Pojď, budeme se milovat

• slovenský

Poď, budeme sa milovať!

Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 1960, 119 min

Úchvatná Marilyn Monroe ve filmu, na nějž by se - nebýt jí - asi už dávno zapomnělo. Překvapivě zde - navzdory stereotypu spojovaného s několika jejími nejznámějšími rolemi - neztvárnila zlatokopku, její postavě však přesto osud opět přivede do cesty velmi bohatého muže. Jak musí taková zápletka dopadnout, je předem jasné, takže je spíš zajímavé sledovat, jakým způsobem film spěje ke svému předem známému rozuzlení. A po této stránce mi přišlo, že mnohem zajímavější postavou snímku je Jean-Marc Clement (v mně nepříliš sympatickém hereckém ztvárnění Yvesem Montandem), který v průběhu děje prochází zajímavou proměnou, zatímco dívka jeho snů je stále stejná. Na filmu potěší několik vcelku povedených muzikálových čísel a řada momentů, které mi přišly docela vtipné - osobně jsem si tenhle film celkem užil, byť mi 2 hodinová stopáž přišla přlíš dlouhá a řadu zbytečných scén bych z filmu vystříhal. Cukor jistě natočil lepší filmy, ale tenhle má prostě něco do sebe - snad pro ten punc správného hollywoodského retra, snad pro ty půvaby MM, která byla prostě jen jedna.(14.1.2017)

7 / 10 Podarená staromódna komédia s krásnou a bucľatou Marilin, šarmantným Yvessom Montandom a hereckými stálicami Genom Kellym a Bingom Crosbym. Normálne takéto filmy neobľubujem, práve naopak, dosť mi lezú na nervy, no tento ma dostal svojim jemným, nedotieravým humorom. Viem, viem, celý príbeh príbeh o bohatom boháčovi a chudobnej chudere (ehm) je starý ako moja bývalá učiteľka chémie, ale jeho výsledné spracovanie sa mi zdalo ceľkom podarené a čo je najhlavnejšie - celé dve hodiny som nemal nutkanie prepnúť na iný kanál. S takmer čistým svedomím - štyri *, resp. tri a pol.(21.2.2005)

Jedna z najlepších komédií s MM. Američanka ako naivná a krásna blondínka plus Francúz ako nenapraviteľný šarmantný zvodca. Nuž ale aká by bola romantická komédia bez stereotypov? História rodu onoho Francúza je v úvode vyrozprávaná prostredníctvom neodolateľne pôvabného kresleného entrée, boháč sa rozhodne dobyť ťažkotonážnu pevnosť prostredníctvom (ne)zvládnutia rozmanitých druhov umení, čo dodáva žánru priam stredoveký trubadúrsky rozmer (no čo, pochabí Francúzi, ako národnú povahu vystihol už Jules Verne), medzi MM a YM, či presnejšie medzi YM a MM to iskrí tak, že človek pred obrazovkou dostáva elektrošoky, žartík s rádioaktívnou bižutériou je geniálny a záverečný dialóg vo výťahu (YM: "Poďme sa milovať." MM: "Som zvedavá, kedy sa mi podarí zmaturovať.") je pre mňa kultový rovnako ako keď Popoluška II. povie: "Som chlap!" a Osgood Fielding III. odpovie: "Nikto nie je dokonalý." Ani "Poď, budeme sa milovať" nie je dokonalý, ale čo je?(19.2.2005)

Variace na standardní téma, v němž září jazzová Lolita v podání zralé Marilyn, tuto píseň ze samého začátku filmu považuji za jeho největší klad. Trochu se divím, že komunista Montand (sám zpívající mnohem konzervativněji než jeho partnerka) přijal roli v celkem konfekčním snímku s několika fajnovými jazzůvkami.(27.11.2012)

Krásna blondína Marilyn, z nádherným hlasom bola dokonalá. Je to prvý film z Marilyn Monroe ktorý som videl a strašne sa mi páčil. Marilyn-krásna pôvabná blondína a Yves Montand-francúzsky zvodca + milinonár - vždy keď sa na seba pozreli niet to ešte keď sa rozprávali, bolo vidieť ako to medzi nimi iskrí... Je to taká stará dobrá klasika s pekným vtipným príbehom... "But my heart belongs to daddy. " :)(30.8.2011)

• - Arthur Miller, manžel Marilyn Monroe, přepsal scénář poté, co původně obsazený Gregory Peck opustil projekt. Miller není uveden v titulcích. (FilmFan24)

• - Marilyn Monroe (Amanda Dell) odišla počas natáčacích dní z Los Angeles a vrátila sa až po troch dňoch. Štúdiu tak spôsobila stratu 3 milióny amerických dolárov. (AdamCritic)

• - Film sa stal po prvom týždni prepadák, a tak štúdio stiahlo z kín všetky plagáty a publicitné tabule. (AdamCritic)