Celkom slusna komedia plna ironickych vtipnych situacii o nechcenej vrazde, ktora sposobi planovane vyvrcholenie vsetkych postav vo filme v jednom hoteli. Rebeca Romijn je pekna zena a konecne som ju mohol vidiet aj inak, ako zamaskovanu Mystique z X-Menov a paradoxne si tu zahral aj Robert Marsden taktiez z X-Menov znamy z ulohy Scotta. Aj napriek chaotickemu koncu, ktory som si pozrel radsej 2 x mi nieco ku styrom hviezdickam chybalo... 08.08.2008 _____ Steve Coogen - (Ray Elliot) +++ Rebecca Romijn - (Lola) +++ Deborah Kara Unger - (Dorothy) +++ Sam Elliott - (Mormon) +++ John Leguizamo - (Hannibal) +++ James Marsden - (Wendell Hatch) +++ Selma Blair - (Adelle) +++ James Brolin - (Robert Hatch) +++ Hudba: Alexandre Desplat +++(8.8.2008)

Další z řady poměrně inteligentních podfukářských komedii, i když zajímavý nápad nebyl, podle mne, úplně dopracován až do konce. Víc než originalita tam bylo k vidění kopírování nápadů odjinud. A možná tam bylo až příliš mnoho známých hereckých jmen, kterým byla vytvořena záměrně nějaká postava a divák se pak mezi nima ztrácel.(15.7.2007)

Čekáte od tohoto snímku něco výjimečného? Čekáte nějaké nečekané překvapení? Čekáte nějakou dechberoucí podívanou? Tak to tedy rozhodně nečekejte, protože budete asi zklamaní.. Pokud jste však vyznavači nenáročných šachových partiček, pokud máte rádi pohodové snímky, které si rozhodně na nic nehrají, tak to jste kápli na ten správný titul. Prima námět, prima obsazení, prima oddechovka na sobotní večer(14.2.2011)

Zajímavý nápad bohužel nebyl řádně rozpracován. Navzdory své pohodovosti režie jen horko těžko navozuje dojem komedie a pokud film něčím opravdu není, pak komedií romantickou. Pravděpodobně mělo jít o další ze série "podrazáckých" filmů, který bude jistit nečekané rozuzlení. Ale pointa "všichni si dají scuka na jednom plácku" není originální již od dob Sbal prachy a vypadni. Alibi spíše připomínají zbytečně dlouhou a nepříliš vtipnou epizodu Podfukářů, kterým chybí předně onen britský šarm. Možná jej měl do filmu vnést Steve Coogan, jinak výborný britský komik, zde však překvapivě nevýrazný a jenom vylučující další z možných důvodů, proč Alibi zhlédnout. Tím posledním a jediným důvodem tudíž zůstává zástup pohledných hereček, které svůj účel (tvářit se vyzývavě) splnily na sto procent. 55%(15.6.2007)

Jsem milovníkem filmů, ve kterých osamocený přemoudřelý sympaťák převeze jediným rafinovaným tahem mafii, policii, nectihodné byznysmeny a snad i berňák, ale tohle je trochu jiné. Pohodový zachránce nevěrných manželství Ray Elliot si totiž zachraňuje vlastní zadek velmi rozvážně, počet zainteresovaných podvodníků kombinovaných se zákazníky se limitně blíží ke spartakiádní sestavě, přičemž některé jeho fintičky a skvělé konverzační přestřelky s asistetkou Lolou mi výrazně zvedly náladu.(14.1.2012)

• - Ve scéně, kdy si má Lola (Rebecca Romijn) s Robertem Hatchem (James Brolin) přiťuknout s Martini, má Lola červené lodičky. Když však usedne, má na nohách žabky. (Pepy)