Bestián: Kupředu, zpátky jen krok!

Blackadder Back and Forth

Krátkometrážní / Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 1999, 33 min

Bestián mě pobavil.. Hodně mě pobavil a to je hlavní! Rowan Atkinson je na takové role jako dělaný a Tony Robinson mu byl vynikající pravou rukou. Parodie několika anglických historických událostí byla fantastický nápad a líbilo se mi, jak na sebe minulost s budoucností navazovala.. A závěr - ten neměl chybu! :))(3.7.2012)

Tento posledný diel Zmijáckej ságy som videl ako úplne prvý na Silvestra onoho roku 2001 a ani som vtedy netušil že je to vôbec nejaká Čierna Zmija, keďže v dabingu to bol akýsi Bestián a poskok Baldrick bol premenovaný na Packala. Každopádne je ale toto zakončenie vskutku epické. Čierna Zmija s Baldrickom ( alias Bestián s Packalom ) postavia stroj času, lietajú s ním sem a tam históriou, vyhubia dinosaury pomocou špinavých spodkov, zabijú Robina Hooda ( wuf-wuf ), ošukajú lady Mariannu ( wuf-wuf ) a aj Shakespeare dostane do držky za svoje pisateľské výtvory a Brannaghov štvorhodinový film. Skrátka si robia kozy zo všetkého vo výpravnejšom podaní než obvyklé papundeklové kulisy a to finále bolo dokonalou bodkou ktoré Zmijákovi aj divákovi prinieslo konečnú satisfakciu. Ako sa spievalo v tej pesničke "Čierna Zmija - bastard na tróne".(17.4.2017)

Neopakovatelná satira Black Adderovských eskapád se přenáší do současnosti (ale ne na dlouho:)), aby nás během cestování časem po patřičně zparodovaných významných okamžicích britské historie seznámila s bezpochyby nejokouzlujícnější Lady Marion - Kate Mossovou. Závěrečná pointa by byla geniální tečkou za příhodami Černé Zmije, ale to bych si nesměl z celého srdce přát, a jistě nejsem sám, aby podobně povedených příhod výkvětu anglické aristokracie bylo ještě mnohem víc.(6.11.2003)

Snímků o cestování v čase tu už bylo několik, ale když se do toho pustí Rowan Atkinson je to něco jinýho. Satirické short-movie, které mě pobavilo. Bohužel neznám vůbec zmiňovaný britcom "Černá zmije", ale možná si pár dílů pustím. Protože jestli jsou tak vydařené jako toto, musí to být skvělý úlet. Jediné co mi vadilo, byl dabing v podání Petra Rychlého, který mi na Rowana vůbec neseděl.(13.3.2012)

Po dnešním dodívání jsem se vrátila ke svému starému hodnocení a přidala jsem jednu hvězdičku. Je to totiž skoro tak geniální jako Černá Zmije, jen se musí divák odprostit od ne moc šťastného dabingu, jehož původní podobu má člověk tak zarytou pod kůží z Black Adder, že tato působí trochu rušivě. A také od toho, že známé postavy trochu zestárly a přibyly jim nějaká ta kila a nějaké ty vrásky navíc. Jinak cestování v čase napříč všemi epochami je perfektní, zlikvidování Nelsona šokující, rána pěstí Shakespearovi zahanbující (to si chudák nezasloužil) a teorie o vyhynutí dinosaurů odzbrojující:-). Konec byl královsky dobrý. Pořád si jen kladu otázku - proč se jen Černé Zmije nenatočilo víc? Tisíckrát ohrané dvdéčko už začíná protestovat:-).(22.2.2015)

• - Ve scéně s Robinem Hoodem a královnou Alžbětou se objevuje černošský kompars, což je jako historický nesmysl vtípek tvůrců. (Kulmon)

• - Na konci závěrečných titulků tvůrci slibují, že pokračování bude v létě roku 3000. (Reyak)

• - Film byl promítán osmkrát denně v London's Millenium Dome po celý rok 2000. (Kulmon)