Co je nového, kočičko?

Čo je nové, mačička?

Komedie

Francie / USA, 1965, 108 min

• mortak

Frašky o záletných měšťácích a prostopášných paničkách plní divadla od antiky, přes commedia dell´arte, až po vrcholné okamžiky v devatenáctém století. Vinohradské divadlo žije z odkazu G. Feydeau dodneška, a nové hry, už daleko sexuálně otevřenější než nějaký operetní kankán, můžete v Praze nalézt snad v každém divadle. Bohužel Woody se s tímto tématem nějak tak dost minul, a stejně tak i s komikou P.Sellerse. Všechny ty klasické vtipy o střídání žen a tak, jsou podány rutinně (i když O´Toole je přesvědčivý), a těm Allenovským chybí pointa. Vše se slibně rozehraje - Cyrano a Kristian, tedy Sellers a O´Toole pod okny Capucine, Allen a Sellers na nábřeží, ale nakonec z toho nic není. Jeden dobrý vtip na deset minut dobrou komedii nedělá, a bezradnost herců vyzařuje z plátna.(12.3.2013)

Tak takovouhle jizdu jsem fakt necekal. 99% postav, co se tu objevi a ze se jich tu objevi hodne, by se ukazkove vyjimalo v blazinci, vsichni neustale nekde pobihaj, vysilujou, vsude samej zmatek a do toho Sellers s ultimatnim harem v roli psychiatra a prasaka, Peter O'Toole jako neskutecnej suknickar svadejici jednu zenskou za druhou (fakt bych necekal, ze je tak skvelej komik) a par scen s Woodym v jeho prvni filmovy roli. Dej tu neni podstatnej (navic nektery sceny vubec do deje nepasujou a jsou tu jen kuli nejakymu vtipu), tohle je naprosto neskutecna komedialni jizda, s jednou blaznivou scenou za druhou a par skvelejma hlaskama, ktera je vetsinou uzasne vtipna, akorat mozna by film snes lehci zkraceni, precejen necely dve hodinky je krapet moc.(29.1.2009)

Sledování tohoto filmu je jako dvouhodinová návštěva blázince. Některým bláznům jsem se zlomyslně smál pro jejich zaostalost, jiných jsem litoval a u malé skupinky mi nebylo jasné, co dělají na takovém místě, jelikož navenek vystupovali jako velice inteligentní a vtipní lidé. Procházení všemi patry bylo trošičku zdlouhavé, má zvědavost mi však nedovolila některé z nich vynechat, nevědě, co čekat za dalšími dveřmi. K vidění byl jeden náruživý chlípník, jeden cizoložnící psychoanalytik, jeden, jak bych to napsal, muž, který obléká striptérky a okolo nich spousta nymfomanek. Sexy, moc sexy. Při procházení předposledním patrem, pomohla psychická vyšinunost prostředí mému mozku vyprodukovat pár ujetých teorií „jak to jako mysleli, tohleto“ (doporučuji si tuto větu přečíst ještě jednou). Co když byl blázen Allen alter egem blázna Sellerse? Co když to celé byla alegorie a důmyslná, leč otřesně chaotická pocta pánům Jungovi a Freudovi? Co když se mi to celé jenom zdálo? Poslední patro bylo určeno těm nejtěžším případům. Dozorci v něm zcela rezignovali na hlídání svěřenců. Poslední patro je moje oblíbené. Všechno v něm bylo takové rychlé, uvolněné, odpoutané od země. Hašiš? Tráva? Už ani nevím. Většina cvoků mi za dobu strávenou v jejich přítomnosti přirostla k srdci. Návrat nevylučuji, zároveň před ním mám respekt, neboť psychický zdravý jedinec by po opakované návštěvě podobného místa již nutně nemusel být psychicky zdravým jedincem. 70% Zajímavý komentář: Oskar(14.7.2008)

Komedie Co je nového, kočičko mi dlouho unikala, ale v nedávné době jsem ji konečně viděl a dokonce v několika zvukových verzích. Nejprve jsem trochu cítil zklamání, ale po dalších zhlédnutích se mi začla líbit čím dál víc. Tahle kombinace vaudevillu, lechtivé konverzačky a situační komedie zakončená honičkou vystřiženou jak z němých grotesek sice na pár místech drhne, ale už kvůli scéně, kdy Peter Sellers páchá sebevraždu a Woody Allen u toho slaví narozeniny, stojí za to vidět. Jenom ještě doplním Oskara, že role Michaela Jamese byla před O' Toolem,nabízena i Carymu Grantovi. Pokud jste viděli film na MGM, kde Petera Sellerse daboval Pavel Soukup, byl váš zážitek poloviční, protože Soukup se na Sellerse a obvzlášť tady nehodí. Naštěstí aspoň Woodyho daboval tradičně Jiří Prager. V druhé dabingové verzi mluví Woodyho nezvykle Martin Sobotka, ale Petera S. zase celkem solidně Václav Postránecký (Pavel Soukup tu pro změnu namluvil Petera O'Toola). Ale úplně nejlepší je Kočička v originále, kde si můžete vychutnat Sellersův německý akcent.(21.1.2007)

Tak tento film mě opravdu dostal! Neuvěřitelná komediální šedesátková bláznivá jízda s těmi nejlepšími herci, jaké si jen lze přát. Petera O'Toola jsem v takové crazy roli ještě neviděla, ale nutno říct, že byl jako vždy úžasný. Celý film je v pohybu a v obležení žen. Svádí, utíká, pije, zakopává, křičí a všechno se svým super výrazem, paradní komediální výkon. Viděla jsem, že se tady už o tom někteří zmiňovali a pravda - ani já nezapomenu na Sellersovo háro :), jeho úchylný německý psychiatr taky neměl chybu. Výstupy Woodyho Allena rovněž geniální. To by bylo k hlavním mužským postavám, které se neustále motají mezi neskutečnými kráskami jako..Romy, Capucine nebo Ursulou. Jistě, někomu to přijde až moc ujeté a tak trochu neuspořádané, ale mě se to prostě hrozně líbilo a vážně jsem se moc nasmála. Chtěla bych zmínit mé oblíbené scény, i když nevím, která byla víc legrační, rozhodně, ale vyznání lásky pod balkonem Mrs. Lefébvre, skupinová terapie s Cricketem nebo závěrečná bláznivá motanice v hotelu Chateau Chantelle. :) My darling! Your face is like the pale autumn moon! :) http://www.youtube.com/watch?v=OULIORrrqOs&feature=related(22.7.2011)

• - Scéna, ve které Woody Allen oslavuje své narozeniny, se točila 1. prosince – tj. v den Woodyho 29tých narozenin. (HellFire)

• - Filmový debut Woodyho Allena. (HellFire)

• - Capucine hraje postavu jménem Renée Lefébvre. Rodné jméno Capucine je Germaine Lefébvre. (HellFire)