poster

Blackadder: The Cavalier Years (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Velká Británie, 1988, 15 min

Scénář:

Richard Curtis
 • filmmovier
  *****

  Vzhledem k poloviční délce to nebylo tak úplně ono, ale vážně to bylo moc super. Další příběh Černézmije, z historického úseku, který dosud nebyl zmapován, ale velice potěšil. Je to taková moc příjemná jednohubka z kulis ze třetí série a báječný doplněk série. Rowan Atkinson měl i tady samozřejmě dost vyčůrané hlášky, ale pozor... o něco lepší byl tentokrát Baldrick, když se ho ptáli na krále a JEŠTĚ lepší byl excelentní Stephen Fry jako Karel V., ten je oba strčil do kapsy. A moc mě pobavila ta písnička. Parodie na Cromwella se povedla, příběh byl HODNĚ, ale HODNĚ vtipný a černozmijácký, takže já byl spokojen. Dávám plný počet, i když v procentech je to jen 90% a ještě si dovolím malou poznámečku na konec - český dabing á la Prágr á la WWC by tomu slušel... Zmije, zdar!!!(7.7.2013)

 • Wishkah
  *****

  "Jak se má Lord Protector?" - "Vynesl rozkaz k vaší zkáze." - "Fantastické, absolutně fantastické.".....Asi poprvé z celé Černozmijovské historie mě někdo pobavil víc než Edmund s Baldrickem, a ten někdo je Stephen Fry .Ten je tady dokonale brilantní, perfektně pozitivní v každé situaci a já mu skládám hlubokou poklonu(19.3.2009)

 • Zagros
  ***

  Pro mě zbytečný přídavek ke třetí řadě seriálu. Za mě mohl být klidně součástí jednoho z dílů nebo dalším dílem. Byl také nejslabším přídavkem. Další dva měly vždy něco navíc. Přesto jde o povedenou patnáctiminutovku, která dokáže rozesmát. Pokud vás zaujme, sáhněte po celém seriálu, kde dostanete více prostoru se sžít s postavami a zvyknout si na jejich způsob humoru. Tady jsou to jen slabší tři hvězdy.(6.10.2016)

 • otík
  *****

  Černá zmije - Léta kavalírů. Naprosto dokonalý speciální díl Černé zmije z doby krále Krále I., kdy roku 1648 utíká před lordem Cromwellem. Na scénu přichází "neúplatný" sir Edmund Černá zmije a spřádá nitky k záchraně krále. Ovšem nebyl by to jeho sluha Baldrick, aby nevymyslel něco "chytrého". Ačkoli krátký díl, je plný neskutečně krásných anglických přirovnání a Rowan Atkinson si své role neskutečně užívá stejně jako Stephen Fry svého krále. Naprosto úžasný díl. Hudba: Howard Goodall(17.7.2015)

 • Paldiny
  ***

  Táto miniepizódka zo 17.storočia predstavuje Lorda Čiernu Zmiju a jeho snahu ukryť kráľa Charlesa I. pred šibenicou, aspoň tak sa to spočiatku javilo. Vzhľadom na 15-minútovú minutáž nie je čas na zbytočné odbočky, čím sa od prvej minúty spustí lavína gagov. Zmiják ako vzdialený bratranec D´artagnana nešetrí ostrovtipom, verný Boldrick tupými pripomienkami a kráľ svojou šušlavo neodolateľnou galantnosťou. Škoda len, že si námet neukradol viac než štvrťhodinový štek. Takto podaktoré tváre dostanú trestuhodne málo priestoru, Oliver Cromwell prahnúci po hlave kráľa by o tom vedel hovoriť svoje.(16.3.2015)

 • - Tato patnáctiminutová epizoda nebyla vysílána samostatně jako ostatní speciály seriálu Černá zmije (od r. 1983). Na obrazovkách se objevila jako součást úplně prvního vysílání pořadu Comic Reliéf (od r. 1986), který se s výjimou let 1988 a 1989 vysílá každé dva roky. (Elyon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace