Muppets' Wizard of Oz, The (TV film)

Komedie / Rodinný

USA, 2005, 120 min

Tom Martin (původní scénář), Adam F. Goldberg (původní scénář), Debra Frank, Steve L. Hayes

Tony Westman

Scénografie:

Michael S. Bolton
  • uiu

Nejslabší film z dílny Muppetů. Sice je tu spousta hvězdných jmen - hlavní role zpěvačka Ashanti, minirolička Kelly Osbourne, tetička Queen Latifah nebo asi nejlepší minirole Quentina Tarantina, ale příběhově děj zabředl do nějaké parodie hollywoodu s odkazy na popkulturní scénu (zmiňování Jennifer Lopez nebo už samotná Kelly Osbourne) a to prostě k humoru Muppetů nesedí a sráží je to k úrovni nějakého Scary Movie 2-4. Mimoto Muppeti už natočili Vánoční koledu nebo Tajemný ostrov pokladů, kdy vtipně a kultivovaně předvádí klasiku podle svého, ale tento Čaroděj ze země Oz je spíše výsměchem originálu a tupostí. Velká škoda.(6.10.2011)

• ARI50

Už přišlo i na kouzlo pořád dokola to same chtělo by to plyšáky oprat třeba pak nabídnou lepší zábavu.(9.9.2018)

• blondboss

Slabé, veľmi slabé! Mám pocit, že odkedy rodina Hensonových upustila od režírovania muppet filmov, tak to kvalitou ide rapídne dole. Už to nemalo také čaro ako predošlé filmy a Ashanti v hlavnej úlohe mi teda naozaj nesedela. Jediná svetlá scénka filmu bola tá s Quentinom Tarantinom. Toto bol suverénne najslabší film z dielne muppetov. 25 %(31.1.2013)

• kikuka

..tak to bolo co?..ciernobiely film pre decka, kde quentin tarantino predstavuje svoju viziu suboja dorotky a wicked witch..lietaju tam odkazy na star wars, rap videos, hlasky o tom, ako sa kto citi "sexy and comfortable" a je to detinske (ani nie detske)..a toto je langusta hovoriaca so spanielskym prizvukom..ta jedna hviezdicka je za quentina..miesto minuty ticha..(3.2.2007)