Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach

Police Academy 5: Assignment: Miami Beach

Policajná akadémia 5 - Nasadenie: Miami Beach

Komedie / Krimi

USA, 1988, 87 min

Další pokračování Policejní akademie je rozhodně lepší, než čtvrtý díl. Změna prostředí filmu prospěla tou maximální mírou a humor se oproti 4 dílu zvednul, počet trapnějších momentů se snížil skoro na nulu. Naši partu čeká výlet na Miami, kde se opět semelou vtipné okamžiky. Navíc scény s Lassardem a jeho senilitou jsou výborné a kapitán Harris opět exceluje! Ovšem štvou mě dvě věci. Odešla nejvýraznější a nejlepší postava Mahoney, hraná skvělým Stevem Guttenbergem, heho postava ve filmu dost chybí. A za druhé, tvůrci se ho pokusily nahradit naprosto hroznou novou postavou Lassardova synovce, který Mahoneymu nesáhá ani po kotníky. A proto dávám 3 hvězdy s odřenýma ušima.(14.8.2010)

• kaylin

Tenhle díl jsem nikdy moc neměl rád. Už tu není Mahoney a bez něj je to takové nudné. Ostatní postavy nemají pomoc místo, jsou jen vedlejší, aby se do popředí naplno dostali Lassard a Harris. Ti, co je máte nejradši, jsou tu jen proto, aby bylo vidět, že je to pořád jedna série, a aby byl divák rád, že pořád sleduje jednu sérii. Příběh je celkem nudný.(4.6.2014)

• salahadin

Vynálezce knihtisku prásknul do bot a udělal jen dobře, přece jen mu v hlavě zbylo nějaké to deko rozumu a on se rozhodnul, že si ho uchová. Měl pravdu ten chlapec. Lassard tu opět představuje toho nejzabedněnějšího mamlase a celá policejní skvadra je ohraná a nudná...a parta zločinců? To už páťáci z českých základek jsou větší drsňáci.(20.3.2009)

• Spock

Změna prostředí, ve kterém se film odehrává, je jistě dobrý pokus, jak film oživit, policejní akademii to bohužel podle mého názoru příliš nepomohlo. Kde je ten dřívější vtip a šmrnc? Nově obsazení herci jsou nic moc, bez Steva Guttenberga to prostě není ono. V kategorii nejvtipnější scéna se tentokrát místě na prvním místě umístil opalovací krém a manipulace s ním. :-)(4.12.2006)

• lennyd

Velitel Lassard je těsně před odchodem do důchodu (nutno podotknout, že na tomto odchodu má velký podíl kapitán Harris), ale ještě je pozván do Miami, na kongres policejních velitelů, aby zde obdržel nějakou tu cenu. Samozřejmě nenechá své věrné doma, a vezme je s sebou (a kapitán Harris samozřejmě nemůže zůstat pozadu i s věrným Proktorem). Jenže si roztržitý Lassard na letišti vymění zavazadlo se zloději diamantů, a tak mají všichni o zábavu postaráno ... Pro filmy jako je tento mám jednu teorii - někoho z filmového štábu napadne, že by nebyla marná dovolená někde (třeba na Miami). Jenže všichni mají hluboko do kapsy, a tak je potřeba svou dovolenou nějak zaplatit - třeba tím, že si v rámci dovolené natočíme film, který s velkou pompou uvedeme do kin - a náklady jsou doma. Přesně tak na mne PA5 působí - takto zapeklitý příběh by vymyslela i má jednoroční dcera a většina z těch, kteří dělali Policejní akademii Policejní akademií již poznala kam série kráčí (Steve Guttenberg). Jediným pozitivem na celém filmu zůstává snad jen roztomile roztržitý Lassard...(7.9.2010)

• - Když Tony (Rene Auberjonois) pátrá po Lassardovi (George Gaynes) a uvidí ho u hotelu, vyprskne přitom svoje pití na přední sklo auta. Při dalším záběru na auto je však sklo čisté. (Terkaa)

• - Steve Guttenberg odmítl hlavní roli v tomto díle i všech dalších. O 18 let později byl mezi lidmi, kteří se zasazovali o další díl série. (HellFire)

• - Jediný film Kathryn Graf. (HellFire)