Thriller - drsný film (festivalový název)

• Švédsko

Thriller / Krimi / Akční / Drama / Horor / Erotický

Švédsko, 1974, 107 min

Bo Arne Vibenius

Andreas Bellis

Výnimka medzi tzv. "divnými" SHOCK titulmi. Tento je totiž filmársky až neuveriteľne zručne nakrútený a režisér prejavuje dokonca veľmi pokročilé estetické cítenie, čím "balzamuje" divácku percepciu brutalít a pornografie (vzhľadom na hollywoodsku skúsenosť samozrejme). Jediné čo mi vadilo boli pornoscény s hlavnou predstaviteľkou (tentokrát, ale absolútne slúžili deju). Nesmierne mi vadí, že sa tak krehká bytosť prepožičia takémuto verejnému przneniu. Niekoho možno jej "naivný" a nevinne pôsobiaci exhibicionizmus vzrušuje. Mne jej bolo ľúto. --- UPDATE: (Podľa CHRISTININÝCH vlastných slov NAŠŤASTIE mala "profi" dublérku !) No a ešte jedna "zaujímavosť". VIBENIUS pri scéne s vypichnutím oka, podľa svedectva LINDBERGovej, vraj použil skutočné mŕtve telo dievčaťa, ktoré spáchalo samovraždu. Bŕŕŕŕŕŕŕŕ ... (3.2.2009)(3.2.2009)

• movie

Jeden z nejlínějších filmů, co jsem kdy viděl. Nuda, která si s ničím nezadá s nejextrémnější filmařinou Lav Diaze a zároveň irituje až zoufale odfláklou režií. Jediný zajímavý prvek filmu jsou zpomalené záběry vždy ve scénách smrti. Jsou zde ovšem tak nadůžívány, že ve výsledku jen umocňují pocit nudy a zoufalství. -- Jsem sice milovníkem braku, ale taky milovníkem zábavy a tyhle dvě kritéria se v THRILLERU absolutně neslučují. Tarantino je sice přeborníkem v tom, že dokáže i na nejzapadlejším béčku najít jeden zajímavý prvek a vhodně ho zrecyklovat ve svých (za mě výboných) filmech, ovšem není všechno zlato ...(17.12.2016)

Bezesporu kvalitní pokoukáníčko pro všechny co rádi tyhlencty Rape´n´Revenge filmečky.......Docela se nabízí srovnání s podobným a přitom úplně odlišným filmem: I spit on your grave...Thriller má všechno co ISOYG chybí,nevyužil nebo nepoužil(rafinovanější zápletka,hudba,umělečtější pojetí,víc peněz..pornozáběry........) a zároveň mu právě díky tomu chybí ta syrová a naturalistická atmosféra...Teda né,že by měl thriller něják silně artově-stilisovaný look, jen je to prostě narozdíl od ISOYG taková krásně vymazlená filmová hračička.............Dal bych i 5 za Madeleininu tvářičku ,která je jak stvořená pro doplňky typu:páska přes oko a brokovnice :D ale nakonec zůstanu u 4 kvůli pro mě nesmyslné zběsilé jízdě policejním autem a následné přestřelce kdovíkde s kdovíkým(tam jsem to fakt nepobral o co jde a proč se to všechno děje..a docela to jakoby porušilo pravidla,které film sám nastolil)(20.9.2010)

Thriller: A Cruel Picture je zásadným článkom málo frekventovaného subžánru rape and revenge a zároveň ho možno považovať aj za jeden zo základných kameňov moderného exploitationu, ktorý už v súčasnosti pravda nadobudol oveľa hororovejšie kontúry. Ide o kontroverzný kúsok, ktorý napriek tomu, že sa nevyhol viacerým chybám, zdvihol latku pre podobne orientované filmy. Pozrieť si ho však treba každopádne uncut (107 min.), skrátené cenzurované verzie, ktoré ja osobne vo všeobecnosti neznášam, neumožňujú objektívne posúdenie jeho kvalít či nedostatkov.(27.5.2010)

Napodobenin spousta,ale rýmejk žádnej? Jak to? (po Muži na střeše ,u mě druhý švédský thriller z let sedmdesátých,a opět výborný ,tentokrát ne sice tak kvalitní forma,ale o to temnější,surovější a s neskutečnou femalkou,-konečně někdo těm machonosičům varlat,a nejen jim,pořádně nakopal prdel a rozstřílel ksichty,-a co na to moje varlata?,mrkli na to a zatáhli se,a to že fest /nechtějte vědět co vyváděly ,když jsem jim pustil Carver/---pro mě vynikající konec,-skončila pomsta -skončil film a žádný pindy vokolo,natož náznak hepáče)(těsně po sobě shlédnuty tohle a Plivu na vaše hroby/Den ženy,-teď tu na mě z filmotéky pomrkává Pramen panny,ale asi si dám na chvíli voraz,-ještě bych si mohl z nějakého pocitu kolektivní viny urvat pohlaví)(23.6.2010)

• - Ve Švédsku byl film po uvedení do kin téměř ihned stáhnut a zakázán. Uváděn byl zejména v zahraničí, a to většinou ve vystříhaných a zkrácených verzích. (Flipnic)

• - Nejdrsnějšímu a nejextrémnějšímu švédskému filmu, který se kdy dočkal mezinárodní distribuce, vrátil věhlas Quentin Tarantino, když jej označil za jednu z klíčových inspirací pro svůj epos Kill Bill. (Zdroj: Letní filmová škola)

• - I když je tento film dnes již jistými kritiky a řadou diváků velmi oblíben a uznáván, pro Švédsko je stále ostudou a obecně neoblíben. (Flipnic)