Adele - recitál 2015 (koncert)

Adele at the BBC

Adele: Live in London

Adele - koncert v Londýne

Hudební

Velká Británie, 2015, 63 min

Adele, Graham Norton
  • bohemia_regent

Kdyby se v tomhle pořadu jen zpívalo, dal bych o hvězdičku víc. Bohužel rozhovory mezi písněmi, při kterých se moderátor se zpěvačkou předháněli, kdo umí být víc afektovaný, se vyznačovaly velkou dávkou humoru bez vtipu, jehož trapnost se marně snažila překrýt křečovitá žoviálnost. Oba protagonisté se bavili skvěle, nebo se tak aspoň tvářili, diváci v BBC už trochu míň, no a já skoro vůbec. Vlastně s jednou výjimkou - při reportáži s dvojnicemi (vzhledem k jejich fyzickému vybavení mě to skoro svádí udělat záměrný překlep a napsat „dojnicemi“ - ale to bych se úrovní humoru nebezpečně přiblížil těm rozjuchaným mimohudebním vložkám). -------- V titulcích pořadu uvedeno: český i originální název Adele Live In London; režie Simon Staffurth.(10.5.2017)

Přestože preferuji malinko jinou hudbu, písně Adele si ujít nenechám. Fascinuje mne její projev, to, že většina písní je autorských i charakteristická barva jejího hlasu. Uvedený recitál je mix hudebních čísel, zajímavých rozhovorů s Grahamem Nortonem i některých předtočených záběrů (klip s dvojnicemi je zajímavý a to posledni "selfie" je také povedené). U Adele kromě nezpochybnitelných hudebních i autorských úspěchů mne nejvíce fascinuje to, že zůstává stále sama sebou a působí neuvěřitelně skromně a pokorně, což na výsluní této branže nebývá až tak obvyklé. Mateřství jí také určitě více než prospělo, takže rovněž věřím, že jí to všechno do budoucnosti vydrží, a že nás ještě v budoucnosti mnohokrát překvapí, i když si laťku nasadila neuvěřitelně vysoko.(3.5.2017)

Žena silného hasu a postavy. S chutí jsem se zaposlouchala, i když osobnost zpěvačky mi zůstává i nadále vzdálená.(5.5.2017)

Moje prvé hodnotenie a komentár ku koncertu. Som toho názoru, že hodnotenie hudobného výkonu je ešte subjektívnejšie ako hodnotenie kinematografických diel (lebo okrem prezentácie koncertu, hodnotíte aj výkon a prejav speváka a určite svoju rolu zohrajú aj sympatie). Musím sa priznať, že i keď počúvam prevažne rockovú hudbu, Adele a jej celosvetový úspech si musel všimnúť každý, kto sa aspoň trochu zaujíma o súčasnú populárnu hudbu a ja nie som výnimkou, čiže tých naj 5-6 pesničiek poznám aj ja. Treba ale povedať, že za jednu hodinku toho Adele neodspieva veľa, piesne sú výborné, ale pomerne zdĺhavé rozhovory (najmä v prvej polovici) sa mi zdali nadbytočné, hlavne keď sú pomerne povrchné a všeobecné. Skrátiť interview, pridala by sa jedna, možno i dve skladby a bolo by to za plný počet.(27.12.2016)

Adele je fenomén. Přestože zastávám názor, že 99% populární hudby je odpad, ona je právě jednou z výjimek. Skvělý hlas i písně předvádí i v tomto recitálu zkříženém se show Grahama Nortona. Vypadá v něm jako velká sympaťačka, která je stále nohama pevně na zemi. Tak ať jí to ještě pár dalších let vydrží...(28.4.2017)