Kmotrův přítel

(neoficiální název)

Akční / Krimi / Thriller / Drama

Itálie / Turecko, 1972, 90 min

• Karlos80

Slabší taliánská eurokrimoška, ovlivněná americkou klasikou "KMOTR". Na to že to vyšlo na dvd u nás, tak kvalita nic moc, typický sleazy projekt, český dabing si snad ani nepouštějte:-) Film se natáčel v zavšiveném a špinavém Istanbulu, který mě moc nenadchl, k ději (příběhu), nemá cenu více dodávat, vše podstatné je již řečeno v obsahu, jen bych dodal že je typickým pro tento druh filmů, hierarchie mafie, obchod s drogami, válka gangů a jednotlivců o moc. V některých scénách film bohužel působí docela nesmyslně a směšně, akčních scén a násilí tu taky moc není, ty dramatické jsou o něco lepší, nahoty si divák docela užije. Hlavní tahák Richard Harrison (Maddock úkladný vrah mafie, silně poznamenám strašlivými okamžiky s mládí) ač se snažil mi moc nesedl, do podobných filmů mi moc nezapadal (člověk ho má stále zaškatulkovaného jako předního herce peplum filmů '50 a '60 let), Erica Blanc, známá především z gialla rovněž, trochu překvapila jiná eurobabes Kristy Nell v roli prostořeké a sexy Layly, které se zde setká s tragickým koncem. Cynický konec a morálně dvojznačný tón+příjemná hudba, to jsou asi největšími překvapeními a taháky tohoto jinak průměrného filmu z této dekády. Podobných filmů z tý doby jsou mraky, teď mě například napadl podobný "Long Arm of the Godfather" rovněž s Erikou Blanc.(18.12.2010)

• MickeyStuma

Klasická mafiánka, kterou až neskutečně ohlodal zub času. Námět nijak nevybočuje od zvyklostí na dané téma. Vše očekávané se odehraje a tak snímek ničím nepřekvapí. Jenomže skvělou podívanou narušují pošetilé a nudné erotické scény, kterých je tu nezvykle nějak moc. Dramatické chvilky a hlavně vypravěčský rytmus vezmou za své. Mnohé dialogy taktéž trhají uši. Zkrátka, tohle dílo dokoukat do konce vyžaduje značné úsilí.(15.10.2014)