Pod kůží

Chad Burris

Scénografie:

Jennifer Spence
  • st.ranger

Podobných horrorů orientovaných v uzavřeném prostoru jsem již viděl tolik, že tohle mě nijak neoslovilo. Nápad zajímavý, ale zase ten trapný pokus o možné pokračování v závěru. Kamera byla příšerná, v "akčních" sekvencích sice bylo možné poznat co se děje, ale je takový problém něco natočit v klidu a bez parkinsona?(5.7.2010)

• tron

„Čo budeme robiť?“ – „Rezať. Budeme rezať.“ Nízkorozpočtový komorný horor o štyroch nesympatických mladých postavách, ktoré sú uväznené na lesnej pumpe, do ktorej sa pokúša dostať ústredný zlosyn... ehm, ostne. Alebo také niečo. Znie to trápne, ale vyzerá to (v rámci rozpočtu a skúseností tvorcov) obstojne a v dobrom nepríjemné. Príbeh je však slabý (až žiadny: Zlo vonku, my sme dnu, čo s tým?), postavy nesympatické a často sa mení ich psychológia (psychopat je ku koncu hotový hrdina, ktorý len v živote urobil pár chybičiek). Hororová drsná jednohubka, podobné RUINY z produkcie Bena Stillera boli oveľa lepšie.(28.5.2011)

• Xmilden

Originální a zajímavý horůrek. Bohužel vyššímu hodnocení přecejen zabránila jednoduchost děje a také velice nevhodný střih, který v okamžiku kdy se objeví monstrum (mimochodem mi dost nápadně vybavilo na mysl film Leviathan), neuvěřitelně nečitelně skoro až epilepticky nás začne zásobovat trhanými záběry, takže toho divák opravdu moc zajímavého nevidí.(28.4.2009)

• lennyd

Seth (Paulo Constanzo) a Polly (Jill Wagner) si vyjedou na romantický víkend strávený mimo město. Ale Seth, ačkoli studuje přírodní vědy, a dokáže rozpoznat strom od zvířete (dobře, dokáže poznat i konkrétní druhy stromů), je totální přírodní antitalent, takže nakonec Polly schválí víkend strávený někde v hezké motelu. Po cestě se setkají s Denisem (Shea Whigham) a Lacey (Rachel Kerbs), kteří utíkají před zákonem, a hodí se jim Pollyino auto (a nakonec jako rukojmí i Polly a Seth). Spolem dojedou až k blízké benzínce, kde se utábořilo nezničitelné monstrum, které požírá vše co se hýbe - což našim hrdinům názorně předvede na jedné z nich. Zbylá trojice tak musí zapomenout na svoje rozbroje, a společně se snažit přežít ... Na filmu je dobře vidět jeho rozpočet. Celá benzínová stanice působí tak nějak uměle, a ani herci nejsou žádný velký odvaz - "padouch" je tak trochu k smíchu, a "milenecká dvojice" je taky dost divná. Jediným skutečným "hercem" je ono monstrum, které je docela děsivě (i když, asi k výše zmíněnému, si jej po většinu filmu moc neužijeme - pořád se před kameramanem schovává, potvůrka) a střihač taky neměl svůj den. Prostě typické béčko ...(24.4.2009)

Další pěkněj horor na který jsem narazil po dlouhé době. Do poloviny jsem se na to koukal s CZ dabingem a musel jsem to vypnout a sehnat si original s titulkama. Takže bacha :) . . . Na úvod moc pěkná atmosfera do té doby než se setmí a děj se odehrává na pumpě. Ano mnohokrát omletý ale přeci jen tu byl dobrý až výborný nápad se zápornou zápletkou. Herci - 70%, Logika celkem ušla. Jen mi tam chybělo více obětí a krvéé :))) 4*(19.5.2010)

• - Natáčení probíhalo v Oklahoma City. (Terva)

• - Na Sceramfestu získal snímek šest cen. Toby Wilkins za nejlepší režii, David Michael Maurer za nejlepší střih, Ozzy Alvarez za nejlepší make-up, Elia Cmíral za nejlepší hudbu, Ted Kroeber a Kai Barry za nejlepší kameru a tým specialistů za nejlepší speciální efekty. (Terva)

• - Kabelová společnost HDNet Movies vysílala film dva dny před jeho oficiální premiérou v kinech. (Terva)