poster

Jopok manura

 • Jižní Korea

  조폭 마누라

 • anglický

  My Wife is a Gangster

Akční / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2001, 107 min

 • t_gon
  ****

  Nejen vyvážený mix komedie a gangsterky, ale i pořádná hrst dramatu je obsažená v tomto díle a jelikož jsem začal s trilogií od konce, tak už teď vím, že obě pokračování se v této části nemohou s jedničkou rovnat. Zajímavý námět, kdy je hlava mocného gangu na dovolené a zastupuje ho žena. Tak chladná, drsná a nepřístupná, že se většina gangu vedle ní klidně může považovat za „zženštilé krasavce“. Jenomže naše drsňačka konečně po letech vypátrá svou odloučenou sestru z dětství, kterou dělí od smrtí jen málo času. A ten by chtěla prožít ve společnosti své sestry, vidět její svatbu, děti a všechny fajn romantické věci, které ženy přeci dělají. Takže se drsňačka musí hodně učit a přizpůsobit „obyčejnému“ životu a přitom si neztratit tvář Velkého šéfa před svými chlapci. „Eun-jin (krásně zahraná Eun-Kyung Shin), ty máš ale zabijácký smysl pro humor“ (citát z filmu) - dle této šablony se jede po celou dobu a zaručeně nezklame. Mám z toho všeho hodně radostný a spokojený zážitek a to nejen z komických situací, ale také z akce, jež je zde v počtu větším než malém a jasně na nejlepší úrovni z celé trilogie…(6.9.2007)

 • Natascha
  ****

  Jak to ti korejci jen dělají, že dokáží natočit šílený žánrový mišmaš, který ale funguje na všech frontách? Tady máme povedenou komedii, která zahrnuje hlavně shánění manžela pro Eun-jin (perfektní Shin Eun-kyung) a pak ji samotnou - samorostlou šéfku gangu, která se s ničím nepáře, a holčičí problémy pro ni mají auru nepochopitelného tajemství. Dále tady máme solidní romantiku, ve které sledujeme nebohého troubu Su-ila, kterak se snaží získat srdce na první pohled chladné Eun-jin. No a nakonec přijde i nějaká ta akce, ve které Eun-jin nakope zadek všem chlapům:-) A to vše vyvolává přesně odpovídající emoce. Divák se dojímá, směje a je bojovně nabuzen, a to vše v přesně odměřeném množství. Navíc Eun-jin nelze nemilovat, její neomalené chlapské chování jí dodává více půvabu než červené šaty či natřásání prsou:-) Potěší i bitka ve větrem zmítaném poli úplně jak od Akiry Kurosawy.(9.2.2008)

 • tombac
  ****

  Pohodový mix komedie a gangsterky přikrášlený efektními ukázkami bojového umění. I krapátko dojemného dramatu nám tento pěkný filmík poskytne.. Obrovskou devízou snímku je herečka Eun-Kyung Shin v roli drsné, v jádru však citlivé, první dámy jednoho pouličního gangu. Doslova si krade film pro sebe. Vypadá a chová se chladně a nekompromisně, ale přitom působí tak sympaticky a neodolatelně, že jsem na ní po celý film mohl oči nechat a hltal každý její vstup na scénu. Stejně jako Lhurgoyfa mně až magicky přitahovala. Její přeměna v nafintěnou paničku, peskování členů gangu, rázné odrážení nesmělých pokusů zakřiknutého novomanžílka o manželské soužití.. Úsměvné a velmi.. velmi příjemné. A takový je i celý film.(30.8.2005)

 • Dragoni
  ****

  Obrovský mix žánrů, od gangsterské akce, až po romantiku. Film není jistě pro každého a né každý ho také pochopí nebo mu přijde po chuti. Eun - Sin byla pro roly jak udělaná a tvář drsné, ale krásné vůdčí gangsterky Nůžkového gangu ji padla jak ulitá. Občasné scény byly i na mě moc (například jak chtěla Eun-Sin otěhotnět, to jsem skutečně nečekal), ale možná je to proto, že jsem čekal spíše odstředěnou korejskou komedii. Příběh je celkem chytlavý a díky Eun má komediální složka filmu obrovský úspěch a po celý film jsem nemohl od Eun odtrhnout oči. Marné pokusy manžela o rodinné soužití i přeměna Eun z drsňačky na dámu byli dokonalé, ovšem koncem filmu jsem byl trošku zklamán, ale i přesto jsem se skvěle pobavil. 65%(19.12.2009)

 • drankeryth
  ***

  Podareny mix akcneho filmu, komedie a aj pre romantiku sa tu naslo miesto. Velmi ma potesilo, ze romantika neprevlada nad vsetkymi spomenutymi zanrami a je to tak vsetko rovnomerne zakomponovane do filmu, takze nic neprevysuje nad inym zanrom v tomto filme. Niektore sceny boli zabavne, ako to ozivovanie macky, ktora omdlela nad privalom deravych ponoziek jedneho podivneho typka:) Film ma milo prekvapil a mal som z neho dobry dojem, ze ma to bavilo sledovat az do konca filmu.(7.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace