Prachy k likvidaci

Free Money

Prachy k likvidacii

Komedie / Krimi

Kanada, 1998, 91 min

Vynikajíc film, stavící na originálním, lehce úchylném a neotřelém scénáři a vynikající režii Yvese Simoneua (Norimberský proces).Tento snímek, u nás uváděný jako „Prachy k likvidaci“ má kromě jiného (ta režie je tedy super) i bombastické herecké obsazení-Charlie Sheen, Marlon Brando, Martin Sheen, Mira Sorvino, Davdi Arquette nebo třeba Donal Sutherland.(27.5.2002)

Rozpočet $30miliónov(3.5.2009)

Svým způsobem strašná ptákovina. Filmů podobného komediálního ražení je víc, ale problém je v tom, že to většinou není režisérovým cílem a potom vznikají nevtipné a nechutné trapárny. Zato "Free money" si ze všeho dělá vědomě srandu humorem, který asi ne všichni pochopí. Je to vcelku příjemný, občas vtipný a hlavně bizarní film. Charlie Sheen byl fajn a proti Brandovi jsem nic neměla. Je spousta lidí, kterým se jeho poslední role zdály nedůstojné, ale to je blbost. Marlon si přece vždycky dělal co chtěl. A myslím, že to zase taková katastrofa nebyla(26.12.2010)

Že podal plahočící se a morbidně obézní Marlon špatný výkon!? To sotva! Na to, jaký náklad musel táhnout a jaký nechutný knír měl, podal naprosto přesvědčivý výkon, díky kterému nebylo nijak těžké uvěřit mu, že hraje tak zkaženého a drsného tyrana. Na druhou stranu nikdo další z herců jako Charlie Sheen, Martin Sheen, Thomas Haden Church, Mira Sorvino nebo Donald Sutherland nepředvedl nic extra zapamatovatelného, a tak z Free Money za pár dní zůstane jen obrovitý Brando. Velmi průměrná krimi komedie.(19.6.2014)

• honajz

Marlon Brando, Donald Sutherland a Charlie Sheen v poněkud drsné a dnes poněkud nevtipné komedii o dvou looserech a brutálním správci věznice. Tento otec má dvě dcery a ty podvodem tyhle dva loosery i proti vůli otce donutí ke sňatku. Ale miminko se ne a ne nedaří. Zatím jejich otec stihne pro zábavu zabít nějakého uprchlého vězně, a na tyhle dva si pěkně došlápnout, aby makali, jak on chce a potřebuje. Musejí vařit, uklízet, starat se o jeho auto, chodit do kostela a s jeho dcerami nejlépe nemít žádný sex. Uznejte, to se dlouho nedá vydržet. A to je tu ještě agentka FBI, která po správci věznice jde... Dnes už ne moc vtipná komedie, která osciluje mezi brutálními vtípky a vtipy o looserech, ale tak nějak nefungují ani jedny.(26.5.2009)