Jopok manura 2 : dolaon jeonseol

조폭 마누라 2 : 돌아온 전설

My Wife is a Gangster 2: The Return Fable

Akční / Komedie

Jižní Korea, 2003, 110 min

Druhej díl už spíš sází na takovej ten styl přitroublých asijských komedii a na provařenou zápletku se ztrátou paměti a vyznívá to už o poznání slabším dojmem než díl první, i když je pravda, že se u toho pobavit rozhodně dá, protože fórků je dostatek a zůstala Eun-gyeong Sin, ale už to ztratilo tu volnost a nekřečovitost, která byla v jedničce(17.4.2009)

Krásna shoda hodnocení u „dobré“ druhé gangsterské ženy. Průměr je to jistě zasloužený, pač ve srovnání s třetím dílem jsem až do konce nevěděl, jakým směrem se film vydá. Skvělý akční úvod dával tušit pořádnou akční melu, při které se krví a ránami železnou tyčí rozhodně nešetří, avšak po ztrátě paměti hlavní hrdinky (ne příliš přesvědčivá Eun-Kyung Shin) jsem sledoval již mnohokrát jinde viděné putování „rodinným a usazeným životem“ a pomocí komediálních vložek pokusy o navrácení paměti. A když už se závěr přepne opět do akčního módu, tak jeho odfláknutost a špatná choreografie žádné hvězdy navíc nezískají…(4.9.2007)

Pokračování akční komedie o gangsterovi v sukních je bohužel pouze průměrné. Slabší je oproti jedničce nejen vyznění postavy, která už není zdaleka tak "cool" a půvabná, ale taky roztříštěnost na spoustu mikrodějů, z nichž většina není moc zajímavá (vztah s šikanovanou dcerou majitele restaurace, záchrana podniku před rozbouráním kvůli obchodnímu centru - jaké klišé!). Bohužel i vtipnost se docela ztratila a rádoby zábavné snahy navrátit si paměť vyznívají spíše trapně (výjimkou budiž snědení bílého hada). I po akční stránce se zcela nedařilo a je tady až moc okatě předrátováno... Pořád je to ale ucházející zábava, takže ty 3 hvězdičky jsou rozhodně zasloužené.(9.2.2008)

o dost sympatičtější než první díl - Mantis po pádu ze střechy ztratí pamět a stane se z ní rozvažečka jídel pro jednu restauraci. Pořád je to postava na kterou se moc dobře kouká a které budete celou dobu držet palce, možná že ještě víc než v jedničce, zvlášť když na konci uvidíte že má poměřit síly se Zhang Ziyi:)(20.7.2009)

My Wife is a Gangster 2 sa vôbec netvári ako pokračovanie úspešnej jednotky. Vlastne je to samostatný film, ktorý (bez niekoľkých narážok) sa vôbec nesnaží kráčať vo vlastných šľapajách. Scenárista úplne odstavil to najlepšie z prvého dielu - uťápnutého manžela - a tým pádom si zahradil prístup k scenáristicky vďačným a vtipným situáciám. Nevravím že som sa nesmial a nezabával, ale... už to nejak nebolo ono. Ďalší dôležitý faktor - akcia - je nanešťastie taktiež nevýrazná a jediná situácia na konci filmu, sľubujúca poriadnu melu, sa skončí skôr, než sa vôbec stihne začať. Škoda.(19.2.2005)