Jopok manura

• angličtina

My Wife is a Gangster

Akční / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2001, 107 min

Neuvěřitelný film ! ihned ze začátku na vás vybafne celkem slušná bitka a člověk si myslí že opravdu bude sledovat akční nášup, jenže první polovina se nese v tempu šílené komedie. Velký množství hlodů a luxusních scének v čele se scénkou s kočkou, to už sem ležel pod stolem. Druhá polovina přituhne a nese se právě akčnějším a vážnějším duchu...už dlouho mi nebylo tak moc líto mrtvýho gangstera, zvlášt takovýho sympaťáka :( Velká škoda že film neměl navíc pár takových momentů jako např. bitka na konci ! Ale co tak jako tady sem se hodně dlouho u šikmookýho filmu nenasmál.(6.9.2009)

Podareny mix akcneho filmu, komedie a aj pre romantiku sa tu naslo miesto. Velmi ma potesilo, ze romantika neprevlada nad vsetkymi spomenutymi zanrami a je to tak vsetko rovnomerne zakomponovane do filmu, takze nic neprevysuje nad inym zanrom v tomto filme. Niektore sceny boli zabavne, ako to ozivovanie macky, ktora omdlela nad privalom deravych ponoziek jedneho podivneho typka:) Film ma milo prekvapil a mal som z neho dobry dojem, ze ma to bavilo sledovat az do konca filmu.(7.4.2012)

Je to celkom dobrá akčná komédia. Má dosť dobrý príbeh o vplyvnej gangsterke, ktorá sa v podsvetí cíti ako doma a získať si rešpekt pre ňu nie je ani najmenším problémom, no keď zistí, že jej sestra je smrteľne chorá a jej posledným prianím je vidieť ju vydatú, chce jej ho splniť za každú cenu. A tak musí spolu s podriadenými začať zháňať ženícha, čo sa aj podarí, no s touto bežnou stránkou života nemá vôbec žiadne skúsenosti a navyše má stále problémy aj s konkurenčným gangom. Spracovanie sa mi páči, celá prvá hodina sa nesie hlavne v komediálnom duchu, pričom potenciál tejto zaujímavej témy sa darí vypĺňať prakticky naplno, takže sa väčšinu času výborne pozerá na to, ako sa drsná hlavná hrdinka, ktorá vládne svetu zločinu nevie správať v tomto obyčajnom, kde ide o obyčajné zaujatie muža, randenie a nejaký ten plnohodnotnejší vzťah a tam sa musí všetko učiť a aj tak tomu moc nerozumie a potom už dostane väčší priestor aj dráma, síce to už pôsobí trochu slabším dojmom, ale stále viac než dostatočným, nenudil som sa ani v tejto druhej časti a napríklad záverečná scéna je výdarená. Takže z jednotlivých žánrov najlepšie funguje jasne komédia, je tu plno vtipných situácií, ktoré sa síce držia jednej témy, ale to vôbec neprekáža, viackrát som sa dobre zasmial, poteší aj pár slušných akčných sekvencií, ale aj tá dramatická línia funguje, len vidno, že film je prispôsobený komédii, preto to nemá až tak moc priestoru. Herecké obsadenie je bez problémov, síce sa neviem zbaviť pocitu, že mohlo byť kľudne aj o triedu lepšie, chcelo by to nejaké charizmatickejšie tváre, ale aj tieto si ma celkom získali, či už hlavná hrdinka Shin Eun-Kyung, jej nový partner Park Sang-Myeon, ktorý jej protiklad zahral výborne alebo aj všetci gangstri. Réžia a technická stránka sú na tom podobne, tiež s nimi nemám žiadny problém a pre komédiu to stačí, ale dalo sa z toho získať aj viac. Takže celkovo som spokojný, celý ten nápad je v rámci žánru výborný, rovnako aj jeho využitie, takže svoj účel to splní. 75%(2.2.2013)

Objektivně vzato to nebylo až tak skvělý (na čistý 4*). Akce s komediálními prvky a hodně jednoduchým přímočarým dějem, který mohl nabídnout i víc. Začátek hodně bavil (doslova jsem se řezal smíchy) (vše zábavné se točí kolem Mantis - kontrast její postavy jako šéfky gangu a současně té, která si hledá manžela přes seznamku, je největším přínosem snímku, prakticky s ní stojí a padá jeho kvalita; s lepším dějem to mohla být fakt bomba), ale čekal jsem víc. Popravdě řečeno, těším se na "dvojku", tohle byl slušný příslib. 70%(11.4.2010)

Lehce komediální netradiční gangsterka s ženou v hlavní roli bosse v podání Eun-gyeong Sin, která je přesvěčivá jak v komediálně laděnejch scénách, tak i v bojových, při kterých je ale hutně použivanej střih a podle mě i nějakej akčně schopnější záskok, ale to nic nemění na tom, že ve výsledkou jsou souboje dobře a dynamicky udělaný a celkově to fakt baví a navíc konec je na poměry podobnejch filmů fakt originálně vymyšlenej(17.4.2009)