Harry a Hendersonovi

Harry a Hendersonovci

Rodinný / Komedie

USA, 1987, 110 min

• OG_Swifty

Dost debilní variace na rodinku Griswaldů s Chevy Chasem, kterou vede v tomto případě (im)potentní John Lithgow, s bonusovým prvkem trapnýho Yettiho. Je až s podivem, že tahle píčovina získala Oscara, a že s tím vůbec něco má společnýho Spielberg. Jednu hvězdu dám třeba za trapnýho padoucha v podání Davida Sucheta.(10.4.2016)

• Vlad

Zatial co primitivny a dost trapny serial zachranovala jeho jasna infantilnost a miereny bol v ramci rodiny zjavne na deti, vo filme sa snazili podchytit celu rodinu, teda aj dospeleho divaka, co sa urcite podarilo a film sa teda od serialu pocitovo lisi, kvalitativne je na tom lepsie. Celkovo to vsak ziadna slava nie je. Maska Harryho sa ale urcite vydarila. Oboje za 2* - serial ledva, film 2 aj nieco.(9.3.2015)

Průměrná rodinná komedie s fantastickou maskou Yettiho.(29.3.2004)

Moc moc hezký film, ve kterém funguje všechno přesně jak má - fantastický Yetti si Vás získá okamžitě, ať už demoluje dům, nebo se snaží chovat jako člověk, dále tu máme skvělou rodinku v čele s úžasným Lightgowem (v komedii jsem ho nikdy snad neviděl), tunu gagů a hlášek, fungující dramatické, akční i dojemné pasáže. Dohromady to tvoří přesně takový ten film, kvůli kterým mám rád 80. léta.(22.7.2009)

Oscar 1: Masky(26.3.2004)