Pavoučí teror

Eight Legged Freaks

Útok pavúkov

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 99 min

Nabízí se samozřejmě srovnání s o jednu generaci starší Arachnophobií (1990). Paradoxně tam, kde se ELF snaží být novější, modernější (umělí digitální pavouci namísto "jako živých" chlupatých hýbajících se loutek), je citelně horší než jeho předchůdce. Ale zase je epičtější, dějovější, pavoučí potvory jsou několikrát větší... A nebudu lhát - bavilo mě to. Po náročném dni relax jedna báseň. Obří zmutovaní pavouci jsou plní zeleného slizu, který se blemcavě rozprskne, když to do nich nakropíte brokárnou, paráda...(22.11.2016)

Itsy Bitsy Spider...(23.11.2013)

Tohle bylo vtipné a ti pavouci byli aspoň velcí. 3*(7.5.2014)

Jeden z nejlepších komediálních hororů, špička svého žánru. Ne není to horor a ani čistokrevná komedie. Je to od každého kus. Pavouci jsou dokonalí, velcí jako vrata, rychlí jako blesk a vtipní. To jejich brblání, vrčení a obecně zvukové projevy mě hrozně baví. Scéna s kočkou je geniální a několik dobře mířených odkazů na Indiana Jonese jsou prostě super.(27.3.2017)

• Wallis3

Zajímalo by mě, jestli tahle blbůstka měla být takhle blbá záměrně, nebo to vyplynulo z okolností. Typická tv hovadinka (no jestli to bylo v kinech, lituju ty, co na to šli) se stupidníma postavama, se stupidním chováním eccetera, eccetera a eccetera Za mě to nefungovalo ani jako komedie.(28.12.2018)

nemám rád pavouky!.......ale to nemění nic na tom, že tohle je zajímavě udělanej "horor", na kterej se pěkně dívá(13.5.2009)

Dějově krávovina, jako vždy. Avšak digiefekty poměrně slušné. Sem tam i trocha tej srandy no. Ale jo, budiž tolerováno. Průměrné Béčko. Nova 081007 9127/9509 -------------* Už ten pitomý začátek (spadlý barel), no neviděli jsme to už někde?? Pak směšné efekty „obtisků“ na zdi (19). Já nejsem arachnolog, ale pohyby pavouků byly nepřirozené, i když trikově na poměrně slušné úrovni. Už jsem viděl i lepší, ale i horší filmy. Prima 090501 9128/9504(21.12.2009)

Ani ne tak horor... Tím spíš šíleně ujetá srágořina, která to má na háku. Přesto mírně přetažená. Tři hvězdičky za obří pavouky. Ti jsou fajn, herecké obsazení už méně.(13.10.2010)

Asi proto, že zbožňuju ty osminohý potvory, jinak je to totiž neskutečně průměrné...(6.1.2011)

• marvod

Ha ha! Tenhle typ humoru nemám rád a když se ještě nevydaří... Sem tam dobrá hláška či se objevil stařeček s vidlemi, jenže opravdu jen sem tam. Jinak na filmu mě nic pořádně nezaujalo, až na pavouky, ti byli dokonalí, pravda. Jenže ani takováto veledůležitá role neutáhne celý film 45%.(21.6.2011)

Když se k tomu přistupuje s nadhledem jako k lehčí parodii, tak to dokáže solidně pobavit. Příběh i postavy jsou v dobrym slova smyslu příjemně nablblý a já se díky slušnýmu tempu zkombinovanym se střídmou stopáži vůbec neměl čas nudit. Je tu pár dobrejch hlášek a po vizuální stránce jsou pavouci dost povedený. Jediný, co tu vizuálně dost haprovalo byl výbuch na konci, kterej fakt nepůsobil věrohodně. Výjimečně mě ani nevadil malej vědátor, co všechno věděl a znal (jinak mi tyhle dětský postavy opravdu lezou na nervy). A mělo to taky docela slušnou hudbu od Johna Ottmana. Příjemná oddechovka, čtyři silnější hvězdy. PS: Občas mi to svym konceptem připomínalo povedenou Evoluci.(11.1.2012)

V rámci pavoučího filmu jeden z nejlepších bijáků :) samozřejmě jako komedie. Scénka v obchoďáku je povedená. Celkově pavoučci jsou pěkný, různý druhy, není si nač stěžovat.(17.4.2013)

Takovéhle oddychovky mám moc rád, Je to jednoduché, legrační s hororovým nádechem. Díkybohu se takové filmečky ještě občas objeví. Je to prostě sranda a když máte dobrý smysl pro humor musí vás to dobře pobavit tak jako mně.(4.5.2013)

Je to tak blbý, až je to dobrý.(1.1.2017)

Velmi vydarena hororova komedia,z pavukov mam respekt a aj preto sa mi to velmi pacilo,stale sa nieco dialo,cize nechybala akcia a ja som sa vobec nenudil...:-)(24.10.2018)

Definice pojmu "kurevsky jsem se bavil!"(21.1.2010)

Vcelku příjemná záležitost, u které je ovšem nutné vypnout mozek a jen se nechat bavit. Docela osvěžující je fakt, že film sám sebe nebere příliš vážně a některé scény jsou i vtipné. Za pozornost stojí i ,,dabing" pavouků. Ve výsledku je to film, který dokáže pobavit, ovšem žádné veledílo taky nečekejte.(26.6.2010)

Náhodou celkem prča.(6.1.2011)

Nesnáším pavouky a tady byli vážně odporní (takže asi povedení). Nejsem schopná myslet na jiné věci, v zásadě souhalsím s názorem kOUCOUR a Tom Hardy.(16.8.2013)

• bloody21

přesně komedie? horor? spíš bych to řadil do komedie, některé scenky s těmi pavouky byly opravdu takové vtipné..(11.12.2015)

• majk_n

Jednoduché, plytké, ale občas je to dobrá zábava(2.2.2003)