Co je nového, kočičko?

• slovenský

Čo je nové, mačička?

Komedie

Francie / USA, 1965, 108 min

Originální ptákovina, která snad nemohla napadnout nikoho jiného než Woodyho Allena. Nepopsatelná jízda gagů, ulítlých nápadů, ztřeštěnosti, bizarnosti, úchylnosti, výstřednosti, bláznivosti, ale také krásných koček, chtíče a dilemat. || Napodruhé, možná i proto, že jsem se díval sám, už to na mě tak nezapůsobilo, přesto jsem se bavil nad bezva hláškami, nápady a gagy. 89%(20.9.2011)

Tak takovouhle jizdu jsem fakt necekal. 99% postav, co se tu objevi a ze se jich tu objevi hodne, by se ukazkove vyjimalo v blazinci, vsichni neustale nekde pobihaj, vysilujou, vsude samej zmatek a do toho Sellers s ultimatnim harem v roli psychiatra a prasaka, Peter O'Toole jako neskutecnej suknickar svadejici jednu zenskou za druhou (fakt bych necekal, ze je tak skvelej komik) a par scen s Woodym v jeho prvni filmovy roli. Dej tu neni podstatnej (navic nektery sceny vubec do deje nepasujou a jsou tu jen kuli nejakymu vtipu), tohle je naprosto neskutecna komedialni jizda, s jednou blaznivou scenou za druhou a par skvelejma hlaskama, ktera je vetsinou uzasne vtipna, akorat mozna by film snes lehci zkraceni, precejen necely dve hodinky je krapet moc.(29.1.2009)

Herci jsou skvělí, ženy jsou krásné a Allenův scénář má vyborné momenty (dialogy). Film je ale o dost delší než by mu slušelo a je vcelku necitlivě střižen. Jinak sebeparodické, vtipné, ucházející, honička na motokárách je senzační. Špatná je postava Dr. Fritze Fassbendera (extrémně nesympatická pro své vlásky a džínové košile) a scénaristický se mi nelíbí ta krkolomná snaha nahnat všechny "hrdiny" do jednoho hotelového pokoje.. Zvláštní je, že asi není nic moc co bych chtěl k filmu říci. A to znamená, že to vidím na tři hvězdičky. Průměrná komedie, na kterých je zajímavý typicky allenovský trademark. Prostě jsem si slíbil, že si pořádně projedu práci Woodyho Allena a tak začínám u téhle scénaristické a herecké celovečerní prvotiny. Allen je Allen už ve svém prvním filmu, ale jako herec si určitě zaslouží větší prostor. Těším se na další věci, které uvidím.(17.9.2009)

Kombinace scénáře Woodyho Allena s velkou měrou potřeštěnosti Petera Sellerse a k tomu pro mě až do teď muž vážných a hlubokých rolí Peter O'Toole v přestrojení za chlípného nymfomana...Výsledek je snad ještě ztřeštěnější, než by se mohlo zdát a s přibývajícími minutami filmu také výrazně přibývá i jeho šílenost, vrcholící "rúžovopanterovskou" honičkou v hotelu a závodem na motokárách... Zvláštní? Rozhodně. Zábavné? Určitě. Smysluplné? Jen stěží. Úchylné? V každém případě. Číro Petera Sellerse? Neuvěřitelné. Docela by mě ale zajímalo, jaké měl z tohoto filmu pocity samotný Woody, tipla bych, že velmi smíšené, vzhledem k tomu, že si od té doby režíruje sám.(30.6.2010)

Komedie, ve které se anarchii a hysterii meze nekladou. Najdeme zde typický allenovský slovní humor i šílené situační gagy nebo Petera Sellerse v roli vlasatého psychiatra/psychopata neurčitého germánského původu. Po trochu ukolébávající prostřední části, kde O'Toole odolává svodům zástupů nadržených krasavic (chudák jeden), se celý film totálně utrhne ze řetězu a následuje série absurdních, nelogických, mimózních, ale především naprosto bránicetrhajících hádek, honiček a slovních výměn. Před maturitou mi tahle komediální smršť přišla náramně vhod.(21.5.2011)

• - Filmový debut Woodyho Allena. (HellFire)

• - Scéna, ve které Woody Allen oslavuje své narozeniny, se točila 1. prosince – tj. v den Woodyho 29tých narozenin. (HellFire)

• - Postava Michaela byla původně psána na tělo Warrenu Beattymu (výrazem "kočičko" často oslovoval svoje skutečné dívky). Když byla z obsazení stažena jeho tehdejší známost, herečka Leslie Caronová, odřekl. (džanik)