Inhyeongsa

Horor

Jižní Korea, 2004, 90 min

Yong-ki Jeong

Yong-ki Jeong

Nezapomínejte na své panenky z dětství, protože ony Vás milují a mohou velmi nelibě nést, když zjistí, že vy je už ne. Atmosférická pecka s panenkama, které dovedou děsit mě příjemně překvapila a rozhodně se na tento horor v budoucnu podívám znovu. PS : Mít panenku jako je Mi-na, tak bych jí tedy rozhodně měl rád. Dokonce moc a moc rád. A nehledejte v tom pedofilii :-D té herečce bylo už přes dvacet, i když na to tedy skutečně nevypadala.(8.5.2016)

Milé překvapení! Asijských duchařin jsem už přežraný,ale jednou ročně si pustit něco, co ve výsledku dokáže slušně vyděsit není na škodu. Doll master má vynikající námět, kdo má strach z panenek ať neváhá. Posledních 40 minut jsem zažíval velmi tísňivou a znepokojivou atmosféru,takže nakonec spokojenost. 70%(22.12.2013)

• Bobofon

V půlce filmu bych dal i čtyři hvězdy, protože výchozí situace pro akci je dobře nahozená, prostředí je zajímavé, atmosféra díky loutkám a pár divným týpkům slušná a divák může být natěšený na žně... Ale ouha, když se dostaví očekávaná sekačka, jde to s celým filmem od deseti k pěti, děj je nelogický (to se u horrorů stává), nestrašidelný (to by se stávat nemělo) a hlavní hrdinka víc a víc nesnesitelná, fakt jsem se modlil, ať ji už konečně někdo sejme. Takže nakonec zklamání z promarněné šance.(13.11.2010)

• Vishnar

Doll Mastera jsem viděl už dávno, ale vím, že na mě moc nezapůsobil. Jako horror to bylo chabé a všechny možné způsoby k vystrašení diváka selhaly. Jediné, co na tom byla pěkné, byl interiér domu, všechny ty dřevěné patvary, na které se dalo narazit prostě všude. Jinak příběh klasika s "velkým závěrečným" odhalením. Pár mladých lidí se sejde u známého výrobce panenek, který jim nabídl, že mohou být modely pro další panenky. Všechno je samozřejmě jinak a ne všichni se od mistra mohou vrátit živí.(5.9.2008)

V anglictine sa tento korejsky horor preklada ako "Doll master" a Miramax uz zakupil prava na jeho americky remake. No ale spat k filmu. Ide o dalsi z radu hororov, ktori sa ani nesnazia zakryt svoju inspiraciu Nakatovym Kruhom. To znamena, ze pribeh nam znova serviruje tajomnych duchov (tentokrat ovladaju hlavne "detske" babiky ) v predvidatelnej trajektorii odvijania pribehu. Co funguje ale ako vzdy na 100% su prezentacie tzv. "japan shock systemu" - za vsetko staci uplne spomenut trademark najznamejsi - tmavovlase dievcatko s ucesom cez tvar, do ktorej tak nie je vidno, sialene vyplastene pohlady oci,atd. Fanusikovia azijskych hororov uz vedia ak poviem, ze aj napriek tomu, ze ste to mali moznost vidiet uz viackrat predtym, tieto "lakacky" funguju stale dokonale. Ihnyeongsa je tak vo vysledku hlavne o atmosfere ako o slabsom a prevarenom pribehu.(30.11.2004)

• Yoo-mi Kim