Brácha

Japonsko / USA / Kanada, 1987, 95 min

Claude Gagnon

Júdai Kató

Rozpočet CAD 2milióny(28.9.2009)

Tenhle film jsem viděl když mi bylo asi 10 a nemohl jsem ho dostat z hlavy minimálně měsíc. Určitě na mne zanechal následky, kterých si jsem vědom. Kdysi mě děsil pohled na fyzicky postižené lidi a když jsem v tomhle filmu viděl kluka, který z půlky nebyl a pohyboval se tak, že jezdil na skateboardu a odstrkoval se rukama. No, noční můra jako hrom. Asi bych to už vidět nechtěl. Ale hodnotím vysoko, protože ten film mě úplně rozsekal.(15.1.2011)

Čo s filmom ako takým, keď je stredobodom pozornosti jeho handicapovaný mladý hrdina. A z jeho príbehu srší veľká dávka emócií.(30.10.2012)

Film, který na mě díky osudu hlavní postavy (kluka, jež se narodil bez pasu a nohou) nechal v dětství takové následky, že si na něj ještě dnes vzpomenu.(4.3.2007)

• d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 1987 - 1. cena Grand Prix des Amériques(22.2.2010)

Dá se to vůbec vyjádřit slovy? Plno pocitů, myšlenek..(29.11.2011)

Měl jsem z toho filmu noční můry až do svých 10 let:((7.1.2007)

Přestože je film už dost "starý" a dost "americký", přijde mi překvapivě "svěží" i dnes. A to jak v mírně komediálním duchu - především natáčení francouzského "dokumentu" o Kennym, tak i v představení života tělesně postiženého kluka a jeho rodiny bez nasládlých příkras. Tím skýtá i dostatek příležitostí k zamýšlení... Rozhodně doporučuji!(2.4.2013)

Tenhle film se mi vryl jako dítěti do paměti a zůstal tam doteď. Ne, že bych měla noční můry, ale bylo to něco natolik nového a zvláštního, že nešlo zapomenout.Je super, že dokázali tento film natočit už před dvaceti a více lety. Kde jsou podobné filmy dnes?(16.9.2012)

Bráška byl díky tématu a svému příběhu daleko silnějším zážitkem v době svého vzniku, kdy bylo téma tělesně postižených prakticky tabu. Dnes už film působí trochu "zastarale".(13.10.2016)

Viděla jsem to už hodně dávno, ale na kluka s polovinou těla nelze zapomenout. Viděla jsem i dokument o něm, jak už je dospělý a potýká se s nástrahami života.(27.9.2010)