Pod kůží

Nelson Cragg

Chad Burris

Scénografie:

Jennifer Spence

Jak se to říká? Když přistoupíte na hru, budete se bavit. Jasně, žádná originální bomba, minimálně Carpenterova Věc ( stále se modlím, aby nevznikl její několikráte avizovaný remake) vás napadne určitě. Ale dobře se na to kouká a než se otočíte, je konec. Alespoň já se nenudil. A určitě je dobře, že tvůrci nevsadili výhradně na počítačové efekty, protože ty v levných filmech vypadají ještě levněji, tedy naprosto blbě a trapně..... Chvílemi až polodokumentární styl přidává filmu na syrovosti a opravdovosti. A gejzíry krve vypadají též věrohodně. Kdo ví, třeba nakonec ani o žádné triky nešlo. U těhle filmů nikdy nevíte, co je doopravdy a co jen jako....(12.8.2010)

• Terva

To byl Gritters, hned na začátku? Jo není nad sex pod hvězdami, ať žije kempování. Příběh krásně pomalu a zbytečně plyne a když se začne něco konečně dít, tak kamera zešílí jak nasraná vosa a začne zmateně škubat, trhat, skákat a divák je ušetřen děje, protože nic nevidí. Ke konci jsem se už jen smál...co budeme dělat....co budeme dělat!....áááááá, co uřízneme teď, doktore? Hlavu, reřisérovi!!!!(19.4.2009)

Pohodový horor, který mohl mít skutečně ještě lepší hodnocení, než jsem dal. Monstrum je doopravdy originální, takřka nezranitelné, ale co z toho divák má, když si ho za celou dobu prakticky neužije a to hlavně díky zběsilému, ultrarychlému střihu. Není ani jedná akce, kde by střih chyběl a to mě hodně štvalo a snižovalo prožitek. Bylo zde pár nelogičností, ale vše v rámci. Herecké trio je v celku solidní, některé možná potěší Paulo Costanzo, který hrál v seriálu „Joey“ ;-) 6/10*(30.11.2008)

• lennyd

Seth (Paulo Constanzo) a Polly (Jill Wagner) si vyjedou na romantický víkend strávený mimo město. Ale Seth, ačkoli studuje přírodní vědy, a dokáže rozpoznat strom od zvířete (dobře, dokáže poznat i konkrétní druhy stromů), je totální přírodní antitalent, takže nakonec Polly schválí víkend strávený někde v hezké motelu. Po cestě se setkají s Denisem (Shea Whigham) a Lacey (Rachel Kerbs), kteří utíkají před zákonem, a hodí se jim Pollyino auto (a nakonec jako rukojmí i Polly a Seth). Spolem dojedou až k blízké benzínce, kde se utábořilo nezničitelné monstrum, které požírá vše co se hýbe - což našim hrdinům názorně předvede na jedné z nich. Zbylá trojice tak musí zapomenout na svoje rozbroje, a společně se snažit přežít ... Na filmu je dobře vidět jeho rozpočet. Celá benzínová stanice působí tak nějak uměle, a ani herci nejsou žádný velký odvaz - "padouch" je tak trochu k smíchu, a "milenecká dvojice" je taky dost divná. Jediným skutečným "hercem" je ono monstrum, které je docela děsivě (i když, asi k výše zmíněnému, si jej po většinu filmu moc neužijeme - pořád se před kameramanem schovává, potvůrka) a střihač taky neměl svůj den. Prostě typické béčko ...(24.4.2009)

Když vezmu v potaz klady i zápory tohoto hororu, nemůže mi zbýt nic jiného než čistý průměr. Kladem je originální námět, fajnové prostředí benzínky, brutální lámání kostí, přijatelné herecké vystupování i docela rozumná logika v chování postav. Záporem zůstává chaotická kamera a střih, slabší scénář i třeba ty chodící ruce. To je na můj vkus až moc velká béčkovina. Takže pocity jsou spíše smíšené, proto čistý průměr = 50%.(28.4.2011)

• - Na Sceramfestu získal snímek šest cen. Toby Wilkins za nejlepší režii, David Michael Maurer za nejlepší střih, Ozzy Alvarez za nejlepší make-up, Elia Cmíral za nejlepší hudbu, Ted Kroeber a Kai Barry za nejlepší kameru a tým specialistů za nejlepší speciální efekty. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Oklahoma City. (Terva)

• - Kabelová společnost HDNet Movies vysílala film dva dny před jeho oficiální premiérou v kinech. (Terva)