V příběhu Manželský život herečka Judy Hollidayová vytvořila postavu Florence, která má se svým mužem Chetem Keeferem problémy v manželství. Po letech vzájemné lásky a porozumění oba najednou cítí, že spolu již nemohou žít. Jejich rozporuplný vztah je přivádí až do budovy soudu, kde vyhledají právní poradu soudkyně a požadují, aby jejich manželství ukončila... (oficiální text distributora)

Allan

Tak atmosféra Ameriky 50. let tu skutečně krásně dokresluje celý film. Nebo ho spíš z větší části tvoří. Bohužel. Film není právě k popukání, zařazení do "zlatého fondu komedie" příliš nechápu, protože pod tímto pojmem si představím trochu jiný humor, než který byl zde prezentován. Od okamžiku, kdy jedno z dětí umírá, jde celý film do háje - nejprve hysterie, posléze zázračné znovunalezení lásky u soudu je docela stupidní i na naivní komedie z těchto let. ()

Radko

Pred rozvodový súd prichádzajú mladí manželia. Ich vzťah je podľa nich samotných nezvratiteľne narušený a jediným východiskom je rozvod. Postaršia sudkyňa sa rozhodne vypočuť životný príbeh, obetujúc voľný čas. Nasleduje retrospektíva vzťahu. Scénky vzájomnej lásky striedajú komentáre raz jedného, raz druhého manžela, miestami v príkrom rozpore s práve zobrazovanou minulosťou. Nevyhýbajú sa ani popisu vzájomných hádok a nešťastí. Optimistické vyznenie je typické pre Hollywood rokov 50. Režisér bodro pomrkáva na diváka – aj keď sa čokoľvek zlé udeje, manželstvo je tým najlepším východiskom, nezhody a konflikty ho v konečnom dôsledku utužujú, je potrebné dôverovať inštitúciám a altruizmu ľudí s rozhodovacou právomocou v nich pracujúcich. Kvalitné herecké výkony a profesionálne odvedená réžia patrili ku kladom tohto inak dosť tendenčného filmu. ()

fantoci

Americké komediální drama z padesátých let. Tehdy filmaři ještě meli poměrně velký smysl pro detail a obyčejný život. Poměrně přesně dokázali vystihnout různé situace, které manželský život přináší. Ve filmu prožíváme úsměvné, ale i velice smutné okamžiky. ()

Jonatthan

Příjemný malý filmeček od velkého režiséra. Úplně na mě dýchla amerika 50.let. Jen toho Bronsona (a to mě mrzí) jsem si tedy nevšiml... ()