Inhyeongsa

Horor

Jižní Korea, 2004, 90 min

Yong-ki Jeong

Yong-ki Jeong

V anglictine sa tento korejsky horor preklada ako "Doll master" a Miramax uz zakupil prava na jeho americky remake. No ale spat k filmu. Ide o dalsi z radu hororov, ktori sa ani nesnazia zakryt svoju inspiraciu Nakatovym Kruhom. To znamena, ze pribeh nam znova serviruje tajomnych duchov (tentokrat ovladaju hlavne "detske" babiky ) v predvidatelnej trajektorii odvijania pribehu. Co funguje ale ako vzdy na 100% su prezentacie tzv. "japan shock systemu" - za vsetko staci uplne spomenut trademark najznamejsi - tmavovlase dievcatko s ucesom cez tvar, do ktorej tak nie je vidno, sialene vyplastene pohlady oci,atd. Fanusikovia azijskych hororov uz vedia ak poviem, ze aj napriek tomu, ze ste to mali moznost vidiet uz viackrat predtym, tieto "lakacky" funguju stale dokonale. Ihnyeongsa je tak vo vysledku hlavne o atmosfere ako o slabsom a prevarenom pribehu.(30.11.2004)

Nezapomínejte na své panenky z dětství, protože ony Vás milují a mohou velmi nelibě nést, když zjistí, že vy je už ne. Atmosférická pecka s panenkama, které dovedou děsit mě příjemně překvapila a rozhodně se na tento horor v budoucnu podívám znovu. PS : Mít panenku jako je Mi-na, tak bych jí tedy rozhodně měl rád. Dokonce moc a moc rád. A nehledejte v tom pedofilii :-D té herečce bylo už přes dvacet, i když na to tedy skutečně nevypadala.(8.5.2016)

• Bobofon

V půlce filmu bych dal i čtyři hvězdy, protože výchozí situace pro akci je dobře nahozená, prostředí je zajímavé, atmosféra díky loutkám a pár divným týpkům slušná a divák může být natěšený na žně... Ale ouha, když se dostaví očekávaná sekačka, jde to s celým filmem od deseti k pěti, děj je nelogický (to se u horrorů stává), nestrašidelný (to by se stávat nemělo) a hlavní hrdinka víc a víc nesnesitelná, fakt jsem se modlil, ať ji už konečně někdo sejme. Takže nakonec zklamání z promarněné šance.(13.11.2010)

A máme tu další z rákosnických strašidelných baráků a duchů. Jeden by řekl, že je to už trošku monotónní, ale když to tak umí, tak co? Já bych taky od zedníka nechtěl, aby mi dělal právního zástupce. Takže korejští ševci, co se drží svého kopyta, přeci jen udělali pár inovací, které dopadly dost dobře, ale naopak selhali ve svých tradičních silných stránkách. Panenka Mi-Na byla k sežrání (no co, každý si v sobě hýčkáme malý kousek pedofila) a scéna s její proměnou po spatření jizvy mě dojala, ač se považuju za citově okoralého jedince a i Pýchu a předsudek jsem přežil bez jediné slzy. Za to bych udělil pátou hvězdu. Ale napětí, které pěkně pomaloučku polehoučku rostlo v první polovině filmu, se najednou vytratilo a proměnilo v obyčejnou naháněčku po baráku, jakých uvidíte v amerických slasherech po kokot. A za to bych dvě hvězdy strhnul. Ne, nejsem zlý, to ten režisér si to sám zkurvil. V každém případě film doporučuju navzdory výše psanému. Ta Mína je prostě boží.(14.10.2013)

Milé překvapení! Asijských duchařin jsem už přežraný,ale jednou ročně si pustit něco, co ve výsledku dokáže slušně vyděsit není na škodu. Doll master má vynikající námět, kdo má strach z panenek ať neváhá. Posledních 40 minut jsem zažíval velmi tísňivou a znepokojivou atmosféru,takže nakonec spokojenost. 70%(22.12.2013)