Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach

Policajná akadémia 5 - Nasadenie: Miami Beach

Komedie / Krimi

USA, 1988, 87 min

• Aleee89

Tak já nevím, jestli si z nás filmaři dělají srandu nebo to myslí vážně, ale pátý díl, to už je moc, navíc, když se nejedná o bůhví jaké dobré filmy. A to nás ještě dva čekají! Tady ten, no tvůrci už neví co by, je to ohrané, sem tam se zasmějete, ale nic moc. Navíc pokus o parodii Čelistí... hm, to fakt už ne. A navíc u toho filmu dokážu číst knížku, takže mě to moc nezaujalo, to rozhodně není dobře!(27.6.2013)

• kingik

Jo, na Miami Beach mohlo být veselo, ale je tam zhusta trapnózně. Po zdejších plážích se rozprostřela hovnóza. Že nevíte co je hovnóza? To je syndrom špatného scénáře, režie a tvůrčího nasazení. Série sice stavěla v podstatě na jednoduchém pojetí, které si dávalo za úkol divákovi posílat srozumitelné a úderné gagy, které jsou součástí zpravidla jednoduchého, svěže nápaditého a komediálního děje. Zde už ta podstata vyprchala. Kvalita odešla s definitivním odchodem největší hvězdy série Steva Guttenberga. Jeho otěže nikdo nepřebral. Nezřídka se stávalo, že zbytek party přestal být zábavný. Kdo tedy zábavný zůstal? Kapitán Harris s dementem Proctorem. V podstatě záporné postavy, jejichž výstupy udržovaly film nad propadem do miamského plážového písku. Jestli se chceme bavit o zápletce, je přímo zoufalá, ale adekvátní k celému nepodařenému celku. Harrisovy úklady jsou celkem fajn, ale zbytek početného hereckého ansámblu nepřijde vůbec s ničím. Vlastně ano, přijde, s trapněním a ne-humorem. Režisér Alan Myerson se celou svoji kariéru věnoval jen televizním projektům, s filmem prakticky neměl zkušenosti. Na výsledku tohoto pátého dílu je to dost znát. Gagy jsou okatě situační, chybí jakýkoliv cit pro filmové vyprávění a rozmáchlost, v popředí jsou jen utahané a omleté televizní postupy, které se pro film nehodí. Film nedrží pohromadě a baví jen hrstkou pravidelných komických čísel G. W.Bayleyho alias kapitána Harrise a Lance Kinseyho alias Proctora, které zaplácnou celkovou nenápaditost a komediální vyšťavenost pátého pokračování. Plusem je ještě pěkné prostředí, které je z hlediska série neokoukané. S následujícími díly to však bylo ještě horší. Návrat kvality se už nekonal. 40%(26.7.2015)

• Master19

Plán byl jasný: přesunout partu těch, kterým ještě není blbé hrát v nastavované kaši Policejní akademie, do divácky atraktivního prostředí pláží Miami. Oproti prvnímu dílu je zde ale kupodivu mnohem méně obnaženého poprsí, což je jasný příznak rostoucí upjatosti americké mainstreamové kinematografie. Záporák je jeden velký déba a logická honička na vznášedlech (must have ve filmu z Floridy) je docela hezky natočená nuda. Celkově otrava...(5.2.2018)

Lassardova senilita je v tomhle díle vtipná, což je výkon sám o sobě:) A ve spojení s gangstery vskutku vrcholové úrovně je z toho docela pohodová komedie, ve které se mimo jiné poučíte o nebezpečích vodního lyžování a naučíte se pít "koktejly s deštníčkama". Pátý díl je rozhodně oživením série. 60%(5.6.2003)

• JohnnyD

Všetci fanúšikovia béčiek POZOR! Policajná akadémia sa dostáva do miest, kde vládne Ed Wood a tvorcovia seriálu 7th Heaven. Toto nesmiete zmeškať. Tento diel je priamo úžasný. Moja teória vzniku filmu: "Scenár" bol hotový, vystupoval v ňom aj Mahoney (Guttenberg). Ale Steve si zhodou okolností pozrel predošlé diely a zistil, v akých sračkách to hral. Tak ten scenár odmietol. Producenti sa rozhodli, že bude stáť veľa peňazí prepisovať scenár, tak iba preškrtli meno Mahoney a zamenili ho za "Lassardov synovec". Dodali jednu dve repliky na odôvodnenie toho, že kto to vlastne je a mohlo sa nakrúcať. "Lassardov synovec" je úplná kópia Mahoneyho. Dokonca napodobňuje aj jeho úsmev a grimasy! Všimnite si to niekedy. Táto debilita tvorcov sa zakryť nedá a pokračuje to ďalej. Sú tu dvaja idioti-zlodeji, čo je podľa mňa autobiografický prvok, ktorý do filmu vložili jeho tvorcovia. Vlastne celý film je autobiografia. Stupidita v najväčších rozmeroch - lepšie sa tento film okomentovať nedá.(28.12.2005)

• - Když Tony (Rene Auberjonois) pátrá po Lassardovi (George Gaynes) a uvidí ho u hotelu, vyprskne přitom svoje pití na přední sklo auta. Při dalším záběru na auto je však sklo čisté. (Terkaa)

• - Jediný film Kathryn Graf. (HellFire)

• - Steve Guttenberg odmítl hlavní roli v tomto díle i všech dalších. O 18 let později byl mezi lidmi, kteří se zasazovali o další díl série. (HellFire)