poster

Vánoční koleda u Černé zmije (TV film)

 • Velká Británie

  Blackadder's Christmas Carol

Komedie / Historický

Velká Británie, 1988, 43 min

Režie:

Richard Boden

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Scénář:

Richard Curtis
 • Eddard
  *****

  Po Bestiánovi nejlepší díl Černé zmije. Co se děje týče, odehrává se v dickensovské anglii devatenáctého století. Pan Blackadder je hodný obchodník, který se pro ostatní rozdá a v takové době to zrovna nepatří mezi nejpraktičtější vlastnosti. Všichni jeho známí a rodiní příslušníci toho samozřejmě bezkrupulozně využívají a tak pan B. končí na Štědrý večer bez beněz, jídla a navíc ve společnosti Baldricka (prostě na dně :-). V noci ho navštíví opilý Duch vánoc a ukáže mu, jak si žili jeho mazaní předci (podíváme se na jedno nové dobrodružství z druhé a jedno z třetí série) a jak si budou žít jeho potomci, když se dá na cestu podvodu a podrazu... No a ráno se probudí tak jak ho známe a všem pijavicím, kteří jeho dobrotu zneužívali to vrátí i s úrokama. Blackadder v celé své dokonalosti, aneb je vtipné být hajzl... Zejména epizoda s královnou Alžbětou je prostě nezapomenutelná. 100%(12.10.2006)

 • B!shop
  *****

  Trochu rozporuplny. Prvni pulka sazi pouze na to, ze je Atkinson desne hodnej a je to hezkej protiklad vsem jeho zmijackejm postavam. Jenze to neni zas nejak extremne vtipny. Pak se zacnou predvadet Atkinsonovo predky, coz uz vtipny je, ale zase to tak trochu vykrada jednotlivy serie, pricemz novinka v budoucnosti moc legracni neni. Nicmene to vynahradi zaver se zlym Atkinsonem, kterej si to se vsema hezky vyridi. Plus je, ze se tu sejde vetsina starejch znamejch postav. Slabsich 5*.(18.12.2009)

 • JohnnyD
  *****

  Jediný zo spin-offov, ktorý nezaostáva za seriálom. Z tisíckrát prevareného námetu s Vianočnou koledou Curtis a spol. vyťažili maximum a to preklopením celého konceptu, kde miesto moralizovania prichádza presný opak. To všetko je doplnené o vtipné epizódky so známymi postavami z druhej a tretej série ako aj s bohovskou sci-fi pasážou. PS: Miranda Richards je sexy!(2.7.2013)

 • Gilmour93
  *****

  Nasoukat se Tony Robinson v roli Baldricka do těch kožených slipů o pár let dřív, mohl nahradit v Zardozu Conneryho.. Štědrovečerní speciálek, v němž snové setkání s Duchem Vánoc pomůže Černé Zmiji sejít z trudné cesty lidumilného filantropa - odjakživa jsou to totiž mizerové, kdo zažívá nejvíc zábavy! Závěrečné zúčtování s prostými občany i bečkou Viktorií a její frankfurtskou klobásou je dokonalé a jediné, co mi scházelo, byl Lord Flashheart v kostýmu Santa Clause. I když, takovou vánoční punčochu, co by šla nasadit na jeho "machinery", ještě neupletli.. Woof! Merry Christmas!(20.2.2012)

 • easaque
  ****

  další přídavek k oblíbené sérii, která příjemně okoření vánoční čas. Jako samostatné dílko hodnotím docela vysoko 4 hvězdičkami a bere si z jednotlivých dílů to dobré a něco přidá i navrch. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](4.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace