Šampióni 2

D2: The Mighty Ducks

Rodinný / Komedie / Sportovní

USA, 1994, 106 min

• honza1205

Jsem opravdu rad, ze neplati takovy hokejovy pravidla jako v tomhle filmu, protože netusim, kdo by to ve zdravi byl schopnej prezit. Americani jsou urcite stastny, ze trenujou jiny lidi a jinejma metodama nez Estevezova postava, protoze by za remizu s Islandem byli fakt stastny. Jen si neumim predstavit turnaj dospelejch, kde by se s nima mohli potkat a vlastne mi hlava nebere ani ten filmovej. Estevez to rek dobre po druhy tretine, tohle neni hokej ale cirkus. Jen by to asi musel bejt českej statni cirkus, protoze tohle by bez dotaci nemohlo prezit. A jeste to letajici vecko :-D Od kdy neplati ofsajd? :-) A navic nez by se zformovali tak by je zrusili i na urovni pripravek. Nastesti Islandani to vyresili uspokojive. A nejlepsi utocnik turnaje pri penalte zastavi na modry... :-D proste ve filmu o hokeji by mohli aspon nektery do oci bijici blbosti eliminovat. Škoda, ze to nebyla komedie, pak by to mozna slo. A ve vystroji brankare, bych fakt chtel v realu videt dite s nadvahou. Natoz v repre :-D atd.atd.atd.(21.7.2018)

• Big Bear

Tohle je dětská záležitost u které si dospělák nejesnou povzdychne nad tou hromadou klišé a místy až hloupým dějem na míle předvídatelným. Jenže když jsem viděl s jakým zaujetím to youtuberská generace (se kterou jsem na to koukal) sleduje, uvědomil jsem si, že pro ně je to prostě fajn film a čím více jsem nad tím přemýšlel, tím více mne to překvapilo. Sice je těchto filmů halda - většinou se jedná o nějaký team outsiderů nebo ,,mstitelů dávného bezpráví'' který nakonec všechny ty zlouny dostane a zvítězí. Ke konci jsem si uvědomil, že v dnešním světě youtuberských ikon, případně marvel hrdinů není špatné, když děti ve filmu fandí svým vrstevníkům v nějakém tom sportovním zápase. Navíc teenagerské filmy umí být mnohem ale mnohem větší bezduché zvěrstvo než tohle co mělo místy i nějakou myšlenku a apelovalo na slušnost a hru fair play. Dávám tedy za dva góly do branky islandu pochopitelně! :-) * *(22.7.2018)

• BrckoGOS

Nebudu plácat zbytečným dlouhým komentářem. Z celé serie absolutně nejslabší díl. Islandská jména vesměs vůbec nejsou Islandská, děj je slabý, hlášky nejsou vtipné a je to prostě velká nuda. Hvězdička za Emilia Esteveze a Joshuu Jacksona a druhá za první představení parádních dresů. Mimochodem výběr Trinidadu a Tobaga bych docela rád viděl na vlastní oči :-) 4.5/10(14.7.2011)

Tohle je něco úplně jiného než ty teenagerské muzikály, které teď na Disney Channel letí.. Má to skvělé téma, příběh, pointu, vtip (a to opravdu hodně dobrý vtip!). Emilio Estevez byl fajn a ten USAácký zabiják byl prostě dokonalý!!! I slečna brankářka dokázala okouzlit. Jediné, co mi nesedělo, bylo to, že nikdo víc neřešil ty podplacené rozhodčí.. Jinak si to neumím vysvětlit, když USA vyloučili za každou hloupost a Island je tam mohl chudáčky kosit a nic :)) Ale jinak to bylo perfektní!(1.8.2012)

• F.man

D2: Mighty Ducks je pokračování původních Káčat z roku 1992. Gordon Bombay (Emilio Estevez), úspěšný Minnesotský trenér Káčat, začal po svém trenérském úspěchu znovu budovat kariéru profesionálního hráče. Při jednom ze zápásu nižší ligy, který má rozhodnout o jeho příštím působení v NHL je však zraněn, a vrací se zpět do Minnesoty s chmurnými myšlenky. Z těch ho však brzy dostane přítel Jan (Jan Rubeš), neboť osloví reprezentaci USA s nabídkou trénování mladých hráču na Hrách dobré vůle... Původní díl se mi osobně docela zamlouval - šlo o pohodovou rodinnou komedií ze vším všudy. Pokračování zpočátku vypadá podobně - stejní herci, stejná zápletka... V průběhu se však objevuje čím dál tím víc prvoplánových klišé a film spadá do kategorie těch "rodinných-rodinných" (čti až trapně vyumělkovaných a přihraných). Vše však zachraňuje posledních několik minut (I když ty jsou taky hodně "rodinné" - nepůsobí však už tak uměle..). Není to nejhorší, filmek se dá zhlédnout, ideálně s potomky, ale nic valného nečekejte 45%(2.5.2008)

• - Ve scéně večírku sportovních celebrit si sami sebe zahráli i čtyřnásobný olympijský vítěz ve skocích do vody Gregory Louganis, krasobruslařka Kristi Yamaguchiová a legendární basketbalista Kareem Abdul-Jabbar. Dalšími známými sportovci, kteří se ve filmu objevují, jsou hokejisté Wayne Gretzky, Chris Chelios, Luc Robitaille a Cam Neely. (fisus)

• - V závěrečné třetině zápasu mezi USA a Islandem mají "Káčata" na sobě skutečné dresy týmu NHL Mighty Ducks of Anaheim. Na stadionu zmíněného klubu se rovněž finálový zápas mezi USA a Islandem odehrál. (fisus)