Rowan Atkinson živě (TV film)

• Česko

Show Rowana Atkinsona

Rowan Atkinson Live

Komedie / Dokumentární

Velká Británie, 1992, 65 min

Thomas Schlamme

Jon Vesey

Umělcovým nástrojem je pouze jeho tělo a jeho hlas. Atkinson je geniální umělec, takže nás nemusí "ohromovat" vulgarismy a šklebením, jak se o to každý den snaží mnoho šašků v TV či v dementních filmových komediích. Jediným problémem je předvídatelnost mnoha verbálních vtipů, jenže pak přijdou Fatal Beatings...(16.7.2010)

Hodinový záznam deseti scének, se kterými Atkinson vystupoval během 80. let na divadle a jejichž spoluautorem byl stejně jako u těch beanovských Richard Curtis, britské scénáristické zlato. Nejčastějším tématem se zdá být náboženství, do kterého se tvrdě tepe a připlete se sem i beanovská scénka z kostela. Úvodní scénka z pekla, kde Atkinson ztvárňuje ďábla jako žoviálního manažera, lekce jak se (ne)chovat na první schůzce a lekce shakespearovského herectví jsou za plný počet a i zbytek má svoje chvilky (kněz, co neví, co je felace, divadelní ceny). Záznam režíroval režisér mé oblíbené komedie A TAK JSEM SI VZAL ŘEZNICI.(27.11.2007)

Tuhle live show jsem asi nikdy dříve neviděl, ale musím říct, že Rowan Atkinson mě pořád dovede bavit a že je skvělé, jak je v těchto vystoupeních nekorektní. Člověk by to do něj skoro ani neřekl. Ale musí se nechat, že je skvělým komikem jak ve chvíli, kdy nemluví, tak ve chvíli, kdy mluvit začne. Prostě všestranný bavič.(21.8.2017)

Celé Atkinsonovo "beanovské" umění shrnuté do jedné hodiny. Několik příběhů, které jsou zpracovány k naprosté dokonalosti hlavně díky Atkinsonovu již zmíněnému umění. Nechybí zde černý humor (který mi imponuje), roztomilé a vtipné scény a také mírné narážky. U této one-man-show by se nemohl rozesmát asi jenom neslyšící (popřípadě nevidomý). Extrémně vtipná záležitost, kterou velice doporučuji (ovšem nedoporučuji u tohoto filmu například večeřet - může se Vám stát to, co jednomu mému kamarádovi, který při scénce Fatal Beatings poté stíral již rozžvýkaný chleba z monitoru počítače...). Nejlepší část je podle mne Základy seznamování (Elementary dating). 95%(9.11.2007)

Věčné zatracení nezná úlevy. Je dobré vědět, že před nástupem do pekla se hodí odskočit si na malou, ale pokud jste cizoložník zařazený do fronty k minigilotině, nemusíte to zas až tak řešit.. Exkluzivní komický soubor obličejové mimiky, pohybových kreací a verbálního projevu. Jelikož ty první dva aspekty jsou už trochu známé z příhod jistého majitele plyšového medvídka, nejvíc jsem si užil ten poslední. Luciferův manažer, asertivní indický číšník, či projev otce nevěsty, který si už trénuji na svatbu mé dcery - trojice Atkinson, Curtis, Elton si zkrátka zaslouží absolutorium, stejně tak mediálně upozaděný Angus Deayton ve věčné roli distingovaného udivence. P.S.: Vsadím se, že Jeremy Irons by v demonstraci Shakespearovského herectví nedosáhl takové přesvědčivosti..(2.1.2014)

• - V desáté části "Pink Tights And Plenty of Props", kdy Rowan Atkinson předvádí jednotlivé varianty otravy jedem, se vinou špatného střihu najednou z jeho ruky vytratí nádoba, kterou celou dobu držel. (GordonCZ)