Malý výlet do nebe

A Little Trip to Heaven

Drama / Thriller

Island / USA, 2005, 86 min

• manonfire

Baltasar mi tentokrát nadělil takové měkké hnědé hovínko ze dna gejzíru. Ještě že jsem neprostupnou ledovou cestu mezi Kormákurovými filmy neprorážel chronologicky, jelikož by se po tomto kousku nedostalo na solidní Inhale, tím méně na vynikající Severní blata. Malý výlet do nebe si skutečně představuji úplně jinak, než jako jeden ze skutečně nejnudnějších filmů. 20%(15.1.2013)

Už jsem jistě mnohokrát zmiňovala, že mám velice ráda americký nezávislý film. Na tomto snímku se mi velmi líbilo realistické zobrazení Ameriky ne jako dokonale napulírované země, kde jsou všichni krásní, úspěšní a bohatí, ale jako země, kde také existují sociální problémy, zapadlá městečka a lidské trosky. Díky citlivé režii, dobrému příběhu a kvalitním hereckým výkonům mě film dojal a zanechal na chvilku v oné příjemné melancholii, kterou má taktéž velmi ráda.(20.7.2006)

Ještě že to má tak malou délku. Jinak už bych se začal nudit. Takovýto jednoduchý příběh s jednoduchým zpracováním zabaví. Rychlý rozjezd, rychlý průběh. Takže jsem se nudit nestíhal, furt se totiž něco dělo. Někdy kolísala kamera až k amatérismu, ale Malý výlet do nebe je nejspíš nízkorozpočtový snímek, takže přes pár chyb se tohle menší drama povedlo. A zasloužile nejlepší herec Jeremy Renner, vcítil se do role sráče Freda.(22.3.2013)

vizuálne vynikajúci, mojim obľúbeným whitakerom skvelo uhrané a napriemerne natočené dielko, ktoré vás tak nejak pohltí a aj keď celý čas nemátwe pocit, že sa deje nejaká obrovská dráma alebo že ste svedkami niečoho kolosálneho, možno aj práve preto vás to na konci zanechá so zvláštnym a veľmi dobrým pocitom, že ste videli "srpávny" film(22.12.2006)

100. komentář a 1900. hodnocení mi vyšly právě na tento film. A musím říct, že mě čekalo velmi příjemné překvapení, když jsem mohl zhlédnout zajímavý nezávislý film islandského režiséra s naprosto skvělým Forestem Whitakerem a slušně hrající Julií Stiles v hlavních rolích. Snímek připomínající Fargo bratří Coenových či Přísahu Seana Penna jde přesto vlastní cestou a přes svou temnou stránku nenudí, protože servíruje zajímavý dramatický a detektivní příběh. Rozkrývání důležitých prvků příběhu probíhá nenásilně, ale přesto překvapivě. K maximálnímu hodnocení mi sice ještě něco chybí, ale i tak to vidím na slušných 80 %.(23.11.2009)