Thriller - drsný film (festivalový název)

• Švédsko

Thriller - en grym film

Thriller: A Cruel Picture

They Call Her One Eye

Hooker's Revenge

Krimi / Thriller / Akční / Drama / Erotický

Švédsko, 1974, 107 min

Bo Arne Vibenius

Nejznámější švédský exploitation film o němé dívce která se mstí lidem co z ní udělaly prostitutku závislou na drogách . Christina Lindberg působí ve své roli sexy a scéna z očíčkem je skutečně hegeš:) Jedinou vadou jsou ty porno scény které tam skutečně nemusely být a jenom kazí celkový dojem . Ale přesto jsem se bavil takže za 5*(10.10.2007)

Prý Tarantinův oblíbený film. No, paralela s Kill Bill by tu trochu byla. Je to však natočeno dost amatérsky se zvukovou stopou, která mi vyloženě nesedla. Scény z bordelu nejsou, jak píše Adrian, na hranici porna, ono to porno je. Dočkají se také milovníci různého gore (vypíchnutí oka je dost síla). Akční scény jsou extrémně krvavé, ale co je na škodu i extrémně zpomalené a některé, jako automobilová honička, dost zbytečné (alespoň u honičky pěkně vybuchují auta). Nebýt toho amatérismu a různých zbytečností, dám i vyšší hodnocení, protože film je jinak hodně syrový až surový a mnohem lepší než podobná zvrhlost I Spit on Your Grave.(31.3.2005)

• PetrPan

Amatérský art a profesionální porno. S kečupem.(1.8.2015)

Výnimka medzi tzv. "divnými" SHOCK titulmi. Tento je totiž filmársky až neuveriteľne zručne nakrútený a režisér prejavuje dokonca veľmi pokročilé estetické cítenie, čím "balzamuje" divácku percepciu brutalít a pornografie (vzhľadom na hollywoodsku skúsenosť samozrejme). Jediné čo mi vadilo boli pornoscény s hlavnou predstaviteľkou (tentokrát, ale absolútne slúžili deju). Nesmierne mi vadí, že sa tak krehká bytosť prepožičia takémuto verejnému przneniu. Niekoho možno jej "naivný" a nevinne pôsobiaci exhibicionizmus vzrušuje. Mne jej bolo ľúto. --- UPDATE: (Podľa CHRISTININÝCH vlastných slov NAŠŤASTIE mala "profi" dublérku !) No a ešte jedna "zaujímavosť". VIBENIUS pri scéne s vypichnutím oka, podľa svedectva LINDBERGovej, vraj použil skutočné mŕtve telo dievčaťa, ktoré spáchalo samovraždu. Bŕŕŕŕŕŕŕŕ ... (3.2.2009)(3.2.2009)

Slušně drsné rape and revenge exploitation ze země, jejíž kinematografie nám dala už PRAMEN PANNY. Má sice své silné momenty (úvod s pedofilem, vypíchnutí oka, postel od krve, závěrečná jatka) ale trpí bolestně pomalým tempem vyprávění, malým rozpočtem a nenápaditostí režiséra. Asi nikomu neunikne recyklování scén sexu a výcviku, přičemž scény sexu jsou alespoň porno se vším všudy (i s ejakulací), zatímco scény výcviku - v každém podobném snímku velmi vděčné, viz. TURKISH STAR WARS - jsou zcela nezajímavé. Pachuť nudy naštěstí poněkud spláchne úsměvné surrealistické finále, v němž si subtilní dívenka v černém koženém kabátě v temném skladišti extrémně zpomaleně (naháníme stopáž, lidi!) pohazuje s policajty podobně jako Trinity na začátku MATRIXU. Kamera sází na dlouhé záběry, herecké výkony zapadají do celkové brakovosti a sugestivní atmosféru 70. let nelze přehlédnout, pouze si ji plnými doušky užívat. Hlavním kladem filmu je pak jednoznačně představitelka hlavní hrdinky, okouzlující děvčátko, které režisér uvádí přesně do těch situací, ve kterých ho touží heterosexuální (a vlastně i homosexuální) divák vidět.(6.12.2006)

• - I když je tento film dnes již jistými kritiky a řadou diváků velmi oblíben a uznáván, pro Švédsko je stále ostudou a obecně neoblíben. (Flipnic)

• - Režisér Bo Arne Vibenius tento film údajně natočil proto, aby pokryl finanční ztráty ze svého prvního nepovedeného filmu. (Flipnic)

• - Ve Švédsku byl film po uvedení do kin téměř ihned stáhnut a zakázán. Uváděn byl zejména v zahraničí, a to většinou ve vystříhaných a zkrácených verzích. (Flipnic)