky k tomu býti sviní. Rozhodně, ale oceňuji božskou scénu s ženou na ideální ulici. P.S. Rozhodně nedoporučuji tento film s dabingem, to sice žádný, ale tento tuplem, jelikož není nijak rozlišeno jakým mluví jazykem, na rozdíl od Erasma a spol., kde byla dabována pouze francouzština a zbytek zůstal v originálu.(20.1.2011)

Miluju filmy, ze kterých je cítit skutečný život... Dvojka Erasma působí přinejmenším stejně tak lidsky a opravdově jako díl první, nepatrně zvážněla (život třicátníka už holt není taková sranda jako život studentův) a přibrala trochu neotřelé romantiky, která filmu jedině prospěla. Oba díly jednotlivě by byly za 4*, ale jako celku, jenž tvoří krásný průřez nejlepšími lety jednoho průměrného Francouze (nebo spíš Evropana?), tomu musím dát hvězd pět..(23.8.2006)

už to neni ten Erasmus, který byl skvělý svým pojednáním. Toto je film o někom a o něčem jiném. V podstatě se nejedná o dvojku, ale je to zcela nový film s herci z prvního dílu, který se snaží o jakousi provázanost mezi oběma filmy. Dávám 4* stejně jako prvnímu dílu, ale tyto * jsou naprosto rozdílné a rozhodně nejsou za vyvedené pokračování ...(27.10.2006)

Příjemný film srovnatelný s prvním Erasmem. Jen ubylo humoru a přibylo klišé, to, co bylo vtipné na předchozím snímku, je zde dovedeno ad absurdum a neustále opakováno. Vypadá to, že jen kritizuju, ale přes všechna tato "úskalí" se mi Erasmus 2 líbil. Takovýchto inteligentních filmů pro mladší publikum není mnoho. Xavier je neuvěřitelně blbej:-) Čtyři hvězdičky taky dávám kvůli Audrey, protože je prostě boží...HUDBA: Loïc Dury, Laurent Levesque - zajímavá a neotřelá...taková ztřeštěná. K filmu se jednoznačně hodila.(4.12.2007)

I would say, that this second part is much better, because characters are older, but in the same way they are the same and even though they have different life, it's funny to watch their stories and progress in live. Some of the connections doesn't make sence, but after all it is movie with some quality. Let's say, that Erasmus 2 is much better than first deal.(4.12.2012)

• - Režisér a scénárista Cédric Klapisch povolal na natáčení pokračování svého snímku z roku 2002, který získal Cenu diváků na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, téměř kompletní osazenstvo prvního dílu. (imro)

• - Mimochodem, první díl se jmenuje „L’Auberge espagnole“, tedy něco jako španělský hotel. Je to název domu, ve kterém se odehrával děj filmu, ale ve francouzštině to také znamená místo, kam každý může přinést cokoli svého a podělit se o to s ostatními. (imro)

• - Pro porovnání, první Erasmus měl přibližně poloviční rozpočet, ale jen ve Francii vydělal 17,3 mil. dolarů. (imro)