K. O.

Joe Somebody

K. O.

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2001, 98 min

Tim Allen natočil velmi příjemnou a umírněnou komedii o chlápkovi, který dostane před svou malou dcerou přes držku, což mu zcela změní život, stejně jako snaha jeho spolupracovnice o jeho návrat zpět do práce a do obyčejného života. Je zde spousta hezkých, něžných a hlavně opravdu vtipných scén, na druhou stranu ono se vlastně celý film nic moc neděje. V nedělní podvečer však rozhodně tento film potěší. Hudba: George S. Clinton(22.2.2011)

Joe Scheffer (Tim Allen) je nula. Manželka jej opustila kvůli výřečnému herci, přesto neváhá a hází na něj starost o dceru. V práci je téměř neviditelný, zvlášť pokud se mluví o povýšení. Všechno ale až do okamžiku, kdy na parkovišti dojde ke sporu s jedním z kolegů, a Joe zůstává po menší bitce ležet na zemi. Od této chvíle se Joe rozhodne, že už nulou nebude. Začne studovat bojová umění, i v práci se mu začíná dařit (byť jen díky vztahu z hezkou personalistkou a díky obavám nadřízených, aby firmu nežaloval za újmu na pracovišti). Ale je stále Joe sám sebou, nebo se stal úplně jiným člověkem? ... Joe Somebody (český název K.O. mi nesedí, a používat jej nehodlám) je vcelku nenáročná komedie - která určitě neurazí, sem tam se divák pousměje, sem tam ušklíbne, ale v součtu vychází docela pozitivně. Sice po pár dnech nebudete tušit o co tam vlastně šlo, ale to není ani moc důležité, aspoň až to příště zase poběží v telce, můžete se klidně podívat znovu. Ani po herecké stránce film nijak z průměru nevybočuje, Tim Allen hrát umí (pokud má příležitost), zde měl jen příležitost tvářit se jak trouba, a tak mne asi nejvíc z celého filmu zaujal James Belushi jako stárnoucí hvězda akčních filmů a učitel bojových umění, a naopak nejvíc iritovala Allenova dcera, která v nějakých dvanácti sežrala všechnu moudrost světa, a mohla by z fleku jít dělat poradce do manželské poradny..(12.3.2013)

Většinou Allena moc nemusím a i tady mi byl ze začátku jako ufňukaný zapomenutý trouba protivný, nicméně po vzestupu jeho popularity se z toho stala dobrá odpočinková komedie a i Allen, který to málokdy dokáže, mě kolikrát rozesmál. Neměl ovšem na vynikajícího Jamese Belushiho. Možná za jiných okolností bych tomu čtyři nedal, ale díky mé dnešní náladě a celkově novým začátkům čtyři dám s tím, že mám v telefonu upomínku na opětovné shlédnutí příští rok. Tak uvidíme!(16.4.2015)

Docela originální a vtipný snímek, akorát stavěný na sobotní odpočinkové odpoledne. Není k tomu třeba nijak extra přemýšlet, prostě to jen zapnete, díváte se, bavíte, a pokud jste znavení, tak i krásně usnete, jako moje mamka :-) Mne se ten film líbil a přišel mi docela odpočinkový a nabídl mi přesně to, co jsem od něj očekával... Tim Allen nikterak nepřehrává a taktéž ostatní herci jsou dost v pohodě a nemám co vytknout... Ale na více než tři hvězdičky to není, viděl jsem už i kvalitnější filmy a tohle je opravdu vhodné spíše pro odpočinek a pro navození nějaké dobré nálady...(21.10.2007)

Kouzelný snímek, který ocení především ti, jenž někdy byli v podobné situaci, jako Joe. Allen je klasicky svůj, i když tentokrát krapítko charakternější a s přehledem si dokáže získat sympatie diváka. Joe Somebody (jehož český název K.O. mi opravdu HODNĚ nesedí!) je příjemná a nenáročná komedie, s mírným dramatickým nádechem a několika minutami příjemné romanec. Je to zkrátka příběh ze života, který možná ničím výrazně nepřekvapí, ale svým pojetím zahřeje... Btw, James Belushi jako bývalá akční hvězda, tohoto času vyučující bojová umění, nemá prostě chybu!(1.11.2003)

• - Rolu Joe Scheffera (Tim Allen) mál stvárniť Jim Carrey, no odmietol ju, pretože sa venoval filmu Majestic (2001). (ShortyIC)