Možná, miláčku

Maybe Baby

Komedie / Romantický

Velká Británie, 2000, 104 min

• MRPitivier

Bohužel, tento snímek mě neoslovil. Nebýt to britský film s troškou jejich humoru a Hughem Lauriem, označil bych ho odpadem. Téma je zajímavé, ale zvláštně natočené s krátkými vedlejšími epizodami a nesympatickým obsazení vedlejších rolí, samozřejmě mimo Rowna Atkinsona. Ale ani on to nezachrání. Slabé vykreslení britské společnosti na rozhraní milénia. Nelze doporučit, protože film nepobaví.(5.9.2012)

Mozna, milacku je docela hrubozrnna komedie, ktera si s nicim nebere moc servitky. Jednoduchej pribeh o neplodnosti je spestrenej faktem, ze veskery situace s tim spojeny prevadi hlavni hrdina do scenare. Hlavni dvojka pulku filmu prosoulozi v hromade ruznejch pozic, neustale vymejsli dalsi a dalsi moznosti, jak pocit dite a do toho se propleta prave ta linie se scenarem a jeste jedna drobna s hercem, balicim hlavni hrdinku. Krome vyborny hlavni dvojky Richardson a Laurieho, tu je spousta zabavnejch vedlejsich postav. Vecne urvanej sef, naprosto vymletej reziser, kterej chce tocit jen o fetacich a injekcich, Purefoy tentokrat pro zmenu v roli uhlazenyho, cviciciho a zdrave zijiciho herce, kterej nebalit celej film hlavni hrdinku, tak o nem reknu, ze to je teplousek jak vysitej. No a pak samozrejme Atkinson, ten me ostatne ke sledovani filmu nalakal. Ma bohuzel opet malickou roli, ale jelikoz hraje tak trochu ujetyho gynekologa, rozhodne pobavi. I kdyz film pusobi lacinejsim dojmem, spousta skoro az cernohumornejch forku a sympaticky a zaroven kvalitne hrajici herecky obsazeni to vytahlo na solidni 4* a pro me prijemny prekvapeni.(18.7.2011)

• Elyssea

Pokus o moderní komedii o (ne)početí. Zajímavé je, že se půlka filmu točí kolem... točení filmu. Filmu, který má být dojemný, vtipný, prostě trhák. Tak proč potom není takové Maybe, Baby je mi záhadou. Vznikla totiž podivná směs milých okamžiků, nesnesitelné nudy a poněkud z řetězu utrženého konce. Hlavní pár je sice hezký na pohled, ale že Laurieho si Tom Hollander strčí do kapsy, to jsem nečekala. Alespoň že Kelly, Rachael a Matthew v malých rolích potěšili. Čekala jsem trochu trpkou komedii, dočkala jsem se poměrně trpkého zklamání.(27.11.2013)

Fajn komedie (s trestuhodně nevyužitým Atkinsonem, který ale i na opravdu mrňavém prostoru, opět ovládl naprosto celý film, jak je jeho dobrým zvykem). Funkční postavy, funkční děj, funkční chemie mezi hlavní dvojicí, navíc se o tom ještě točí film, takže se podíváme i do "zákulisí"... Občas někdo pronese fakt legendární hlášku, je tam celá řada velmi povedených scén, příjemně to odsýpá, je v tom spousta hereckých es a navíc Martin Stránský na Lauriem a Jiří Práger na Atkinsonovi (to jen tak na okraj). Krom toho je hlavní song velmi fajn a výběr hudby celkově je povedený. Další britský klenot, ve kterém opravdu funguje prakticky vše a vtipné momenty se krásně prolínají s těmi trochu víc dramatickými, scénář se opravdu povedl a já se krásně pobavil, navíc mi tenhle film skvěle zvedl náladu a kdykoliv se na něj rád znovu podívám. Všem milovníkům britské tvorby doporučuji, protože tohle je opravdu poctivá Británie za 80%.(9.11.2017)

Výborný film ze života. Líbil se mi hodně ten nádherný britský přízvuk. Ten já vždycky můžu. Herecký obsazení mě taky dostalo, hudba taky. A ze všeho nejvíc se mi samozřejmě líbil Rowan. Jen škoda, že ve filmu byl tak málo. Ovšem, když tam byl, tak to stálo za to. Tenhle film bych určitě doporučila všem milovníkům britských filmů. 75%.(22.4.2016)

• - Emma Thompson (Druscilla) natočila svoje scény v priebehu jedného dňa. (m.a.t.o.)

• - Niektoré scény režíroval Hugh Laurie (Sam Bell), a to kvôli tomu, že manželka režiséra Bena Eltona počas natáčania porodila a čerstvý otec si to nemohol nechať ujsť. (m.a.t.o.)