Vánoční koleda u Černé zmije (TV film)

Blackadder's Christmas Carol

Komedie / Historický

Velká Británie, 1988, 43 min

Richard Boden

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Richard Curtis

Nasoukat se Tony Robinson v roli Baldricka do těch kožených slipů o pár let dřív, mohl nahradit v Zardozu Conneryho.. Štědrovečerní speciálek, v němž snové setkání s Duchem Vánoc pomůže Černé Zmiji sejít z trudné cesty lidumilného filantropa - odjakživa jsou to totiž mizerové, kdo zažívá nejvíc zábavy! Závěrečné zúčtování s prostými občany i bečkou Viktorií a její frankfurtskou klobásou je dokonalé a jediné, co mi scházelo, byl Lord Flashheart v kostýmu Santa Clause. I když, takovou vánoční punčochu, co by šla nasadit na jeho "machinery", ještě neupletli.. Woof! Merry Christmas!(20.2.2012)

Vianocny special natoceny pre BBC, tentokrat takmer 3/4-hodiny dlhy. A omnoho vydarenejsi, v porovnani s predoslym. Je za tym skvely namet - pribeh sa sice odohrava v 19. storoci, no nahliadneme do minulosti, aj buducnosti Ciernej Zmije. K hivezdnej zostave sa pridal este aj Jim Broadbent a jednu z hlavnych uloh dostal Robbie Coltrane. V televiznej premiere si tento special pozrelo takmer 12 milionov divakov. Jednoznacne jeden z tych lepsich dielov.(9.6.2013)

Trochu rozporuplny. Prvni pulka sazi pouze na to, ze je Atkinson desne hodnej a je to hezkej protiklad vsem jeho zmijackejm postavam. Jenze to neni zas nejak extremne vtipny. Pak se zacnou predvadet Atkinsonovo predky, coz uz vtipny je, ale zase to tak trochu vykrada jednotlivy serie, pricemz novinka v budoucnosti moc legracni neni. Nicmene to vynahradi zaver se zlym Atkinsonem, kterej si to se vsema hezky vyridi. Plus je, ze se tu sejde vetsina starejch znamejch postav. Slabsich 5*.(18.12.2009)

Humbug! Humbug! Humbug Mr. Baldrick? Hned první věta a pecka... prostě bez angličtiny se to nedá (obzvlášť ten výjev ze vzdálené budoucnosti je masakr! :D) a díky té báječné myšlence "vizí" se dá prakticky cokoliv a je vyždímáno do maxima. Moc příjemná podívaná a povedená myšlenka tentokrát místo Edmunda navštívit Ebenezera Černázmije.(17.7.2012)

Jak se z hodného a štědrého Ebenezera Černézmije stane zlý a lakomý. To vše přes jednu noc za pomoci podnapilého ducha vánoc! Představí nám to jací byli předkové Ebenezera a jací budou jeho potomci. Pokud bude čít tak jak doposud nebo pokud bude žít život klamu. Pomsta je naprosto dokonála stejně jak Štědrý den ve společnosti "lidského zvratku" Baldricka. Herecká esa jako Atkinson a Laurie jen září.(18.1.2007)