poster

Blackadder: The Cavalier Years (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Velká Británie, 1988, 15 min

Scénář:

Richard Curtis
 • Gemini
  *****

  Při znalosti obvyklé (tj. nijak nízké) úrovně Černé Zmije jsem tušil, že příležitost kopnout si do Cromwella (kterého angláni kdovíproč nemají úplně rádi;)) bude divácky rozhodně stát za to. A taky že ano, nicméně jakákoliv složka tohoto krátkého výletu do dosud nezmapované epochy zmijácké historie je takřka ničím ve srovnání s - dámy a kavalíři prominou - k posrání dokonale historicky věrným a přitom neodolatelně směšným králem Karlem "yef, ekflnt" Prvním Stephena Frye. Za něj a za pesničku o měšci plném sovereignů je to 90% a klidně si můžete myslet, že stovku nedávám jen kvůli odporně blonďatému Atkinsonovi;)(2.10.2010)

 • filmmovier
  *****

  Vzhledem k poloviční délce to nebylo tak úplně ono, ale vážně to bylo moc super. Další příběh Černézmije, z historického úseku, který dosud nebyl zmapován, ale velice potěšil. Je to taková moc příjemná jednohubka z kulis ze třetí série a báječný doplněk série. Rowan Atkinson měl i tady samozřejmě dost vyčůrané hlášky, ale pozor... o něco lepší byl tentokrát Baldrick, když se ho ptáli na krále a JEŠTĚ lepší byl excelentní Stephen Fry jako Karel V., ten je oba strčil do kapsy. A moc mě pobavila ta písnička. Parodie na Cromwella se povedla, příběh byl HODNĚ, ale HODNĚ vtipný a černozmijácký, takže já byl spokojen. Dávám plný počet, i když v procentech je to jen 90% a ještě si dovolím malou poznámečku na konec - český dabing á la Prágr á la WWC by tomu slušel... Zmije, zdar!!!(7.7.2013)

 • Wishkah
  *****

  "Jak se má Lord Protector?" - "Vynesl rozkaz k vaší zkáze." - "Fantastické, absolutně fantastické.".....Asi poprvé z celé Černozmijovské historie mě někdo pobavil víc než Edmund s Baldrickem, a ten někdo je Stephen Fry .Ten je tady dokonale brilantní, perfektně pozitivní v každé situaci a já mu skládám hlubokou poklonu(19.3.2009)

 • vesper001
  *****

  Muž nedbalý cti a plod spojení pacholka od prasat a vousaté ženy kují vychytralé plány, jak (ne)popravit panovníka. Rowana Atkinsona i Tonyho Robinsona tentokrát přehrál Stephen Fry, který v roli krále Karla I., upřímně nadšeného vším, co se jeho popravy týká, naprosto exceluje. Vrcholem všeho pak je, když se z Edmunda stane velký blondýn s černou duší.(30.7.2013)

 • B!shop
  *****

  Tady plati v podstate to samy, co o treti serii Cerne Zmije, dokonce i kulisy jsou pravdepodobne ty stejny. Dej se toci kolem popravy krale, kteryho naprosto perfektne zahral Stephen Fry a byl mi tady daleko sympatictejsi nez vsechny jeho ostatni postavy ve vsech seriich. A Atkinson tady vypada jak musketyr.(2.1.2009)

 • - Tato patnáctiminutová epizoda nebyla vysílána samostatně jako ostatní speciály seriálu Černá zmije (od r. 1983). Na obrazovkách se objevila jako součást úplně prvního vysílání pořadu Comic Reliéf (od r. 1986), který se s výjimou let 1988 a 1989 vysílá každé dva roky. (Elyon)