poster

Zimní polibek

 • český

  Polibek zimy

 • Norsko

  Vinterkyss

 • anglický

  Kissed by Winter

Drama

Norsko, 2005, 84 min

 • Slarque
  ****

  Melodrama skřížené s detektivkou? Proč ne. Jenže ona detektivka tu je stejně hlavně kvůli emocím, které náhlá předčasná smrt způsobuje. A že se před námi osudy obou mrtvých chlapců odkrývají postupně ve flashbacích má také svůj smysl. Seversky málomluvné drama, které nejdřív vypadá jednoduše, ale nakonec diváka přinutí přemýšlet o proklatě složitých věcech. Suverénní režie, krásná kamera, působivá hudba a hlavně bravurní herecký výkon Anniky Hallin v hlavní roli. Bravo!(6.12.2009)

 • deepspace101
  ****

  Krásné, křehké, něžné, melancholické i povznášející... stejně jako skladba Hallelujah, která se lehce vznáší nad celým snímkem jako sněhové vločky, s nimiž si pohrává vítr. Skandinávské filmy mi vždycky přišly tak nějak seversky chladné, Vinterkyss je prvním, jemuž se podařilo tuto ledovou krustu probořit a prozářit mé srdce opravdovými lidskými emocemi.(31.8.2010)

 • akisha
  ****

  V tomhle dramatu se šetří jak slzami tak lacinými "srdcervoucími" scénami, o to větší sílu pak každá taková slza má. Film ozvláštňuje i detektivní linka, ačkoliv její vyústění nakonec spíš z krimi sklouze zpět k psychologickému motivu. Hodně dobré byly výkony všech zúčastněných a rozhodně potom velmi "citlivě" emotivní finále. Kdo si nepotrpí na emoční ždímačky, ale má radši něco civilnějšího a přesvědčivějšího, neměl by být zklamaný. Musím ale podotknout, že bohužel už trochu zprofanovaná nádherná píseň od Leonarda Cohena měla, když už, být ponechána v originále.(22.2.2011)

 • farmnf
  *****

  Těžká norská psychárna se skvělou hudbou. Je zkurvená zima, je zkurveně moc sněhu, všichni protagonisté mají pěkně zkurvenej život s pěkně zkurvenými vztahy. A do toho zmrzlej totálně mrtvej arab ve sněhu, kterej měl taky pěkně zkurvenej život. A pak se podívejte jak to bude dál. U těchto zkurveně dobrých severských filmů je hanba spojlerovat. Nezasmějete se, s tím nepočítejte!(8.3.2012)

 • D28
  ****

  Komorná dráma o vzťahoch a výčitkách svedomia,kde čím menej sa rozpráva a viac hrá / herci i hudba/, tým silnejšie vstrebávame všetky emócie.Dva príbehy nešťastného nepochopenia odhaľujeme súbežne a záver je skutočne krásne dojemný...."It´s not somebody who´s seen the light...It´s not a cry you can hear at night....It´s a cold and it´s a broken hallelujah....."(27.5.2010)

 • - Kniha, kterou dá Kai (Kristoffer Joner) Victorii (Annika Hallin), je "The Visit of the Royal Physician" od Per Olov Enquista. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace