Šampióni 2

D2: The Mighty Ducks

Rodinný / Komedie / Sportovní

USA, 1994, 106 min

• kaposlav

Moc sa to nelíši od prvého dielu. Rovnako slabe herecke výkony ako v jednotke, tak aj niekolko nezmyslov. Scénarista Steven Brill teda moc o hokeji nevie. Hrá sa vôbec na Trinidade ľadový hokej? Island najväčší súper, tak to je tiež prúser. Je to komédia pre deti a snaď v tej dobe aj pre puberťákov, ale v dnešnej dobe je to absurdný omyl.(11.10.2014)

Je to v podstatě to samé jako první film, akorát se to přeneslo na větší turnaj, kde se konečně ještě více mohli propagovat Kačeři z Anaheimu. A že to je reklama jako blázen. Ale ten klub si to na svém začátku zasloužil a potřeboval to. Herci se vrátili docela ve velkém, tak to bavilo i díky nim a člověk se vrátil ke starým známým.(27.6.2017)

• fisus

Před 15-ti lety bych dal tak 4 hvězdičky,ale teď se na to dívám přeci jen jinak.Vím,že by se to u takovéhoto filmu dělat nemělo,ale přeci jen ty přečiny proti hokejovým pravidlům bijí do očí:změny dresů během utkání,zastavení kotouče během nájezdu,tzv "véčko",které je jasným postavením mimo hru a o lasování protihráče ani nemluvě!!!Hokejové týmy Islandu nebo dokonce Trinidadu a Tobaga vyloudí nejeden úsměv na tváři.Ale je to přeci jen film určený hlavně těm menším a tak je třeba brát i ten pomyslný souboj dobra a zla a změny povah hlavních aktérů přeci jen s nadhledem!(25.12.2012)

• honza1205

Jsem opravdu rad, ze neplati takovy hokejovy pravidla jako v tomhle filmu, protože netusim, kdo by to ve zdravi byl schopnej prezit. Americani jsou urcite stastny, ze trenujou jiny lidi a jinejma metodama nez Estevezova postava, protoze by za remizu s Islandem byli fakt stastny. Jen si neumim predstavit turnaj dospelejch, kde by se s nima mohli potkat a vlastne mi hlava nebere ani ten filmovej. Estevez to rek dobre po druhy tretine, tohle neni hokej ale cirkus. Jen by to asi musel bejt českej statni cirkus, protoze tohle by bez dotaci nemohlo prezit. A jeste to letajici vecko :-D Od kdy neplati ofsajd? :-) A navic nez by se zformovali tak by je zrusili i na urovni pripravek. Nastesti Islandani to vyresili uspokojive. A nejlepsi utocnik turnaje pri penalte zastavi na modry... :-D proste ve filmu o hokeji by mohli aspon nektery do oci bijici blbosti eliminovat. Škoda, ze to nebyla komedie, pak by to mozna slo. A ve vystroji brankare, bych fakt chtel v realu videt dite s nadvahou. Natoz v repre :-D atd.atd.atd.(21.7.2018)

Tohle je něco úplně jiného než ty teenagerské muzikály, které teď na Disney Channel letí.. Má to skvělé téma, příběh, pointu, vtip (a to opravdu hodně dobrý vtip!). Emilio Estevez byl fajn a ten USAácký zabiják byl prostě dokonalý!!! I slečna brankářka dokázala okouzlit. Jediné, co mi nesedělo, bylo to, že nikdo víc neřešil ty podplacené rozhodčí.. Jinak si to neumím vysvětlit, když USA vyloučili za každou hloupost a Island je tam mohl chudáčky kosit a nic :)) Ale jinak to bylo perfektní!(1.8.2012)

• - Ve scéně večírku sportovních celebrit si sami sebe zahráli i čtyřnásobný olympijský vítěz ve skocích do vody Gregory Louganis, krasobruslařka Kristi Yamaguchiová a legendární basketbalista Kareem Abdul-Jabbar. Dalšími známými sportovci, kteří se ve filmu objevují, jsou hokejisté Wayne Gretzky, Chris Chelios, Luc Robitaille a Cam Neely. (fisus)

• - V závěrečné třetině zápasu mezi USA a Islandem mají "Káčata" na sobě skutečné dresy týmu NHL Mighty Ducks of Anaheim. Na stadionu zmíněného klubu se rovněž finálový zápas mezi USA a Islandem odehrál. (fisus)