poster

Tak jako v nebi (festivalový název)

 • Švédsko

  Så som i himmelen

 • USA

  As It Is in Heaven

Drama

Švédsko, 2004, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Michelle75
  ****

  Severskou kinematografii neznám , nevím co mám od ní očekávat a možná i proto jsem ve výhodě. Tak jako v nebi, jsem si náramně vychutnala, Michael Nyqvist mě potěšil, málokterý čtyřicátník se umí tak hezky, trošku nesměle smát. Jeho příběh není originální, přesto je zachycený poklidně, někdy zvlášně a tiše. Jeho práce ve sboru ho nesmírně baví, rozčeří vody a i on je příčinou řešení a čištění mnoha vztahů, stejně jako i jeho vlastního života. Konec filmu vás chytí za srdce ať chcete či ne. ...Frida Hallgren taky úchvatná.(6.3.2012)

 • arkie
  ****

  Neda sa to hodnotit inak nez svedska klasika. Hlavny hrdina dosiahne vrcholu za ceny ohrozenia vlastneho zdravia, preto prichadza na dedinu - miesto, kde stravil detstvo. Tu zacne posobit na miestnych ludi, pozdvihne ich zivot, najde lasku, ktoru si sprvu odopiera, aby si ju nakoniec doprial vo strhujucim finale, kde ide hlavne o "hladanie vlastneho tonu" ... ze to znie strasne banalne? Ziadne velke prekvapenie sa teda nekona, ide ako som uz napisal o klasiku - hladanie pravych zivotnych hodnot a tak podobne. K dobru mozno pripocitat skvele a autenticke hercke vykony, kde tu vcelku vydareny vtipek a lahko nekompromisny koniec. Na rozdiel od inych sucasnych svedskych filmov tu nie je az tak silna presladenost (napr kompletne cela produkcia od Colina Nutleyho) ... ide o rodinny film, ktory neurazi, nepokuse.(15.5.2008)

 • italka63
  *****

  Ještě teď se mnou cloumá celá škála pocitů....pokud chcete zažít strach o své zdraví, návrat tam, kde nebylo šťastné dětství, sestup ze slávy k absolutně odříznutému způsobu života, máte mít tenhle film. Protože poznáte, že lidé jsou dobří i zlí a v pospolitosti mohou něčeho dosáhnout , protože poznáte, že někdo vás podrazí, ale druhý vás zvedne. A můžete se u toho zamilovat, to je život. A možná, že zahlédnete přes konečky řas andělská křídla....a až po mě přestane běhat husí kůže, za tenhle film dám pět, byl totiž úžasný.(7.12.2012)

 • Aky
  *****

  Seversky drsný a současně sentimentální film. Kombinace, která se jen tak nevidí, ale tady vyšla podle mne téměř beze zbytku. Oba hlavní herci jsou skvělí, příběh o návratu k domovu, o strachu ze smrti, o mnoha tvářích lásky - hodné i zlé, o fanatickém náboženském zanícení... Zdálnivě je toho na jeden film až příliš, ale tihle Švédové to prostě zvládli.(25.12.2009)

 • adriane9
  *****

  "Věříš na anděly?"... "Když přivírám víčka vidím máchání jejich křídel.." Už dávno vím že švédi točit prostě umí, ale pokaždé mě to tak sejme, že při titulcích sedím a nemůžu uvěřit, že něco tak silnýho jde stvořit. Několi krásných duší, několik povah a příběhů vás provede dvouhodinovým filmem, který vás chytne za to nejcitlivější místo v srdci, co máte..(16.11.2014)

 • - Film je pocta láske, Švédsku a spevu. (vander19)

 • - Film sa natáčal na severe Švédska pri hraniciach Laponska a Fínska. (vander19)

 • - Do tohto filmu mal Kay Pollak 18 ročnú pauzu s filmovaním. (vander19)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace