Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach

Policajná akadémia 5 - Nasadenie: Miami Beach

Komedie / Krimi

USA, 1988, 87 min

• GILLWANDER

Ťažko sa mi to vraví, ale je to o chlp lepšie ako predošlá mučivá časť, kde som skoro pozvracal čisto nový koberec. Ešte že som sa pohotovo napil kokakoly a nános v mojom krku okamžite spláchol naspäť dole. Vtipné to síce bolo, no asi tak dlho ako má dĺžku priemerná mp3 pesnička. Pre optimistov je to dosť krátke, ja viem... 45%(12.10.2014)

Jsou tu dve plus. Jednak pribeh, ackoliv jednoduchej, aspon to neni variace na minuly dily, presun do Miami je vcelku fajn a hlavne dostal spoustu prostoru Gaynes. Vtipu tu sice neni buhvijak moc, chybi tu Mahoney, ale ackoliv to neni buhvijak vtipny, docela svizne to odsejpa a ma to takovou pohodovou atmosferu. Lepsi 3*.(27.12.2010)

• Shit

Další z nepovedených dílů policejní akademie, sice jsou ve filmu tu a tam vtipný scény, ale rozhodně to nedostačuje na to aby to dokázalo zabavit a to se ještě podařený vtipy střídaj s pěknýma trapárnama, ale zase se musí nechat, že i v patým díle se objevujou pořád ti samí herci, i když s každým dalším dílem jich je míň a míň a to se moc často nevidí, ale na kvalitě to filmu nepřidá(3.8.2006)

Obrovské překvapení. Filmy s pořadovou číslovkou pět, obyvkle budí hrůzu na míle daleko, ale jelikož doba kdy jsem viděl akademii už dávno zarůstá mechem, nedalo mě to a kouknul jsem se, s tím, že v nejhorším přepnu na fotbal. K přepnutí nejen že nedošlo, ale stačilo pár minut a myšlenka, že taky existují jiný programy se rozpustila jak pára nad hrncem. Bavil jsem se snad víc, než kdysi dávno v pirátským VHS pravěku. Je z toho cítit nadhled, některé minipříběhy nemaj nejmenší chybu, třeba Lassard versus mafiáni už od toho letiště bylo jedno velký žužu. Callahanová ja prostě baba první kategorie, jen škoda že můj nejmilejší člen policejní bandy Tackleberry nemá víc prostoru. Nicméně celkově jsem si ve filmu našel spousty scének, dialogů i postav, který mě spolehlivě pobavily a víc od komedie nežádám.(31.1.2012)

Změna prostředí určitě patří k tomu lepšímu. Bohužel absence některých herců (potažmo postav) se promítla k ochuzení legračních pasáží. Nevím jak ostatní, ale tentokrát to dle mého nejvíc táhl sám Lassard, zatímco jeho kolegové jen sekundovali. Naštěstí je alespoň trochu zastoupili vygumovaní únosci. Souboje se zvířecími predátory však udělali škaredou kaňku na jinak průměrné úrovni.(27.12.2011)