poster

Pád nebes

 • USA

  Heavens Fall

 • Slovensko

  Znásilnené

Drama

USA, 2006, 101 min

 • DJ Kritik
  **

  Kruté podmienky pre černochov v USA, nie sú ničím novým. A to hovorí aj o dnešnej dobe a nie len o USA a černochoch. Na to, že sa jednalo o spracovanie podľa skutočných udalostí je to tak slabé, že divadelná hra má väčšie napätie. Jeden z tých horších príbehov o rasizme. Za zmienku stojí hlavne postoj sudcu Hortna v podani Davida Strathaima. ....... ....... ............ ....... ...... ..... ........ .. Akcia: * Vtiahnutie do deja: ** Realita: ***(8.8.2009)

 • Lacike
  **

  Mam rad tento typ fimov o sudnom procese, ktore sa venuju pripadu s prvkami rasizmu, ale ked obete nemaju ziadnu sancu nech maju akekolvek dôkazy o nevine, tak to z filmoveho hladiska postrada akekolvek napätie a pôsobi to iba absurdne. Sice sa v tej dobe dialu krute veci, ale nie je prilis zaujimave to sledovat v takomto spracovani. 3/10.(16.7.2016)

 • Enšpígl
  ***

  Dlouho jsem nemohl uvěřit že se něco takovýho stalo. Nemyslím obviněný černochů ze znásilnění Leelee Sobieski, myslím ten závěr. Ve tváři jsem měl na konci podobný výraz jako ten advokát. Jen je škoda, že film nedokázal přenést víc atmosféru amerického jihu 30 let. Možná by to nabralo na mnohem větší síle. Taky trošku nechápu postavu černošskýho novináře, na začátku to vypadalo, že bude mít ve filmu podstatnější úlohu, ale nakonec se ukázalo, že to byla úplně zbvytečná postava. Bohužel téma rasismu asi nikdy nezmizí ze soudních síní a z tohoto důvodu považuju film za velmi přínosný.(22.12.2010)

 • honajz
  ***

  Spíše 2,5*. Soudní drama podle skutečných událostí, kdy jsou kluci v Alabamě 30. let 20. století souzeni za údajné znásilnění, ale přitěžuje jim barva pleti. Na podobná témata vzniklo už hodně filmů, Hořící MIssissippi mělo i určitý akční šmrnc. Tohle je poklidné, unavené a ospalé jako samotná Alabama, čímž sice vynikne atmosféra místa a jisté vtáhnutí do děje, ale kdo není vyloženě "soudní" typ, pokud jde o filmy, asi si moc neužije.(15.6.2009)

 • PerToon
  **

  Dost zajímavý případ, o němž jsem se velkou část informací dozvěděl ze závěrečného epilogu a po shlédnutí z wikipedie. Na vzbuzení zájmu by ale stačilo míň jak 101 minut. Dokument to není, hraný dokument to taky není, samotný film ale ničím zajímavým nepřispívá. Není to špatný, ničím to neurazí, určitě je nutný si připomínat, že rovnoprávnost občanů je ještě na míle daleko od zrušení otroctví a znát tuhle kauzu se hodí, ale tenhle film je tak nějak zbytečný, a to i pro fanoušky Leelee Sobieski. Průměrně průměrných 50%. [tv, dabing](23.5.2013)

 • - Parní lokomotiva použitá ve filmu byla zapůjčena z historického muzea kolejových vozidel Tennesse Valley v Chattanoogu. (Terva)

 • - Film byl natočen na základě skutečného příběhu tzv. "Scottsboro Boys", který se odehrál roku 1931. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace