Hudební komedie o tom, kterak Popelka Marilyn ke štěstí přišla. Snímek, který v roce 1960 natočil režisér George Cukor je předposledním dokončeným filmem legendární Marylin Monroe a vypráví příběh chudé, ale poctivé dívky, tanečnice Amandy, která se zamiluje do francouzského tanečníka, který vystupuje ve stejném divadle. Ani v nejmenším netuší, že Jean-Marco Clement, do kterého se zamilovala, je ve skutečnosti multimilonářem. (oficiální text distributora)

classic

„Poďme sa milovať” je v podstate satirická, divadelná šou, kedy sa samotný manažment divadla predovšetkým zameriava na významné osobnosti šoubiznisu, napríklad: Opernú divu Máriu Callas, či aj na Kráľa rokonrolu Elvisa Presleyho, ktorých takýmto spôsobom parodujú, zase sa nedá čestne prehlásiť, že by ich len totálne zosmiešňovali, iba sa trochu pohrajú so svojou, celkovou štylizáciou prejavov, čo sa akurát bezprostredne dotýka ďalšej "obete" Jeana-Marca Clémenta. (Už podľa mena je očividne jasné, že je pôvodom Francúz, a vôbec nie obyčajný. Pochádza zo siedmej generácie Clémentovcov, ktorá sa datuje už do 17. storočia, kedy starý sedliačisko Clément zemiaky na poli kopal, pričom zároveň i truhlicu so zlatom vykopal, čo sa odvtedy pripisuje tzv. „zemiakovému šťastiu” , že aktuálny Jean-Marc, je totiž už rovným miliardárom v New Yorku, s vlastným mrakodrapom, zbierkou luxusných obrazov, alebo neváha ani 1000 $ na nový vtip minúť, pretože ich tak rád každému rozpráva, len aby ho mal, kto počúvať...) Zrovna ale teraz sa práve schyľuje ku skúške, a tak sa prichádza pozrieť, ako to s ním vyzerá... ? Jednak sa na prvý pohľad zamiluje do Amandy Dell, či si ho aj pomýlia s hercom, čo má hrať Jeana-Marca Clémenta ! Predstaví sa im, ako "Alexander Dumas" , odteraz vystupuje už iba inkognito, no i napriek tomu má pod palcom všetko, čo sa okolo neho deje. Amanda originálom vskutku pohŕda, a preto sa hodí i jeho kópia. Jean-Marc ale: nie je komikom, netancuje a nespieva, a tak potrebuje vyškolených odborníkov, aby ho to rýchlo naučili, kedy by tým pádom mohol vstúpiť spolu s účinkujúcimi na pódium, či aj vyšachovať partnera Amandy, t. j. Tonyho, ktorý ovláda tieto tri funkcie naraz... « Čím viac bude všestrannejším, tým jej viac stúpi v očiach, alebo ešte ani zďaleka nemá vyhraté » / Yves i Marilyn síce veľmo dobre spievať vedia, ale či sa spoločne hodia do Cukorovho romanticky-atypického, ladeného muzikálu, tak to nechám na zvážení divákov ? Z môjho sedliackeho pohľadu ide najmä o akýsi egocentrický počin, v ktorom sa neustále točia veľké peniaze, alebo niekto stále hýbe figúrkami na šachovnici, ako uzná za vhodné. Cameá: Bing Crosby a Gene Kelly hrali samých seba, že škoda absencie ich spoločnej scény, no i oni mali svoje nadštandardné egá, prečo sa tomu vyhnúť. Zrejme by sa to k sebe vonkoncom nehodilo, ale bolo by to zaujímavé spojenie dvoch legiend strieborného plátna. Na Normu Jeane Mortensen, som vždy zvedavý, nech už hrá v priemerných, či nadpriemerných snímkoch, na nej obdivujem najmä jej komplet postavu, od päty až po hlavu + všetko, čo s tým súvisí. ()

Arsenal83

V celku zavádzajúci názov lákajúci na meno Marilyn Monroe. A ako sa hovorí, veľa kriku pre nič, tak tu by sme mohli uviesť: veľa piesní o ničom. Má ísť o muzikálovú formu, ktorú režisér predvádzal Cukor rád, ale tie piesne dej nikam neposúvajú, len sa snažia zvýrazniť krivky hlavnej herečky. Komédia je to taká polovičatá a pomerne hlúpa, s nezmyselným dejom. Navyše neprináša Marilyn v najlepšej forme, ale pozerá sa na ňu dobre. Montand v roli, ktorá mu sedela. ()

Vančura

Úchvatná Marilyn Monroe ve filmu, na nějž by se - nebýt jí - asi už dávno zapomnělo. Překvapivě zde - navzdory stereotypu spojovaného s několika jejími nejznámějšími rolemi - neztvárnila zlatokopku, její postavě však přesto osud opět přivede do cesty velmi bohatého muže. Jak musí taková zápletka dopadnout, je předem jasné, takže je spíš zajímavé sledovat, jakým způsobem film spěje ke svému předem známému rozuzlení. A po této stránce mi přišlo, že mnohem zajímavější postavou snímku je Jean-Marc Clement (v mně nepříliš sympatickém hereckém ztvárnění Yvesem Montandem), který v průběhu děje prochází zajímavou proměnou, zatímco dívka jeho snů je stále stejná. Na filmu potěší několik vcelku povedených muzikálových čísel a řada momentů, které mi přišly docela vtipné - osobně jsem si tenhle film celkem užil, byť mi 2 hodinová stopáž přišla přlíš dlouhá a řadu zbytečných scén bych z filmu vystříhal. Cukor jistě natočil lepší filmy, ale tenhle má prostě něco do sebe - snad pro ten punc správného hollywoodského retra, snad pro ty půvaby MM, která byla prostě jen jedna. ()

Melies

7 / 10 Podarená staromódna komédia s krásnou a bucľatou Marilin, šarmantným Yvessom Montandom a hereckými stálicami Genom Kellym a Bingom Crosbym. Normálne takéto filmy neobľubujem, práve naopak, dosť mi lezú na nervy, no tento ma dostal svojim jemným, nedotieravým humorom. Viem, viem, celý príbeh príbeh o bohatom boháčovi a chudobnej chudere (ehm) je starý ako moja bývalá učiteľka chémie, ale jeho výsledné spracovanie sa mi zdalo ceľkom podarené a čo je najhlavnejšie - celé dve hodiny som nemal nutkanie prepnúť na iný kanál. S takmer čistým svedomím - štyri *, resp. tri a pol. ()

raroh

Variace na standardní téma, v němž září jazzová Lolita v podání zralé Marilyn, tuto píseň ze samého začátku filmu považuji za jeho největší klad. Trochu se divím, že komunista Montand (sám zpívající mnohem konzervativněji než jeho partnerka) přijal roli v celkem konfekčním snímku s několika fajnovými jazzůvkami. ()

• Arthur Miller, manžel Marilyn Monroe, přepsal scénář poté, co původně obsazený Gregory Peck opustil projekt. Miller není uveden v titulcích. (FilmFan24)
  • Film sa stal po prvom týždni prepadák, a tak štúdio stiahlo z kín všetky plagáty a publicitné tabule. (AdamCritic)