Pavoučí teror

Eight Legged Freaks

Útok pavúkov

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 99 min

Nabízí se samozřejmě srovnání s o jednu generaci starší Arachnophobií (1990). Paradoxně tam, kde se ELF snaží být novější, modernější (umělí digitální pavouci namísto "jako živých" chlupatých hýbajících se loutek), je citelně horší než jeho předchůdce. Ale zase je epičtější, dějovější, pavoučí potvory jsou několikrát větší... A nebudu lhát - bavilo mě to. Po náročném dni relax jedna báseň. Obří zmutovaní pavouci jsou plní zeleného slizu, který se blemcavě rozprskne, když to do nich nakropíte brokárnou, paráda...(22.11.2016)

Docela příjemný horor u kterého se bát budete leda omylem, protože je to natočeno na samé hranici parodie i herecké výkony zůčastněných podle toho vypadají, David Arquette nikdy moc hrát neuměl a tak je tu mnohem přesvědčivější Kari Wuhrerová a nečekaně povedené triky s pavouky, kteří jsou sympatičtější než živý herci. Prostě je to taková milá pitominka na kterou se dobře dívá a která nemá žádné ambice ohromit.(11.2.2009)

veľmi zábavný film nie pre celú rodinu.Kravina ktorá pobavý a neurazí.(12.7.2003)

Přestože se mi film kdysi děsně líbil, musím nyní konstatovat, že ve srovnání s pavoučími filmy poslední doby jde o mistrovský snímek. Výborně zvládnutí pavouci (dobře, občas byl počítač poznat, ale chvílemi vůbec), vtip, nadsázka, parodie (v jisté chvíli zazní ústřední motiv z Indiana Jonese), kamera i hudba. Moc se mi líbila pavoučí farma, u mizení pštrosů jsem opět dostával záchvaty smíchu a mečivý kvikot pavouků byl přímo rozkošný. A pavučiny! Skvělá práce nohou při tvoření zámotků, nádherně vyzdobené hnízdo v podzemí. Nemluvě o drobných legráckách - figurina muže se skácí obličejem do klína sedící figuriny ženy nebo dvojsmyslné: ,,Ty budeš strkat a já budu tlačit." Z lovu jsou jedněmi z nejhezčích sekvence motorkáři kontra skákavky.(9.8.2015)

• FrodoF

Největší chyba filmu je podle mě v tom, že se tvůrci pořádně nerozhodli, jestli dělají parodii, nebo komedii. Protože na parodii je to málo šílené a komedie je to dosti nevtipná. Ale občas se nejspíš trochu pobavíte.(10.6.2004)

Ne moc zajímavý horor plný smrtících přerostlých pavouků. Jako oddechovka je to dobré.(19.4.2015)

• Rocky62

Pro arachnology musí bejt tenhle film nenahraditelnou zábavou(24.7.2010)

Hororové béčko o přerostlých pavoucích je sympatické hlavně tím, že si na nic nehraje a je na něm vidět, že jediným cílem je pobavit diváky. A to se mu daří znamenitě díky svižně odsýpajícímu ději, nepavoučí zvuky vydávajícím monstrům a spoustě drobných fórků.(11.11.2005)

• SeBig

Když jsem byl menší možná se mi to libilo když jsem to shlídl ted zjistil jsem že to pěkná kravina.(10.2.2012)

Podarená hororovo-parodická zmes, ktorá zabaví nielen diváka, ale asi aj tvorcovia si zgustli:) Potešili aj odkazy na staré dobré klasiky (napr. It).(1.12.2006)

Ze začátku perfektní zábava ale v pozdějších fázích trochu začnou tvůrcům docházet nápady. Ale i tak sranda s dobrými nápady.(26.5.2007)

Mám rád horory, miluju starý béčka a obdivuju Elkayema, kterej to vzal, přidat pár galonů humoru, kopu mizernejch hereckejch výkonů, špetku parodie, zamíchal to a udělal z Pavoučího teroru jednu z nejstylovějších a nejzábavnějších poct béčkovému braku, jakou jsem kdy viděl. Je to svižný, je to blbý, je tam spousta obrovskejch pavouků a hlavní hrdinové jsou i přes své herecké výkony sympaťáci až na střechu obchoďáku. Obchoďáku? Moment, to mi něco připomíná :-) Jen by mě zajímalo, jestli to takhle režisér, s přihlédnutím k jeho pozdější tvorbě, takhle opravdu zamýšlel, nebo to je nečekaný důsledek jeho kvalit. Když ale koukám, jaká jména se podílela na produkci… Není to ale jedno? Jen je škoda, že mám nakoukáno málo monster movies a ještě míň filmů s roztomilými pavoučky. Ženy přece milují snídani do postele.(2.5.2009)

Výborná komedie o tom,jak zmutovaní pavouci terorizují město...Opravdu povedený humor a příjemně překvapující triky.Celkově 4 hvězdy...(22.1.2008)

• Stoka

Dá se říci,že až pohádkové a pavouci byli jako gumy.Mrštní,rychlí,velcí a dobře naprogramovaní :D Byli všude strašně rychle a už samá kvalita filmu nebyla příliš zdařená,takej legrácky natočený film s velkýma pavouky. Pavoučí teror a Arachnid jsou proti Arochnofobii,jen nezdařilé a nereálné instituce.(6.4.2012)

Zajímavý pokus o komedii. 3* je za Davida Arquetta.(20.6.2011)

Slušná komediální pavoučí záležitost brr jsou škaredě krásni.(18.9.2018)

• MáŠa

Hororové béčko, co to decentně kombinuje s humoristickými prvky, takové filmy většinou moc dobře nekončí. Ani tento.(2.5.2009)

Průměrná komedie/horror, ale pavouci vydávaj fakt skvělý zvuky(10.6.2004)

Tak nebolo to zase tak strašné. A je tam naozaj sranda aj strach. Celkom dobre herecké obsadenie, na to, že je to taký béčkový film. Toto bol fakt film na hrane geniality a stupidity. Pozeral som to a pozeral a len som čakal, kedy mi dôjde, že je to strata času. Takže som sa naozaj bavil, napríklad aj hlúposťami. Avšak digitálne pomerne slušné. Sem tam aj trocha tej srandy. Filmy tohto typu nemám rád, ale kedže to vizuálne šlo a nápad je to fajn, tak by som tento film označil za najlepší film z tejto úbohej kategórie.(9.1.2015)

• eraserhead666

Co to kur.... Ech, monstrmovie mě nebavěj a tohle má být jako nějaká pocta? Nechtěná (ale podle toho, jak to celý vypadalo, bych spíš věřil tomu, že chtěná) parodie možná.... Naprosto směšný digitální triky (povedli se tak dva pavouci) a co mě na filmu sralo nejvíc? Hlasové projevy pavouků podobající se mluvě Kennyho ze South Parku. Otřes. Dvě hvězdičky dávám jen za tu komediální stránku filmu, některé vtípky byly fakt povedené (pavouk ve stanu, útok na vycpanou hlavu).... Věřím, že tenhle film potěší dost lidí, já mezi nimi ale nejsem. Ale na jedno zkouknutí to jde.(14.3.2009)

Filmek je sice naprostá kravina, ale je to povedenej mix hororu a komedie. Toto dílo nejde brát vážně a ani se tak samo nechová. Hlavní hrdinové jsou celkem potrhlí (mladá Scarlett i Kari jsou buchty které zaujmou nejednoho chlapa). Pavouci jako hlavní záporáci připomínají Gremlins, kdy vtipně piští, všelijak bourají a ani v nejmenším nejsou děsivý. Efekty jsou taky úsměvný, ale zas nejsou tak špatný, jako u Asylum, nebo podobným produkcím. Já se u filmu hodně bavil a dávám mu 85%. :)(9.10.2014)