• KarKulA
  ****

  Již první minuty filmu nenechají nikoho na pochybách, že toto veselý film opravdu nebude. Jedná se ale nepochybně o velice solidní kousek s dobrými hereckými výkony (Alice Brady za svojí roli matky dokonce získala Oskara) a mnoha dobrými a zapamatovatelnými scénami - mezi nejsilnější rozhodně patří závěrečný požár Chicaga, který je natočen opravdu bravůrně a realisticky (prostě Foxi katastrofické scény uměli). Studio nic nenechalo náhodě a svěřilo svoji velkorozpočtovku zkušenému režisérovi kasovních trháků Henry Kingovi, jehož jméno je s Century Fox neodmyslitelně spojeno, stejně jako je spojeno s tím Powerovým, protože King a Power společně během téměř 20ti let práce pro studio dělali celkem pravidelně a jejich jména lze najít společně v řadě dalších snímků (když v roce 1951 např. King odstoupil z projektu filmu Way of Gaucho, odmítl bez něj Power dělat a odstoupil také). Za zmínku stojí že dvojce hlavních představitelů , Power a Ameche, se ten rok společně objevila také ve velice úspěšné komedii Love is News.(23.7.2011)

 • corpsy
  ***

  IN OLD CHICAGO je snímok, ktorý používa vtedy zavedené metódy. Ľúbezné songy, old schoolovú romantiku a honosnú výpravu. A do toho ( teda aspoň v závere konečne badateľnú ), neopakovateľnú trikovú stránku. Ak by sa ceny Oscar za vizuálne efekty v tej dobe udeľovali, soška by filmu neunikla. Je to ale len na malej ploche, dobrých 9 minút sa buťreční, skotačí, alebo spieva. Katastrofický film ako taký, od tohto určite nečakajte.(15.9.2019)

 • Houdini

  Oscar 2 : Herečka VR - Alice Brady, Assistent režie + 4 nominace: Nejlepší film, Hudba, Zvuk, Námět(5.4.2004)

 • - Týmto filmom sa producent Darryl F. Zanuck pokúšal priživiť na úspechu štúdia MGM a ich snímke San Francisco (1936). Pokúšal sa do filmu angažovať aj hereckú dvojicu Clark Gable a Jean Harlow. Louis B. Mayer, vtedajší šéf štúdia MGM, ich však odmietol "zapožičať". (beso74)

 • - Alice Brady (Belle Fawcett) získala za tento film Oscara v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe, avšak nezúčastnila sa slávnostnom udeľovaní cien, a tak sa namiesto nej vynoril na pódiu akýsi muž a prevzal ju za ňu. Viackrát ho, podobne ako cenu, už nikto nevidel. (beso74)