K aféře s drogami, jejímiž obětmi se stávají dva policisté, se přidává vydírání. Policie je bezradná. Snaží se získat pomoc od vynikajícího světového šampióna v karate Matta Logana (Chuck Norris). Bezúspěšně. Až naléhání půvabné agentky Amandy Rustové (Jennifer O'Neill) přiměje Logana ke spolupráci. Začíná nelítostný boj, ve kterém je místo jen pro jediného vítěze - toho lepšího. (Filmexport)

Wacoslav1

No už dřív mě tohle moc nebavilo a teď už vím proč. Původní jedna hvězda je tady moc přísná, ale na víc jak slabý dvě to nebude. Chuck u mě získal větší náboj a charizma až v osmdesátých letech a když tu není ani žádná zapamatovatelná akce, ale z větší části se víc kecá a vyšetřuje tak bohužel pro tentokrát smůla.25% ()

Danoboss

Viem že z akčného béčka by som nemal čakať nejaký extra príbeh, ale aj tak mi nejde do hlavy prečo tie drogy pašovali tak zložito? Veď za 5 minút by som vymyslel lepší spôsob a nepotreboval by som ako člen zločineckého syndikátu ani pomoc špičkového vraždiaceho karatistu. Ale to by zas nemohol nastúpiť Chuck... ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má dobrý príbeh o majstovi bojových umení a učiteľovi karate, ktorý príjme ponuku trénovať policajtov z protidrogového oddelenia, ale ich najnovší prípad sa začne negatívne týkať aj jeho. Spracovanie tiež nie je zlé, nevšimol som si tu nič, čo by mi prekážalo, ale mohlo sa viac priestoru venovať práve tomu prípadu. Väčšina filmu sa zameriava priamo na Norrisa a policajtov, ktorých cvičí a ten hlavný dej dostane priestor až v približne poslednej tretine. Akcie je tu dosť a je aj celkom slušná. Tej hlavnej akcie, v ktorej ide aj o život tu moc nie je, ale celkovo je zaujímavá, scény v telocvični sú dobre zvládnuté, tréning vyzerá zaujímavo, súboje v ringu tiež nie sú najhoršie a aj konečná akcia potešila. A bavili ma aj likvidačné akcie maskovaného zabijaka. Ale nie je tu žiadna akcia, ktorá by ma skutočne viac bavila, ale pozerá sa na to celkom dobre, či už kvôli Norrisovým schopnostiam alebo dobrej kamere. Všetky ostatné stránky filmu spĺňajú úroveň danej doby, takže ma tiež nesklamali. Loganova strela je podľa mňa najlepší Norrisov film sedemdesiatych rokov, po príbehovej, ale aj akčnej stránke je určite lepšia ako Tirák alebo Správni chlapi nosia čiernu, ale aj tak nemôžem dať lepšie hodnotenie, lebo je to americký akčný film sedemdesiatych rokov a mne skvelo sadli osemdesiate a deväťdesiate roky, kedy už akčný film dosiahol svoj vrchol a to platí aj o Norrisovi. Ale aj tak som spokojný, film splnil približne to, čo som aj očakával. Objektívna kvalita filmu- 57%, film sa páči mne na 62% ()

Rominator

Matt Logan (Chuck Norris) učitel karate a šampion dostane nabídku, aby učil protidrogovou jednotku sebeobraně, protože její dva členové jsou zabiti a vše ukazuje na to, že vrahem je člověk ovládající bojové umění. Matt pomáhá policistce Mandy Rust (Jennifer O'Neill) při pátrání po vrahovi, ale osobní záležitost se z toho pro něho stane ve chvíli, kdy je objeven jeho syn Charlie mrtev s drogami, které nikdy nebral... Od souboje mezi Loganem a Sparksem jsem čekal více, mohl být delší a vadilo mi zpomalení při boji, protože herecký představitel Bill Wallace byl úspěšným karatistou a kickboxerem. Aaron dělal na filmu jako koordinátor kaskadérů, kaskadér a hraje v malé roli Loganova partnera ve škole karate a s bratrem Chuckem dělali bojovou choreografii (fight choreography). Chuckův syn Michael má malou roli mladíka rozvážejícího pizzu na skateboardu. ()

K.I.N.G.

Tak toto já znám pod názvem Loganova síla. Je to silně jednostranné, ale Chuck tu ještě není vyobrazován jako bůh, spíš polobůh, jako tomu bývalo později. Má své chyby. Nijak zvlášt se tento film v hlavní roli s mužem, který je už 20 let po smrti, ale smrtka neměla odvahu mu to říct, neodlišuje od ostatních. ()

• Chuckův bratr Aaron pracoval na filmu jako koordinátor kaskadérů, kaskadér a hraje v malé roli Loganova partnera ve škole karate. (Rominator)
  • Chuckov syn Mike Norris sa vo filme objaví ako skejtbordista roznášajúci pizzu. (m.a.t.o.)
  • Bill Wallace (vtedajší majster sveta v kickboxe v strednej váhe) dostal ponuku na stvárnenie záporného hrdinu od Chucka Norrisa. Poznali sa krátko z prostredia bojových športov a stali sa priatelia. Potom, ako spolu hodinu a pol spárovali, Chuck to navrhol Billovi a ten ponuku nakoniec prijal. (Sunwheel)