poster

Malé ženy

 • USA

  Little Women

Drama / Rodinný / Romantický

USA, 1933, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eLeR
  ****

  Aj naďalej mojou srdcovkou zostáva verzia z roku 1994, ale ani táto nerobí hanbu úžasnej literárnej predlohe. Je to veľmi príjemný snímok, z ktorého sála dobro, slušnosť a láskavosť ... herecky je to tiež príjemné, aj napriek tomu, že na Hepburn ako Jo som si nevedela zvyknúť. 3,5* Rok s najväčšími svetovými režisérmi 2017/18(19.11.2017)

 • classic
  ****

  Sestry Marchové ma úprimne fascinovali,sú štyri,majú sa rady nadovšetko,ale potýkajú sa dennodenne s rôznymi problémami,je akurát občianska vojna,otec je na fronte,sú mladé,rady by mali vážny vzťah s nápadníkmi,ktorí sa im dvoria v jednom kuse.Sestry sa volajú:Jo,Amy,Beth a Meg.Nápadníci:Laurie,Brooke a profák Bhaer,kto ku komu pôjde,prezrádzať nebudem,ale jedna zo sestier zomrie na chorobu,ktorú chytila od susedov...Videl som verziu z roku 1949,kde sa mi zdá,že je drobátko lepšia.Tu je ešte mladučká Katharine Hepburn,ktorá sa ešte len zoznamuje s kamerou,ale podotýkam,že nie je žiadny zelenáč,už má Academy Award za Morning Glory,tak povedal by som,že takmer celú pozornosť si kradne pre seba,ale mne to nevadí...Snímok má starú atmosféru ako alabaster a Krištof Kolumbus! by sa divil...(29.11.2014)

 • Brygmi
  ****

  Christopher Columbus! Drzá Jo, rozumná Meg, trdlo Amy a drahoušek Beth. Díky knize jsem se s těmito sestrami seznámila už když mi bylo asi deset a od té doby se k nim mnohokrát vrátila. Filmová verze z roku 1933 pracuje s knihou Little Woman, ale také s jejím pokračováním Good Wives. Oproti předloze byly na úkor Josephiny upozaděny ostatní sestry a je to rozhodně škoda. Jejich příběhy jsou zajímavé, ale nedostatečně rozvinuty. Jak se z rozkošného spratka Amy, stala sebevědomá mladá dáma? Kam se poděla Bethina láska ke hraní? A co Laurie? Další a další otázky... Veškeré výhrady, které mám, však zažene jediný úsměv Katherine Hepburn. Už tenkrát byla okouzlující a bez ní by byly Malé ženy zřejmě poloviční. Právě ona (respektive její Jo) je nositelkou většiny vtipů i dojetí... Jako největší klad filmu však vidím to, že se podařilo udržet atmosféru předlohy. Smích, hravost, fantazie - ale i bolest, válka, samota. A mezi tím vším naděje...(5.4.2008)

 • NinadeL
  **

  Anžto je mi Katharine Hepburn silně nepříjemná, tak se výjimečně kloním maximálně k verzi 1994, neb je tam sladká Kirsten Dunst. Pakliže budu mít nervy shlédnout třeba ještě verzi 1949, udělám třeba smířlivější gesto k této, ale zatím docela trpím.(7.7.2009)

 • Elfias Dóže
  ****

  (Sestrám) Marchovým se povedlo něco vskutku nevídaného, získat si mne. Na vysvětlenou: jak já obtížně držím pozornost, když jsem nucen sledovat rodinky, jež by klidně mohly účinkovat v reklamě na štěstí, na plátně mě idyličnost poněkud nudí, v tomto konkrétním případě mě fenomény jako - válce navzdory - teplo rodinného krbu, sesterská pospolitost, přeslušnost všech vůči všem nejen neiritovaly, nýbrž cítil jsem se, jako bych byl toho součástí. Pocitově se zkrátka jedná o velice příjemný film, kterému k mému plnému docenění chybí akorát lepší práce s časem (nebyl jsem s to identifikovat o kolik let "malé ženy" počas filmu zestárly, na jaké časové ploše se jejich příběh odehrával) a rovnoměrnější postavení všech sester, je zřejmě škoda, že divák pozná blíž jen druhorozenou Jo. 75%(24.11.2017)

 • - Film je zařazen na seznamu "nejvýznamnějších filmů", který vydal Vatikán v roce 1995 na přání papeže Jana Pavla II. Nachází se v kategorii filmů, které jsou významné svou uměleckou hodnotou. (gjjm)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace