Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach

• slovenský

Policajná akadémia 5 - Nasadenie: Miami Beach

Komedie / Krimi

USA, 1988, 87 min

Další pokračování Policejní akademie je rozhodně lepší, než čtvrtý díl. Změna prostředí filmu prospěla tou maximální mírou a humor se oproti 4 dílu zvednul, počet trapnějších momentů se snížil skoro na nulu. Naši partu čeká výlet na Miami, kde se opět semelou vtipné okamžiky. Navíc scény s Lassardem a jeho senilitou jsou výborné a kapitán Harris opět exceluje! Ovšem štvou mě dvě věci. Odešla nejvýraznější a nejlepší postava Mahoney, hraná skvělým Stevem Guttenbergem, heho postava ve filmu dost chybí. A za druhé, tvůrci se ho pokusily nahradit naprosto hroznou novou postavou Lassardova synovce, který Mahoneymu nesáhá ani po kotníky. A proto dávám 3 hvězdy s odřenýma ušima.(14.8.2010)

Lassardova senilita je v tomhle díle vtipná, což je výkon sám o sobě:) A ve spojení s gangstery vskutku vrcholové úrovně je z toho docela pohodová komedie, ve které se mimo jiné poučíte o nebezpečích vodního lyžování a naučíte se pít "koktejly s deštníčkama". Pátý díl je rozhodně oživením série. 60%(5.6.2003)

Policejní akademie 5 dostala do žil pořádnou dávku humoru, scénáristi se zaměřili hlavně na postavu náčelníka Lassarda a děj umístili do slunného Miami. Tenhle díl je po předchozí slabotě kvalitativním posunem vpřed a oživením pro celou sérii. Scénáristi si mohli odpustit trapné pokusy o parodii (žralok ve vodě) a úplně bych vyškrtl postavu Lassardova synovce, který působí jako trapný pokus nahradit Mahoneyho. Ale jinak fajn...(9.3.2008)

Obrovské překvapení. Filmy s pořadovou číslovkou pět, obyvkle budí hrůzu na míle daleko, ale jelikož doba kdy jsem viděl akademii už dávno zarůstá mechem, nedalo mě to a kouknul jsem se, s tím, že v nejhorším přepnu na fotbal. K přepnutí nejen že nedošlo, ale stačilo pár minut a myšlenka, že taky existují jiný programy se rozpustila jak pára nad hrncem. Bavil jsem se snad víc, než kdysi dávno v pirátským VHS pravěku. Je z toho cítit nadhled, některé minipříběhy nemaj nejmenší chybu, třeba Lassard versus mafiáni už od toho letiště bylo jedno velký žužu. Callahanová ja prostě baba první kategorie, jen škoda že můj nejmilejší člen policejní bandy Tackleberry nemá víc prostoru. Nicméně celkově jsem si ve filmu našel spousty scének, dialogů i postav, který mě spolehlivě pobavily a víc od komedie nežádám.(31.1.2012)

Novou partu jsem moc nemusel (vlastně skoro vůbec ne), takže jsem rád, že se v tomto díle navrátila původní parta v plné síle. Tedy, kromě Mahoneyho, který stejně zastiňoval potenciál ostatních postav, takže žádná škoda ho. Sice to stále nemá na první díl, ale na rozdíl od předešlých třech jsem měl pocit, že se vrátilo něco z té staré dobré Policejní akademie. Ačkoliv stále v novém a již ne tak excelentním stylu.(3.6.2016)