• Flego
  *****

  Prešibaný bulvárny novinár ( mladučký Tyrone Power ) je na "love" po dedičke finančného impéria ( roztomilá Loretta Young ), ale tá si vymyslí plán, ktorým ho potrestá... Báječná crazy komédia pretkaná romantikou. V dobe vzniku mali podobné filmy vysokú úroveň a platí to aj v tomto prípade. Nápaditosť a vtip ide ruka v ruke s hereckým obsadením, kde by som určite vyzdvihol aj vedľajšie postavy. Piaty komentár.(17.5.2018)

 • rikitiki
  ***

  Hravá komedie nezapře, že pár let před ní tu byl oscarový blockbuster Stalo se jedné noci, takže teď se znovu využily už jednou ověřené motivy. Rozmarná milionářská dceruška a bezskrupulózní novinář, který chce senzaci za každou cenu. A ona mu ji dá. Nápad vytáhnout novináře do světel reflektorů a dát mu zakusit, jaké to je přestat být subjektem, který se může ptát na cokoliv a stát se objektem, kterého se každý dovolí na cokoliv vyptávat, je hlavním a vtipným tahákem filmu. Nápad je to chytrý, třebaže jednoduchý, a spolehlivě utáhne celý film. Dialogy sice nejsou nijak brilantní a vztah mezi novinářem a milionářkou postrádá vzrušující třaskavost, ale kvůli ústřednímu motivu, pohledným hercům, blbnutím smečky novinářů a krátké stopáže se dá snímek usledovat velice příjemně. ____ I když Stalo se jedné noci zůstává rozhodně neporaženo. _____ MÓDNÍ OKÉNKO Zatímco ve Stalo se jedné noci nosila Claudette Colbertová snad jen tři kostýmy, tak tady Lorreta Young střídá opulentní drahé oblečení v každé scéně. Převažují kožichy, které jsou nadýchané jak nebeský obláček. Pro každého odpůrce kožešin to musí být hrozná podívaná, protože kostýmy Lorrety Youngové působí, že kvůli nim museli vymlátit aspoň jednu středně velkou zoo.(17.5.2017)

 • IQ Tiqe
  ****

  Tay Garnett se drží dvou hesel: v jednoduchosti a přímočarosti je krása a hodina a čtvrt na čitelnou romanci stačí. Mně taková jednoduchá oddechovka bohatě stačí, protože jí neschází humor, mladá a krásná Loretta Young a předem tuším, do čeho jdu. # [viděno: monitor, 2.0->5.1, EN sub] # příběh 7 | hudba 6 | humor 4 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 7(3.8.2012)

 • KarKulA
  ****

  Výborná komedie, sice naivní, ale výborná. Není to zbytečně dlouhé, má to spád, pěkně to odsejpá a je tam plno míst kterým se opravdu jen stěží nedá zasmát. Vykutálený a všehoschopný reportér Steve Leyton (Ty Power) se lstí dostane k bulvárem bedlivě sledované dědičce finančního impéria Tony Gateson (Loretta Ÿoung), aby z ní vytáhl informace pro článek. Tony Gateson je však pěkně od rány a s mnoha věcmi si hlavu nedělá, takže jakmile zjistí co je Steve zač, vypouští obratem do médií zprávu že je jejím snoubenecem, na kterého čeká pěkně tučné věno. Pomsta je to sladká, protože v tu chvíli se vše rázem obrací a Steve si okusí, jaké to je stát na druhé straně barikády - plní první strákny novin a je na něj pořádán doslova hon. Okouzlující a zároveň pekelně cool Loreta Young je tu naprosto úžasná a s Powerem tu tvoří jako vždy výbornou dvojku. Oba jsou tu navíc hrozně mlaďoučký - Young 24 a Powerovi o rok méně - Power tu ale vypadá opravdu jako úplnej klouček a je děsně roztomilej. Už se ani nedivím té slavné hlášce, kterou vypustila v té době populární spisovatelka Barbara Cartland, která na otázku jak mohla psát tak žhavé příběhy, když byla sama ještě pannou odpověděla "We didn't need sex. We had Tyrone Power". :-D. Ale zpět k filmu: za zmínku stojí určitě ještě Don Ameche v docela výrazné vedlejší roli Stevova kolegy. Po dlouhém váhání "jenom" 4,5*, protože některé vtipy hlavně ve druhé polovině jsou opravdu až moc takové jednoduché - ale i přesto je to vynikající.(21.7.2011)

 • vitekpe
  ****

  Andel L. za volantem bileho Auburnu 852 Speedster (model 1936) je asi ten nejluxusnejsi filmovy zaber, ktery jsem dosud videl ve filmu z tricatych let. Na to by se dalo koukat do smrti... Jinak jde o pomerne lehkou, usmevnou komedii, trosku "radobyztrestenou", s radou znamych tvari. Neni to nic, z ceho by jste padali smichy na zem. Ale jak rikam, ta Loretta.... :-)(15.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace