Další z řady poměrně inteligentních podfukářských komedii, i když zajímavý nápad nebyl, podle mne, úplně dopracován až do konce. Víc než originalita tam bylo k vidění kopírování nápadů odjinud. A možná tam bylo až příliš mnoho známých hereckých jmen, kterým byla vytvořena záměrně nějaká postava a divák se pak mezi nima ztrácel.(15.7.2007)

Výtečný námět, který si přímo říkal o řádnou dávku cynismu a černého humoru. Jenže scénář jaksi potenciál nechavá ve stavu... nu prostě potenciálu. Je zde pár vydařených momentů, Steve Coogan se snaží seč může, ale ve výsledku je to vlastně jen běžná tuctová podrazácká komedie decentně říznutá romantikou. Prostě nezajímavě zpracovaný zajímavý nápad.(14.7.2007)

Zajímavý nápad bohužel nebyl řádně rozpracován. Navzdory své pohodovosti režie jen horko těžko navozuje dojem komedie a pokud film něčím opravdu není, pak komedií romantickou. Pravděpodobně mělo jít o další ze série "podrazáckých" filmů, který bude jistit nečekané rozuzlení. Ale pointa "všichni si dají scuka na jednom plácku" není originální již od dob Sbal prachy a vypadni. Alibi spíše připomínají zbytečně dlouhou a nepříliš vtipnou epizodu Podfukářů, kterým chybí předně onen britský šarm. Možná jej měl do filmu vnést Steve Coogan, jinak výborný britský komik, zde však překvapivě nevýrazný a jenom vylučující další z možných důvodů, proč Alibi zhlédnout. Tím posledním a jediným důvodem tudíž zůstává zástup pohledných hereček, které svůj účel (tvářit se vyzývavě) splnily na sto procent. 55%(15.6.2007)

Skvelý námet, všetka originalita, úplná paráda. Prečo teda len tri hviezdičky? No je tu potom taká maličkosť, že ten námet treba aj patrične využiť a naložiť s ním ako sa len dá. A presne toto tvorci totálne spackali a všetko nadšenia z toho spľaslo. Zvučných mien a tvárí v obsadení je veľmi veľa a po načrtnutej línii deja by som aj ja jasal zo scenára. Škoda len, že režisérska spolupráca nepriniesla očakávaný výsledok, teda až po poslednú polhodinku. To akoby zrazu strihlo a dotočil to ten druhý. Div, že som to už nevypol, ale záverečné minúty si napravili reputáciu a takmer film takmer úplne vysušený od humoru razom oživili a zachránili ho pred najhorším. 60%.(26.6.2008)

• Kiki-Jiki

Během sledování filmu mě v obýváku několikrát navštívila nuda. Snažil jsem se jí vyhodit, ale ona se vždycky zase vrátila. Když už jsem měl vážně chuť jí zabít, odešla a zavřela za sebou dveře. Pohodlně jsem se usadil a zadíval na obrazovku... A ta stará kráva se vrátila oknem! To už jsem se vážně těšil na konec filmu, okamžik, kdy se jí zbavím.(17.7.2008)

• - Ve scéně, kdy si má Lola (Rebecca Romijn) s Robertem Hatchem (James Brolin) přiťuknout s Martini, má Lola červené lodičky. Když však usedne, má na nohách žabky. (Pepy)