poster

Džošú 701gó: Sasori

 • Japonsko

  女囚701号 さそり

 • Japonsko

  Joshuu 701-gô: Sasori

 • anglický

  Female Prisoner #701: Scorpion

Krimi / Drama / Thriller

Japonsko, 1972, 83 min

 • kinderman
  *****

  Exploatační klasika a nejlepší WIP (Women in prison) film jako feministická kritika patriarchální společnosti? Proč ne! Debutující režisér s omezeným rozpočtem, ale skvělými nápady (způsob svícení, divadelní aranžmá, surrealisticky extrémní úhly snímání, psychedelická scéna ve sprchách apod.) a nepřekonatelnou Meiko Kaji v titulní úloze. A samozřejmě píseň Urami-bushi. Nezapomenutelné…(9.2.2008)

 • Flipnic
  ***

  Velice nažhaven na další japonský explotation jsem byl mírně zklamán. Film nedosahuje bohužel kvalit téměř uměleckých majstrštyků jiných režisérů jako byl např. Ishii nebo Suzuki, vyloženě trpí nízkým rozpočtem a herečka Meiko Kaji mi opět k srdci nepřirostla. Bohužel jsem se nějak neuměl více sblížit s postavou, kterou ve filmu ztvárňuje a celý film mi přišel takový "plochý". I když obsahuje většinu tradičních klišé, nebylo to úplně ono. Možná mi vadilo prostředí, nepříliš atraktivní herečky, nahota a sexuální scény nebyly dovedeny na pomyslné hranice. Navíc film trpí vyloženě amatérskými triky a goreefekty, stejně tak scény násilí jsou natočeny vyloženě špatně. Facky a kopance jsou vyloženě naznačovány a herci a kamera se ani nesnaží je třeba jen zakrýt, když někdo dostane petelici ať již rukou nebo lopatou, tak se ani nepohne, zatímco se ozve tradiční asijský zvuk známý z martial arts filmů apod. Prostě ten film má dost chyb na to, aby mne vyloženě nadchnul. Každopádně je to průměrný japonský explotation flick, pro nadšence do subžánru. Běžný divák toto neocení ...(21.11.2008)

 • inutihar
  ****

  Děj nemá smysl řešit, prostě ženská věznice a pomsta. Ale co mě zaujalo, bylo provedení. Samozřejmě, pořád je to laciné béčko o ženské věznici, ale ta neustále těkající kamera a ty naprosto nezvyklé a znepokojující úhly záběrů, divadelně stylizované kulisy i surreálné dokreslovačky mě naprosto dostaly.(1.8.2014)

 • Pauliee
  ***

  Prvý diel série filmov Female Prisoner s Meiko Kaji nedopadol vôbec podľa mojich očakávaní. Pred filmom som nevedel do čoho idem, videl som len plagát. Len som tušil podľa názvu, že pôjde o niečo vo väzení. Tak som si to pozrel a už v priebehu filmu som bol sklamaný. Je to vlastne WIP a revenge movie v jednom. WIP filmy nepatria medzi moje obľúbené, ale keď nieje čo pozrieť tak si rád pozriem aj tie. A filmy s témou pomsty tie proste milujem. Female Prisoner #701: Scorpion je len slabší odvar z týchto filmov. Vidno, že to je veľmi nízkorozpočtový flick čo sa dosť výrazne podpísalo na kvalite. Je tu jedno slabšie znásilnenie, ktoré môžem porovnať s nedávno videným remakeom The last house on the left a kto to videl tak vie, že to za veľa nestálo. Tu je to podobné. Potom niektoré triky sú skoro ako od Edwarda Wooda čo dosť zamrzí človeka, ktorý sa vyžíva vo filmových brutalitách a gore scénach. Ale asi najviac ma sral ten príbeh. K hlavnej postave Matsu som nemal vôbec žiaden vzťah, bolo mi úplne jedno či ju zabijú alebo znásilnia. Keby sa odstránil tento nedostatok tým, že by sa viac zapracovalo na charakteroch postáv bolo by to omnoho zaujímavejšie. Jedno plus dávam, že tu vôbec neukazovali ženy vo väzení svojich bobrov :)(24.6.2009)

 • Campbell
  *

  První díl považuju za celkově nejhorší. Pro mě to bylo šíleně pomalé a nezajímavé. charaktery jsou prázdné a všechno začlo být trošku lepší až na konci ale i tak je to strašný klišé o ženských ve vězení. Film mi přišel možná až moc přísný a to chování dozorců bylo přehnaný. A i na těch 85 minut se film poměrně táhne. Pro mě špatné ale své fanoušky to 100% má.(7.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace