Reklama

Reklama

Džošú 701gó: Sasori

  • Japonsko 女囚701号 さそり (více)

Recenze (17)

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Meiko Kadži poznáme asi najviac z duológie Lady Snowblood. Je stvárnenie Matsu v sérií Female Prisoner sa nesie v podobnom duchu. Máme tu silnú ženskú hrdinku, veľa krvi a dejové zvraty takže sa jedná v zásade o taký malý exploitation. Film sa nebojí ukázať nahotu, má veľmi funkčné budovanie - hoci koniec je v tradícií podobných filmov zbúchaný len aby sa nepovedalo, má to ústrednú melódiu, ktorá krásne popisuje vnútro hrdinky a výbornú výpravu. Či už divadelné alebo filmové postupy sú tu zvládnuté na jedničku. Ak teda oželiete facky do vzduchu, namiesto úderu priloženie palice na telo, a občas nejaký ten motúzik pri praktických efektoch. Nebráni sa to prehrávaniu ani akejsi snahy o hĺbku, ktorá je síce úsmevná, ale ako si sem patrí. Predsa len hlavná hrdinka dokáže aj nemožné na svojej ceste za pomstou. Ak vám takýto druh filmov nevadí, tak budete nadšení. Je tu všetko čo sa dá na tomto žánri mať rád. (Scéna s policajtkou je top). Ak vám takýto žáner nič nehovorí, asi vás to bude dosť štvať. Som zvedavý kam sa séria bude uberať. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Velice nažhaven na další japonský explotation jsem byl mírně zklamán. Film nedosahuje bohužel kvalit téměř uměleckých majstrštyků jiných režisérů jako byl např. Ishii nebo Suzuki, vyloženě trpí nízkým rozpočtem a herečka Meiko Kaji mi opět k srdci nepřirostla. Bohužel jsem se nějak neuměl více sblížit s postavou, kterou ve filmu ztvárňuje a celý film mi přišel takový "plochý". I když obsahuje většinu tradičních klišé, nebylo to úplně ono. Možná mi vadilo prostředí, nepříliš atraktivní herečky, nahota a sexuální scény nebyly dovedeny na pomyslné hranice. Navíc film trpí vyloženě amatérskými triky a goreefekty, stejně tak scény násilí jsou natočeny vyloženě špatně. Facky a kopance jsou vyloženě naznačovány a herci a kamera se ani nesnaží je třeba jen zakrýt, když někdo dostane petelici ať již rukou nebo lopatou, tak se ani nepohne, zatímco se ozve tradiční asijský zvuk známý z martial arts filmů apod. Prostě ten film má dost chyb na to, aby mne vyloženě nadchnul. Každopádně je to průměrný japonský explotation flick, pro nadšence do subžánru. Běžný divák toto neocení ... ()

Reklama

Adrian 

všechny recenze uživatele

Prva cast japonskej vazenskej tetralogie (Female Convict Scorpion) radiaca sa svojou brutalitou k asian exploitation. V hlavnej ulohe vazenkyme Matsu the Scorpion si zrahrala vo vsetkych castiach popularna Meiko Kaji (v 70.rokoch bola najvacsou zenskou star v Japonsku), ktora bola napr. v Lady Snowblood inspiraciou pre samotneho Tarantina a jeho postavy v Kill Bill - konkretne Nevesty a O-Ren-Ishii. A ked sme pri Kill Bill, tak aj pesnicka pocas zaverecnych titulkov druheho dielu (Urami-Bushi) je prave ustrednou pesnickou celej Scorpion tetralogie naspievanej samotnou hlavnou predstavitelkou Meiko Kaji. ()

stub 

všechny recenze uživatele

První opravdu velký herecký úspěch Meiko Kaji a zároveň režijní debut Shunyi Itoa. Je sice hezké tepat film za nedostatečnou realističnost apod., ale orientovaní jednici vědí, že jde o remake komiksu, který se své předlohy poměrně věrně drží, tudíž je to podobné jako vyčítat nedostatek realističnosti např. Sin City. Mix ženského vězeňského filmu a snímku o pomstě - zajímavé je, že fáze pomsty probíhá až ca poslední čtvrthodinu a nejvíce práce s ní měl zjevně střihač (a poměr času, který bývá jednotlivým dějovým částem přiřazen, je zde v podstatě zcela obrácen). Výborná je titulní píseň (Meiko jí dokonce otevírá svoje "Best of...") i výtvarná stylizace, pobaví Fumio Watanabe v roli šéfa věznice i Isao Natsuyagi jako zkorumpovaný příslušník protidrogového. Pokud diváci od filmu neočekávají něco, čím se nesnaží být, neměli by být zklamáni. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

První díl považuju za celkově nejhorší. Pro mě to bylo šíleně pomalé a nezajímavé. charaktery jsou prázdné a všechno začlo být trošku lepší až na konci ale i tak je to strašný klišé o ženských ve vězení. Film mi přišel možná až moc přísný a to chování dozorců bylo přehnaný. A i na těch 85 minut se film poměrně táhne. Pro mě špatné ale své fanoušky to 100% má. ()

Galerie (41)

Reklama

Reklama