Kouzlo Grace

• USA Nearing Grace

Film se odehrává v roce 1970. Dospívající hlavní hrdina Henry Nearing (Gregory Smith) se musí vyrovnat se smrtí své matky a je přinucen se změnit ze zmateného puberťáka na mladistvého s odpovědností. Při vší smůle, jeho otec Shep (David Morse), a starší bratr Blair (David Moscow), se na něj zcela 'vybodnou' a nepomůžou mu v tak těžkém období. Otec nakonec odejde z práce a propadne pití a motorkám. Mezitím jeho bratr zkouší žít jako dočasný natěrač. Pro zkomplikování situace jsou v Henryho světě dvě mladé ženy. Velmi sexy a populární Grace a sousedka Merna (Ashley Johnson). (Zlaticko1)

kolodej1

mám rád filmy, které řeší spíš než nějaké velké dějiny, to, co se odehrává v nitru, zvlášť, když se to týká vztahů. A tohle je právě takový film. Film má své kouzlo, svou atmosféru, což je hodně důležité. Místy je to vážné, ale místy naopak velmi vtipné. Ani mi nevadí, že je v podstatě dopředu jasné, jak snímek skončí, spíš mě zajímá, jak se k tomu konci mladý Henry propracoval, jak tu trnitou cestu ušel. Jedinou výtku bych měl k některým dialogům. Zhruba polovina náctiletých byla schopna se vyjadřovat jako profesor sociologie, což nepůsobí dvakrát věrohodně. ()

Polnoch

Je veľká škoda, že takýto kvalitný film so skvelou hudbou a ešte lepším hereckým obsadením je taký neznámy. Postavy v Nearing Grace sú jedinečné a každá nám má čo povedať. Ani chvíľu som sa pri tom nenudil a tento film vo mne niečo zanechal, čo svedčí o jeho čaru. Naozaj nemám čo vytknúť. Je dobré vedieť, že z takého nízkeho rozpočtu sa dá vykúzliť niečo také krásne. ()

aLPaC

U nás a řekl bych i ve světě zapomenutý film, který ale má své kouzlo. A to přestože hlavní pointa se točí kolem hlavního hrdiny a dvou jeho osudových žen. Kamarádce z dětství a nové krásce a královny školního plesu. Koho si vybere a jak to skončí je každému jasné, ale to v podstatě v tomto filmu není rozhodující. Rozhodující jsou sympatické postavy (Jordana je sexy, ale v její roli se mi více líbila třeba Jennifer Love Hewitt). Více mě zajímala ta kamarádka z dětství, která měla větší takové to pověstné kouzlo osobnosti a jak se s hlavním protagonistou pokaždé zhulili... to mi připomíná, že se ten příběh měl vlastně odehrávat v roce 1978, i když bych to teda vůbec nepoznal. Snad nikdo neměl to typické vzezření a image sedmdesátek. ()

Zlaticko1

Našel jsem si tady na csfd filmy, které nejsou nové a nemají zrovna hodně hodnocení. A všechny tyto fillmy mě velice překvapily. Je vidět, že nejsou nikterak znamé a to je opravdu škoda. Příkladem může být právě NEARING GRACE, příběh má krásný potenciál, a jeho většina je právě využita. Určitě každý puberťák by se chtěl dostat do situace, kdy o něj mají zájem dvě krásné dívky, avšak obě úplně odlišné. Jedna sexy a živá, plná vzrušení nežli lásky a ta druhá, 'komornější', která klade na city, kamaradství a věci kolem toho. Doporučuji :) ()

runner85

Niektoré filmy stoja hlboko v úzadí a takmer nikto o nich nevie, ja by som tiež nebol žiadna výnimka ale vďaka Jordan Brewster som ho našiel. Situácia v ktorej sa ocitol hlavný hrdina by nenechala asi nikoho z nás chladného ... bol by som ale zvedavý pre koho by ste sa rozhodli vy, ja mám jasno ale v jeho veku neviem ako by som reagoval ... jeden bod dole za to že zo začiatku som mal pocit že to je nejaká óda na marihuanu ()