Pavoučí teror

Eight Legged Freaks

Útok pavúkov

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 99 min

Báječná pocta monstr-filmům mě vrátila do dětských let. Kombinace horor-komedie se velmi osvědčila a doufám, že se pár takových filmů ještě natočí. Kéž by takhle Emmerich pojal svou Godzillu. Jinak filmu nechybí nic podstatného - má nebezpečná monstra, statečné hrdiny, pohledné ženy, komického magora a šťastný konec. Ideální odpočinek.(10.9.2002)

Je to komedie? Je to horror? Znamenitý žánrový crossover, který vzdává hold všem béčkovým fobijním monster-horrorům posledních let a který se bohudík nestylizuje do podoby vážného horroru, ale dokáže si (nejen) ze sebe udělat řádnou legraci. Nenáročná závava jako dělaná na deštivý páteční večer nikomu necpe, jakou že to má úžasnou myšlenku a neuvěřitelné herecké obsazení včetně výkonů. Zkrátka jen podsouvá tuny dogitálních pavouků, spoustu zbraní a vyděšených lidiček...nevím jak vám, ale mně to takhle občas vyhovuje.(30.8.2002)

Milá blbůstka odkazující na staré monster-movies. U nich i u tohoto filmu se člověk neubrání pobaveného úsměvu, pavouci reagují na lidské volání ("Hey, Spidey!"), po kousnutí do vycpané trofeje jelena si odplivnou a vydávají mlaskavé pazvuky. Celým filmem prostupuje veliká nadsázka, záměrná béčková stylizace a parodickou náladu snímku dokresluje rozjuchaná "elfmanovská" hudba a pár drobných odkazů na klasické béčkové horory. A ta jedna scéna s puštěnou televizí, ve které jsou záběry z filmu Them! v rámci MONSTER-MOVIE MARATHON je takovým malým milým režisérovým připomenutím, které fandy starých béčkových scifáren pohladí po duši :o)(6.8.2004)

Pavoučí teror dozajsta zklame příznivce bláznivých komedií/parodií a též i vyznavače hororů. Ale pokud umíte balancovat na pomezí těchto žánrů, budete se královsky bavit. Pav oučí teror je tak trochu spider variací na Vřískot. Až mě začalo mrzet, že jsem viděl tak málo klasických "zvířecích" béček, určitě bych se bavil ještě víc...(20.5.2003)

Veselý horůrek utahující si z typických hororových klišé. Za pozornost stojí i kvůli mladé Scarlett Johansson v jedné z vedlejších rolí. 70% Zajímavé komentáře: Lima, Zombo(9.11.2005)

Dokonalé skloubení poetiky „padesátkových“ monster movies s nablblou estetikou německo-amerických koprodukčních céček. Ač to ne vždy funguje, Pavoučí teror umě kloubí poctu s parodií, která do diváckého srdce zaskóruje perfektními postavami, smrtící dávkou klišé a hlavně uchechtanými pavouky, na které je radost pohledět, zvláště když jim trikaři nadělili hezký „look“. Emmerich s Devlinem na tom sice bůhvíjaký balík nezkásnuli, ale za tu chuť pustit tohle do světa velké díky.(9.10.2007)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $17,322,606Tržby Celosvetovo $45,867,333/40%/(9.10.2007)

Nebylo to zlý, ale jako horor (kterej to bejt neměl) to bylo málo hrůzný a jako komedie málo vtipný. Ale celkově mi to přišlo "málo blbý". Přesto je to koukatelná a celkem pohodová zábava. Ale čekal sem něco trošku jinýho. Možn trošku ujetějšího.(7.10.2002)

Snaží se to být poctou nebo parodií na staré monster movies, ale horror to není, komedie také ne a ani to nené správně béčkově pokleslé. Tak vděčný potenciál, který to teoreticky skrývalo je opravdu škoda nevyužít, zvlášť když se o to tvůrci krom naprostých výjimek ani nepokouší.(4.2.2005)

rozpočet : $30 million tržby celosvetovo : $45,867,333(24.10.2006)

Jeden z filmů, na kterém jsem byl poprvé v kině . . . a bavil jsem se celkem dobře ...(13.1.2009)

• Dever

Soundtrack John Ottman: 1. Spider mania - John Ottman ,2. Spider shack - John Ottman ,3. Cat napped ,4. Trailer trashed ,5. Investigating ,6. Mall mayhem ,7. Bedroom attack ,8. Out of the fire ,9. Spider got your tongue ,10. Scurry flurry ,11. They will come ,12. Spider assault ,13. Shopping spree ,14. The tunnels ,15. Climactic plan ,16. All's well that ends well ,17. Spiders and cycles (for the film Eight Legged Freaks)(15.5.2011)

"Nechcem prísť o panenstvo na predných sedadlách auta." - "Môžeme ísť na zadné." Papagáj posadnutý filmom Šiestym zmyslom, Jason Voorhees, sadrokartón, baník vycucávajúci zapchatú hadicu, pštrosy, buranská výzbroj v nákupnom centre... David Arquette alias Dewey z Vreskotov zvládol hlavnú rolu so cťou a v ponuke večera je aj Scralett Johansson. Dravé béčko so schválne (predpokladám) brakovými trikmi a schválne (tým som si istý) béčkarskou zápletkou, ktoré sa nehanbí za svoju béčkarskosť. Skôr naopak.(18.12.2004)

Po Arachnophobii (1990) a Kingdom of the Spiders (1977) je tenhle kousek nejlepším pavoučím zářezem. Eight legged freaks je humorem překypující snímek, který funguje jako osvěžující pocta všem béčkovým monster-movies, jež vznikaly hlavně v 50. až 70. letech. Obsahuje jejich nejklasičtější zápletku, papírově naivní postavy, absolutní lehkost, spoustu přerostlých, chlupatých potvůrek (od křižáků a skákavek až po sklípkany nebo tarantule), efektní finále a šťastný konec. Od počátečních do závěrečných titulků to skvěle šlape, může se opřít o příjemné herecké výkony (především pak Arquette a mladičká Scarlett) a koneckonců ani to CGI nemůže diváka urazit. Zkrátka pohodovka do každýho počasí.(18.9.2011)

Moc příjemná oddechovka, velká nadsázka a dostatek humoru, to dělá z tohohle pavoučího úletu něco lepšího, než jsou ty ostatní a kdo se nezasměje a nepobaví, tak je vážně suchar.(23.7.2006)

Klasika s pavouky,která si zaslouží 4*,poněvadž je to poslední,solidně natočený film s tímhle hmyzem.Efekty na úrovni, pavouci správně slizcí, slušná zábava. 70%(19.11.2013)

Monster movie žije?(8.11.2005)

• Hal_Moore

Tohle mělo být co? Horor? Ani náhodou. Komedie? Trochu. Parodie? Určitě, ale nechtěná. Triky jsou průměrné, taktéž herecké výkony. O půvabu mladičké Scarlett Johanssonové tady mluvit nebudu, nosil bych jen dříví do lesa. Na jedno zkouknutí ujde, na víc ani náhodou.(31.12.2005)

Monster-movie zabalené v arachnofólii humoru. Okrajový žánr o přerostlé, přemnožené (nejlépe obojí) a krvelačné fauně se obyčejně vyznačuje mizernou formou, triky i obsazením. Samozřejmě je to většinou otázka peněz a pak až autorských schopností, nicméně o Osminohých stvůrách lze říct, že se ve všech těchto aspektech dostaly nad průměr a navíc je s těmi toxickými tkalci občas i prdel. Nevím, čím to je, snad tím náhlým jarním oteplením, ale při pohledu na mamá Wuhrer a dcerušku Johansson mou mysl zaplavily myšlenky na číslovku spojovanou za jistých okolností s jedním skandinávským státem..(19.4.2013)

Oddechová, pohodová a velmi zábavná parodie na "monster movies" s tématikou "Attack of the giant spiders!":) Sympaťák David Arquette, půvabná Scarlett Johansson či drsňácká Kari Wuhrer. Parádní scény, vtipní pavouci a luxusní útok na obchoďák.(4.5.2012)

Film, ktorý vzikol len a len preto aby ľudí bavil. A darí sa mu to tak na 70%. Schízoidný pocit: "je to to horor, alebo komédia?" vo mne pretrvával celý film a neostalo, než na to pristúpiť. Kto to spraví bude spokojný. Čo mňa ale vytáčalo boli hlavní hrdinovia (teda skôr hlavní sráči), ktorý sú úplne mantaví a kazia na čo siahnu. Film si úplne žiada nejakého sympatického svalovca, ktorý vezme do jednej ruky motorový pílu, do druhej guľomet a pár pavúkov pokosí.(29.10.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13