My Fair Lady

Slavný film George Cukora My Fair Lady, ověnčený v roce 1964 celkem osmi Oscary, vychází z úspěšného broadwayského muzikálu, inspirovaného hrou anglického dramatika a mistra chytrého humoru G. B. Shawa "Pygmalion" (tato hra se poprvé ocitla na filmovém plátně již v roce 1938). Příběh květinářky Lízy Doolittleové a profesora Henryho Higginse, který se vsadí, že z prostého chudého děvčete udělá pravou dámu, splnil očekávání producentů a brzy po svém uvedení vydělal dvojnásobek výrobních nákladů ve výši 17 milionů dolarů. Oproti originální předloze se tu dočkáme i tolik žádaného šťastného konce. Rex Harrison si svoji úlohu zahrál již na Broadwayi a později v Londýně, zatímco Audrey Hepburnová vystřídala na přání producenta broadwayskou divadelní hvězdu Julii Andrewsovou. Pro tu bylo jistě satisfakcí oscarové ocenění téhož roku za hlavní roli v muzikálu Mary Poppins, když její sokyně vyšla naprázdno. Přestože je ve zpívaných pasážích Audrey Hepburnová dabována, přispěl její křehký půvab, uvolněnost a smysl pro muzikálové herectví k úspěchu snímku, který dodnes učí další generace, v čem je podstata kvalitního scénického provedení muzikálu. Bohatá výprava a kostýmy, krásné melodie a vynikající herecké výkony a navíc nově restaurovaná kopie – to vše činí z tohoto filmu ojedinělý sváteční zážitek. (Česká televize)

efko

Aj G. B. Shaw by bol určite vo vytržení, keby videl adaptáciu svojho Pygmalionu. Audrey je skvelá, zlatú sošku by si za svoj výkon určite zaslúžila... ()

ekomo

Nádherný velkolepý film, dnes už legendou amerického muzikálu. Skvělé herecké výkony všech herců na pozadí zajímavých písní z New Yorské Brodwaye. Audrey Hepburne jako ušitá na hlavní roli dodává filmu ten správný punc a Rex Harrison s ní drží rovnocené tempo jako její "skvělý"partner a učitel zároven. ()

mota

Zpivani v desti me dohnalo ke shlednuti dalsiho muzikalu v zebricku, ale tam kde jsem se v hudebnich cislech bavil hravosti se mi zde dostalo jen tezkopadnych rymovacek a nudneho natahovani pribehu. Americky pohled na anglicke charaktery se povedl az na profesora, u ktereho bych cekal aspon naznak britskeho akcentu a mene americke vystupovani. ()

Movie Gourmet

Profesor Higgins a Líza Doolittle(ová)... Kvalitní film na který se jednou za čas člověk rád podívá. Zlatý fond. Verdikt: 5* a 85 % ()

thunnus

Klasika. Krásné písničky, vtipný scénář, skvělé výkony Audrey Hepburnové a Rexe Harrisona. Tohle si prostě můžu pouštět dokolečka. ()

hnkflknk

Na tomhle filmu jsou nejlepší ty charaktery postav. Lízu Doolitlovou zahrála Audry Hepburn dokonale. Takhle potrhle a navíc citlivě zahranou roli jsem snad nikde jinde neviděla. Samozřejmě Henry Higgins je taky velký charakter. Nejde tomu snad nic vytknout. ()

powell

Nepřekonatelný muzikál všech dob, skvěle obsazený (Hepburn a Harrison), skvělé písně a nepřekonatelné kostýmy , zvláště ve scéně Ascot Gavotte. ()

arcticsky

První polovina filmu je bezkonkurenční, druhá ztrácí tempo ale celkově je muzikál i s těmi provařenými melodiemi samozřejmě skvělý.... ()

Vesecký

Muzikálová klasika v provedení herců s dabovaným zpěvem, který může někomu vadit, ale pro mne je to vždy nezapomenutelný zážitek. Série slavných melodií, které zná snad každý (alespoň od středního věku výš) - Chtěla bych tančit jen, Trocha štěstíčka, Já se dnes odpoledne žením, Dům, kde bydlíš ty a další... Ty si zpívám v češtině nebo si je notuji pokaždé a krásně mě to šimrá po těle. Ovšemže kouzelná Audrey Hepburnová, za níž skutečně pokulhává výkon Rexe Harrisona. Nápadité divadelní dekorace - vůbec nevadí, že i scény z ulic a náměstí jsou evidentně studiové, snad to byl i záměr autorů.... Prostě krása! ()

Curunír

Naprosto skvělý muzikál, u kterého jsem se mimořádně bavil, nádherné kostýmy a supr hlášky. Ale nejlepší na tom jsou samozřejmě jednotlivé postavy - A. Hepburn je fakt okouzlující, ale nejlepší byl Rex Harrison jako sarkastický profesor Higgins, jehož charakter a samozřejmě ty jeho skvělé, recitované písničky mě dostávaly do exastáze. ()

malenfant

Je to jízda. Audrey i Rex jsou parádní. Jelikož jsem jeden čas živil se jako kulis podavač, měl jsem možnost sledovat MFL prakticky obden a znám to i pozpátku. Jen pana W. Hyde-Whitea v roli col. Pickeringa bych vyměnil za Vladimíra Brabce, který v divadelní verzi naprosto exceloval. ()

P-puma-

Kouzelný příběh a některé písně si broukám ještě teď. Audrey Hupbern opět zabodovala jenom ten její ječivý hlas nemůžu nějak vypudit z hlavy. ()

RadimFišer

Nebudu smělý ani odvážný, když označím tento film za nejvíce propracovaný, prokreslený a nejkrásnější film všech dob. To co jsem tady viděl od Cukora nemám ani chuť hodnotit či kritizovat. Je to tak obrovské a prokreslené, že i slova chvály by pro něj byly urážkou. Učitel nás na tento film odkázal již na gymnáziu v literatuře. Řekl, že je to skvěle zpracovaná kniha. Mýlil se. On mi lhal. Měl jsem se podívat dříve. Obzvláště po současné digitální rekonstrukci tento film bere dech a půdu pod nohama. Dávám svých prvních 8 hvězd. Je to král, je to císař. Všechny ostatní jsou jenom napodobeniny. Více k tomu nemohu říci. ()

Caesar1993

Nezapomenutelý muzikál, skvěle obsazený a ty hlášky! Vždycky málem spadnu z gauče smíchy, když vyfintěná Audry v kruhu nejvybranější londýnské smetánky pronese: "Tak dělej, pohni tou shnilou prdelí!":DDDDDDDDDDD ()

IBBY

...sice mám trochu problém s filmy na téma "polidšťování ženy" (ovšem feministka zdaleka nejsem...ony ty dámy totiž nemají rády muže a to já jaksi nechápu) ale pan G.B.S to skvěle napsal a G.C. skvěle natočil...a že z Audrey bude naprosto dokonalá dáma o tom není pochyb ani na vteřinku...jen škoda že svobodný duch Lízy se vytratí ve jménu dámy hodné lepší společnosti...závěr zní: jeden z mála muzikálů které jsem dobrovolně viděla několikrát... ()