Vánoční koleda u Černé zmije (TV film)

Blackadder's Christmas Carol

Komedie / Historický

Velká Británie, 1988, 43 min

Richard Boden

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Richard Curtis

Jediný zo spin-offov, ktorý nezaostáva za seriálom. Z tisíckrát prevareného námetu s Vianočnou koledou Curtis a spol. vyťažili maximum a to preklopením celého konceptu, kde miesto moralizovania prichádza presný opak. To všetko je doplnené o vtipné epizódky so známymi postavami z druhej a tretej série ako aj s bohovskou sci-fi pasážou. PS: Miranda Richards je sexy!(2.7.2013)

Po Bestiánovi nejlepší díl Černé zmije. Co se děje týče, odehrává se v dickensovské anglii devatenáctého století. Pan Blackadder je hodný obchodník, který se pro ostatní rozdá a v takové době to zrovna nepatří mezi nejpraktičtější vlastnosti. Všichni jeho známí a rodiní příslušníci toho samozřejmě bezkrupulozně využívají a tak pan B. končí na Štědrý večer bez beněz, jídla a navíc ve společnosti Baldricka (prostě na dně :-). V noci ho navštíví opilý Duch vánoc a ukáže mu, jak si žili jeho mazaní předci (podíváme se na jedno nové dobrodružství z druhé a jedno z třetí série) a jak si budou žít jeho potomci, když se dá na cestu podvodu a podrazu... No a ráno se probudí tak jak ho známe a všem pijavicím, kteří jeho dobrotu zneužívali to vrátí i s úrokama. Blackadder v celé své dokonalosti, aneb je vtipné být hajzl... Zejména epizoda s královnou Alžbětou je prostě nezapomenutelná. 100%(12.10.2006)

Nasoukat se Tony Robinson v roli Baldricka do těch kožených slipů o pár let dřív, mohl nahradit v Zardozu Conneryho.. Štědrovečerní speciálek, v němž snové setkání s Duchem Vánoc pomůže Černé Zmiji sejít z trudné cesty lidumilného filantropa - odjakživa jsou to totiž mizerové, kdo zažívá nejvíc zábavy! Závěrečné zúčtování s prostými občany i bečkou Viktorií a její frankfurtskou klobásou je dokonalé a jediné, co mi scházelo, byl Lord Flashheart v kostýmu Santa Clause. I když, takovou vánoční punčochu, co by šla nasadit na jeho "machinery", ještě neupletli.. Woof! Merry Christmas!(20.2.2012)

Když někdo umí, umí. Tahle bonusovka u mě nechybí o žádných vánocích. Malý zmijácký dáreček fanouškům k Vánocům...plejáda všech hlavních herců této série, kteří si své krátké party vystřihli jak Krteček kalhoty, brilantně vybroušené dialogy a krásně nechtěné poučení na závěr je highlight tohoto třičtvrtě hodinového snímku. Ebenezer Blackadder se původně svému rodu nepovedl, ale uvidíte, že jablko nepadá daleko od stromu a svou "správnou" cestu si zase najde... Simply clever, simpley cool!(1.6.2008)

Správně potrhlý speciál, který určitě navodí tu pravou vánoční náladu. A i když mě některé vtípky minuly, jedná se rozhodně o jeden z těch povedenějších dílů Blackaddera. Zkrátka, pro bezmezné obdivovatele tohoto klasického britského seriálu povinnost, pro nás ostatní pak originální sváteční zábava.(25.12.2015)