poster

Pod kůží

 • USA

  Splinter

 • Slovensko

  Pod kožou

Horor / Drama / Thriller

USA, 2008, 82 min

Režie:

Toby Wilkins

Scénář:

Kai Barry, Ian Shorr

Kamera:

Nelson Cragg

Producenti:

Chad Burris

Scénografie:

Jennifer Spence
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  ****

  Jak se to říká? Když přistoupíte na hru, budete se bavit. Jasně, žádná originální bomba, minimálně Carpenterova Věc ( stále se modlím, aby nevznikl její několikráte avizovaný remake) vás napadne určitě. Ale dobře se na to kouká a než se otočíte, je konec. Alespoň já se nenudil. A určitě je dobře, že tvůrci nevsadili výhradně na počítačové efekty, protože ty v levných filmech vypadají ještě levněji, tedy naprosto blbě a trapně..... Chvílemi až polodokumentární styl přidává filmu na syrovosti a opravdovosti. A gejzíry krve vypadají též věrohodně. Kdo ví, třeba nakonec ani o žádné triky nešlo. U těhle filmů nikdy nevíte, co je doopravdy a co jen jako....(12.8.2010)

 • Terva
  *

  To byl Gritters, hned na začátku? Jo není nad sex pod hvězdami, ať žije kempování. Příběh krásně pomalu a zbytečně plyne a když se začne něco konečně dít, tak kamera zešílí jak nasraná vosa a začne zmateně škubat, trhat, skákat a divák je ušetřen děje, protože nic nevidí. Ke konci jsem se už jen smál...co budeme dělat....co budeme dělat!....áááááá, co uřízneme teď, doktore? Hlavu, reřisérovi!!!!(19.4.2009)

 • Pumiiix
  ***

  Pohodový horor, který mohl mít skutečně ještě lepší hodnocení, než jsem dal. Monstrum je doopravdy originální, takřka nezranitelné, ale co z toho divák má, když si ho za celou dobu prakticky neužije a to hlavně díky zběsilému, ultrarychlému střihu. Není ani jedná akce, kde by střih chyběl a to mě hodně štvalo a snižovalo prožitek. Bylo zde pár nelogičností, ale vše v rámci. Herecké trio je v celku solidní, některé možná potěší Paulo Costanzo, který hrál v seriálu „Joey“ ;-) 6/10*(30.11.2008)

 • lennyd
  **

  Seth (Paulo Constanzo) a Polly (Jill Wagner) si vyjedou na romantický víkend strávený mimo město. Ale Seth, ačkoli studuje přírodní vědy, a dokáže rozpoznat strom od zvířete (dobře, dokáže poznat i konkrétní druhy stromů), je totální přírodní antitalent, takže nakonec Polly schválí víkend strávený někde v hezké motelu. Po cestě se setkají s Denisem (Shea Whigham) a Lacey (Rachel Kerbs), kteří utíkají před zákonem, a hodí se jim Pollyino auto (a nakonec jako rukojmí i Polly a Seth). Spolem dojedou až k blízké benzínce, kde se utábořilo nezničitelné monstrum, které požírá vše co se hýbe - což našim hrdinům názorně předvede na jedné z nich. Zbylá trojice tak musí zapomenout na svoje rozbroje, a společně se snažit přežít ... Na filmu je dobře vidět jeho rozpočet. Celá benzínová stanice působí tak nějak uměle, a ani herci nejsou žádný velký odvaz - "padouch" je tak trochu k smíchu, a "milenecká dvojice" je taky dost divná. Jediným skutečným "hercem" je ono monstrum, které je docela děsivě (i když, asi k výše zmíněnému, si jej po většinu filmu moc neužijeme - pořád se před kameramanem schovává, potvůrka) a střihač taky neměl svůj den. Prostě typické béčko ...(24.4.2009)

 • heyda
  ***

  Když vezmu v potaz klady i zápory tohoto hororu, nemůže mi zbýt nic jiného než čistý průměr. Kladem je originální námět, fajnové prostředí benzínky, brutální lámání kostí, přijatelné herecké vystupování i docela rozumná logika v chování postav. Záporem zůstává chaotická kamera a střih, slabší scénář i třeba ty chodící ruce. To je na můj vkus až moc velká béčkovina. Takže pocity jsou spíše smíšené, proto čistý průměr = 50%.(28.4.2011)

 • - Na Sceramfestu získal snímek šest cen. Toby Wilkins za nejlepší režii, David Michael Maurer za nejlepší střih, Ozzy Alvarez za nejlepší make-up, Elia Cmíral za nejlepší hudbu, Ted Kroeber a Kai Barry za nejlepší kameru a tým specialistů za nejlepší speciální efekty. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Oklahoma City. (Terva)

 • - Kabelová společnost HDNet Movies vysílala film dva dny před jeho oficiální premiérou v kinech. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace