Jopok manura

조폭 마누라

My Wife is a Gangster

Akční / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2001, 107 min

Nejen vyvážený mix komedie a gangsterky, ale i pořádná hrst dramatu je obsažená v tomto díle a jelikož jsem začal s trilogií od konce, tak už teď vím, že obě pokračování se v této části nemohou s jedničkou rovnat. Zajímavý námět, kdy je hlava mocného gangu na dovolené a zastupuje ho žena. Tak chladná, drsná a nepřístupná, že se většina gangu vedle ní klidně může považovat za „zženštilé krasavce“. Jenomže naše drsňačka konečně po letech vypátrá svou odloučenou sestru z dětství, kterou dělí od smrtí jen málo času. A ten by chtěla prožít ve společnosti své sestry, vidět její svatbu, děti a všechny fajn romantické věci, které ženy přeci dělají. Takže se drsňačka musí hodně učit a přizpůsobit „obyčejnému“ životu a přitom si neztratit tvář Velkého šéfa před svými chlapci. „Eun-jin (krásně zahraná Eun-Kyung Shin), ty máš ale zabijácký smysl pro humor“ (citát z filmu) - dle této šablony se jede po celou dobu a zaručeně nezklame. Mám z toho všeho hodně radostný a spokojený zážitek a to nejen z komických situací, ale také z akce, jež je zde v počtu větším než malém a jasně na nejlepší úrovni z celé trilogie…(6.9.2007)

Jak to ti korejci jen dělají, že dokáží natočit šílený žánrový mišmaš, který ale funguje na všech frontách? Tady máme povedenou komedii, která zahrnuje hlavně shánění manžela pro Eun-jin (perfektní Shin Eun-kyung) a pak ji samotnou - samorostlou šéfku gangu, která se s ničím nepáře, a holčičí problémy pro ni mají auru nepochopitelného tajemství. Dále tady máme solidní romantiku, ve které sledujeme nebohého troubu Su-ila, kterak se snaží získat srdce na první pohled chladné Eun-jin. No a nakonec přijde i nějaká ta akce, ve které Eun-jin nakope zadek všem chlapům:-) A to vše vyvolává přesně odpovídající emoce. Divák se dojímá, směje a je bojovně nabuzen, a to vše v přesně odměřeném množství. Navíc Eun-jin nelze nemilovat, její neomalené chlapské chování jí dodává více půvabu než červené šaty či natřásání prsou:-) Potěší i bitka ve větrem zmítaném poli úplně jak od Akiry Kurosawy.(9.2.2008)

Pohodový mix komedie a gangsterky přikrášlený efektními ukázkami bojového umění. I krapátko dojemného dramatu nám tento pěkný filmík poskytne.. Obrovskou devízou snímku je herečka Eun-Kyung Shin v roli drsné, v jádru však citlivé, první dámy jednoho pouličního gangu. Doslova si krade film pro sebe. Vypadá a chová se chladně a nekompromisně, ale přitom působí tak sympaticky a neodolatelně, že jsem na ní po celý film mohl oči nechat a hltal každý její vstup na scénu. Stejně jako Lhurgoyfa mně až magicky přitahovala. Její přeměna v nafintěnou paničku, peskování členů gangu, rázné odrážení nesmělých pokusů zakřiknutého novomanžílka o manželské soužití.. Úsměvné a velmi.. velmi příjemné. A takový je i celý film.(30.8.2005)

Obrovský mix žánrů, od gangsterské akce, až po romantiku. Film není jistě pro každého a né každý ho také pochopí nebo mu přijde po chuti. Eun - Sin byla pro roly jak udělaná a tvář drsné, ale krásné vůdčí gangsterky Nůžkového gangu ji padla jak ulitá. Občasné scény byly i na mě moc (například jak chtěla Eun-Sin otěhotnět, to jsem skutečně nečekal), ale možná je to proto, že jsem čekal spíše odstředěnou korejskou komedii. Příběh je celkem chytlavý a díky Eun má komediální složka filmu obrovský úspěch a po celý film jsem nemohl od Eun odtrhnout oči. Marné pokusy manžela o rodinné soužití i přeměna Eun z drsňačky na dámu byli dokonalé, ovšem koncem filmu jsem byl trošku zklamán, ale i přesto jsem se skvěle pobavil. 65%(19.12.2009)

Podareny mix akcneho filmu, komedie a aj pre romantiku sa tu naslo miesto. Velmi ma potesilo, ze romantika neprevlada nad vsetkymi spomenutymi zanrami a je to tak vsetko rovnomerne zakomponovane do filmu, takze nic neprevysuje nad inym zanrom v tomto filme. Niektore sceny boli zabavne, ako to ozivovanie macky, ktora omdlela nad privalom deravych ponoziek jedneho podivneho typka:) Film ma milo prekvapil a mal som z neho dobry dojem, ze ma to bavilo sledovat az do konca filmu.(7.4.2012)