Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (716)

genetique 

všechny recenze uživatele

Čo ja viem, nebolo to zlé, ale podľa mňa sa to so 'Startrek' alebo 'Stargate' filmami porovnávať nedá. Páčilo sa mi, že to nemalo zbytočné odbočky od deja a zbytočné spomaľovačky, ktoré by nudili. Sľubná pointa filmu, tú ale skazí scenár na jednoduché klišé. Efekty boli ale celkom prekvapujúce. Záporák mal dostať viac priestoru. Čistý stred. 60%. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Obětujete za to svůj život? - Ovšem! Ale mám i plán B." Absence většího množství hlášek kapitána Reynoldse a ukončení nesmrtelnosti členů posádky Serenity jsou pro mne mírným zklamáním velkoplošné Serenity v porovnání s televizní Firefly. Jinak je to skvělý film, který však nemohu doporučit nikomu, kdo nikdy neprudil vojáky Aliance, nehrál si na schovávanou s Plenitely a neorientuje se v jiskřivých vztazích mezi členy posádky. ()

Reklama

Spooner 

všechny recenze uživatele

Nebejt té poslední nabušené půl hodinky a těch dost nařachaných hlášek,tak by to bylo o stupeň dolů. Neviděl jsem totiž seriál,takže nevím jaké byly vztahy mezi postavami,takže jsem se občas trochu ztrácel. Dále zde bylo až moc nudných míst, u kterých se mi chtělo skoro spát. A navíc na mě tento film působí pořád tak trochu televizním dojmem. Prostě průměrná sci-fi určená pouze fandům ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Space-opera, kde ústredná zápletka je predsa len na celovečernú stopáž zbytočne naťahovaná, formálna stránka príbehu ako i usadenie do mixu sci-fi a špinavého industrializmu 19. storočia ochuteného westernovými prvkami vyvoláva neopakovateľný, ale veľmi chytľavý atmosférický feeling. Prekvapí aj práca so žánrovými klišé, ktoré sú miestami naozaj nečakane, ale o to príjemnejšie narúšané. UPDATE: Pozrel som si serial a potom este raz film a priznavam...so serialovym zazemim ide film v mojich ociach do vysin najvyssich. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Tak nevím, jestli toho Whedona není pro televizi škoda. Serenity je nejlepší hardcore sci-fi posledních... no hodně let. Skvělé zakončení seriálu (takovouhle úroveň kdyby měl druhý celovečerák Akt X...), ale o to větší škoda, že se s touhle neskutečně sympatickou bandou člověk už nejspíš nesetká. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (31)

  • Mini-gun postavy Jayne dostane na konci filmu přezdívku „Lux“, podle herce Adama Baldwina je odkaz na věrného fanouška a správce chatu (LuxLucre) Kerry Pearsona. Pearson, který zemřel na komplikace cukrovky, byl známý díky fandovskému filmu, ve kterém vystupovaly postavy ze seriálu Firefly (od r. 2002) v kresleném stylu á la Mestečko South Park (od r. 1997). (Galadriel)
  • Klíčová fráze, kterou Dr. Simon Tam používal k uspání River, "Eta Kooram Nah Smech!" znamená v ruštině v přeneseném slova smyslu „to je hodně vtipné“. (Galadriel)
  • Prvních devět minut filmu bylo umístěno na internet jako propagace před uvedením Serenity. (Galadriel)

Související novinky

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)

Reklama

Reklama