Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 119 min

Famózní zakončení už tak dost vydařeného seriálu. Serenity je větší, akčnější, nahláškovanější a ač je to spodivem ještě o několik světelných mil lepší než původní Firefly. Především proto, že se během dvou hodin pořád něco děje, slabší chvilky prakticky nexistují, většina linií se dočká svého uzavření a Mal hláškuje víc než kdykoliv předtím. Vlastně mám pocit, že tu hláškují úplně všichni bez výjimky. Whedon převedl levný seriál do poměrně drahého filmového kabátku, naservíroval pořádnou porci honiček a vesmírných bitek, ale přesto nezapomněl na to hlavní - na postavy, jež vás rozesmějí, pobaví a v závěru i zaručeně rozbrečí. StarGate, Star Trek, BSG? Proti dvojbloku Firefly-Serenity nemají nejmenší šanci.(7.9.2008)

Čo ja viem, nebolo to zlé, ale podľa mňa sa to so 'Startrek' alebo 'Stargate' filmami porovnávať nedá. Páčilo sa mi, že to nemalo zbytočné odbočky od deja a zbytočné spomaľovačky, ktoré by nudili. Sľubná pointa filmu, tú ale skazí scenár na jednoduché klišé. Efekty boli ale celkom prekvapujúce. Záporák mal dostať viac priestoru. Čistý stred. 60%.(19.3.2006)

Perfektné ukončenie seriálu Firefly............ Soundtrack David Newman: 1. Into The River ,2. Escape ,3. Serenity ,4. Going For A Ride ,5. Trading Station Robbery ,6. River Goes Wild ,7. River And Simon In Locker ,8. Population Dead ,9. Haven Destroyed ,10. Shepherd Books' Last Words ,11. You're Not A Reaver ,12. Mal Decides ,13. Truth / Mal's Speech ,14. Space Battle ,15. Crash Landing ,16. Run to Black ,17. Generator Room ,18. Mal And Op Fight ,19. Jayne And Zoe / Final Battle ,20. Funeral / Rebuilding Serenity ,21. Prep For Flight ,22. Love ,23. End Credits,(14.5.2011)

Příběh byl pochopitelný, neztrácel jsem se v něm a to jsem seriál Firefly neviděl. Potěšili mě neokoukaní sympatičtí hrdinové, staré dobré ruční palné zbraně (žádné fasery a lasery), suché hlášky. Akční scény jsou natočené přehledně, což nebývá v současnosti zrovna zvykem. Tady se nemusí režisér snažit zakrýt pohybové nedostatky herců rychlými střihy. Nevím nakolik to je práce trikařů a kaskadérů, ale vypadá to věrohodně. Zejména scény, kdy předvede své bojové dovednosti telepatická smrtící tanečnice River Tam. Konec samotný je už potom jedna akční jízda, hodně ve stylu Přepadení 13. okrsku. No, bavil jsem se maximálně. Jdu shánět Firefly.(1.4.2006)

Tak nevím, jestli toho Whedona není pro televizi škoda. Serenity je nejlepší hardcore sci-fi posledních... no hodně let. Skvělé zakončení seriálu (takovouhle úroveň kdyby měl druhý celovečerák Akt X...), ale o to větší škoda, že se s touhle neskutečně sympatickou bandou člověk už nejspíš nesetká.(22.2.2009)

• - Na DVD je skrytý, tajný bonus (jako na spoustě DVD, jen se musí umět najít). V pravé části obrazovky uprostřed, co vypadá jako useknutý trojúhelník s kroužkem, je aktivní místo. Po rozkliknutí se objeví DVD bonus s animovanou reklamou v japonském stylu na FruityOatyBars (müssli tyčinky), která aktivovala u River Tam bojové schopnosti v baru. Reklama je, podle slov Josse Whedona, odkaz na pana Sparkla ze seriálu Simpsonovi. (c.tucker)

• - Klíčová fráze, kterou Dr. Simon Tam používal k uspání River, "Eta Kooram Nah Smech!" znamená v ruštině v přeneseném slova smyslu „to je hodně vtipné“. (Galadriel)

• - Kávovar v kuchyni Serenity je designový kávovar firmy Siemens od F.A. Porsche. (Galadriel)