Vlna zločinnosti opět zachvátila město a policie nedokáže řádění zločinců zastavit, obzvláště když jsou v akci takoví "experti" jako kapitán Harris s Proctorem. A tak se na guvernérův příkaz ujme vyšetřování speciální tým vedený náčelníkem Lassardem. S ním přichází i další známí: mohutný černoch Moses Hightower, háklivý na poznámky o barvě kůže, lehce trhlý imitátor zvuků Larvell Jones, drobná a nesmělá černoška Laverne Hooksová a nechybí samozřejmě ani fanatický pistolník Tackleberry, energická Debbie Callahanová, Lassardův pohledný synovec Nick a také chodící katastrofa Fackler. Zatímco se policisté radí o postupu, vyloupí trojice lupičů banku. Rozbíhá se pátrání, které dlouho nemá jiných výsledků než řadu trapasů a nedorozumění. Když však starosta s policejním komisařem oznámí, že část nedávno uloupených šperků se našla u Lassarda, a policisté jsou suspendováni, je jasné, že jde do tuhého. Hrdinové se pochopitelně nevzdají a pokračují v pátrání na vlastní pěst. Zjistí, že lupiči řádí přesně na plánované trase budoucího metra, takže ceny pozemků klesají a stávají se ideálním cílem pro spekulace. Když tajemný šéf banditů zahájí poslední část operace Zmatek a nechá vyhodit do povětří elektrárnu, rozpoutá se v ulicích chaos. Ten policie jen s obtížemi zvládá. Jones, Nick, Tackleberry a Hightower se však dostanou lupičům na stopu. (TV Nova)

B!shop

No musi se uznat, ze na 5. pokracovani porad docela koukatelny. Navic na pomery tyhle serie solidni pribeh. Mahoney opet neni, ale je tu jeho jakasi nahrada v podani McCoye, kterej se predstavil uz v minulym dile. Ale nutno rict, ze chaba nahrada. Je tu jedinej zasadni problem, dvojka Harris a Proctor. Harris byl ze zacatku proste smejd, kterej nema rad hlavni particku a ty mu delali naschvaly. Tady mu nikdo moc naschvaly nedela, problem je, ze jeho inteligence dosahuje zapornejch hodnot a tudiz je to proste naprosto dementni hovado co posere, na co sahne. Jenze sledovat to uz je spis trapny nez zabavny. No a jelikoz je na tom postavena spousta foru, je to docela pruser. Nicmene porad tu je skoro kompletni sestava, kazdej dostane prostor na nejakej ten for, takze se u toho zabavit da. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Pánové, slíbili jste mi už před čtrnácti dny, že gang bude v base. Místo toho z nás dělají, no... Jak se jim říká? Jsou velmi směšní. Králové je mají, no... Zavolejte šaška! Ano, vypadáme jako šašci." Policejní akademie vs. parta záporáků z kanalizace. V tomhle dílu začíná kvalita série viditelně upadat. Zasmál jsem se jen jediné scéně - Hightower při bitce s Oxem, když začal odtahovat hlavu a šklebit se. "Ha, už nemůžeš. Jsem silnější." - "To ne, smrdí ti z huby." Plus Lassardův nesympatický synovec nemůže nahradit Mahonyho. - 10%. ()

MM_Ramone

Šieste pokračovanie známej hollywoodskej komédie "Policajná akadémia: Mesto v obkľúčení". Čo ku tomu dodať? No čo? Zasa bez suverejného Mahoneyho. Toporný Matt McCoy ako synovec veliteľa Lassarda ho nemôže v žiadnom prípade dostatočne nahradiť. Avšak zostali tam aj nejaké postavičky z minulých častí. Najzábavnejší sú asi negatívny, autoritatívny kapitán Harris a jeho prihlúply poskok Proctor. Je to zhruba na tej istej úrovni ako predchádzajúca časť „Nasadenie v Miami Beach“. Takže: ** ()

castor

Vtipy mířené na ochránce zákona byly a budou a crazy komedie tehdy v 80. letech prostě frčely. Jednička byla takový malý kult mezi komediemi, byla neotřelá a skutečně zábavná. A vydělala pořádný balík. Pošesté už to ale nefunguje, výsledkem je jen dost zoufalé trojčení v modré uniformě. Nové tisíciletí ale dalo šanci na comeback mnoha osmdesátkovým značkám, o restartu se hovoří už řadu let, zhruba sedm let zpátky to skutečně vypadalo „nadějně“. I když je otázkou, zda o něco takového stojíme. ()

Wacoslav1

Tak na tenhle díl jsem se musel asi dívat někdy v době kdy jsem začínal hulit a dal jsem si před tím asi nějakej silnej matroš, protože jinak si svoje původní hodnocení neumím logicky vysvětlit. Tohle už je totiž totálně ohraná záležitost která už nemá moc čím pobavit ani ty vtipy na duo Harris a Proctor už se tu moc nepovedli a ten tah s jakože tajným hlavním záporákem který v pozadí tahá za nitky se taky moc nepovedl, protože když budete dávat dobrý pozor, tak kdo je ta tajemná osoba která to celé řídí vám dojde už v první scéně kde se objeví. Takže velká slabota, ale aspoň pořád ještě dodívatelné až do konce.25% ()

• Filmu se nezadařilo po finanční stránce, když vydělal jen 11 milionů amerických dolarů v USA. Také se jako jediný díl série neumístil na prvním místě prvního víkendového promítání. (HellFire)
  • Poslední film Arthura Batanidese. (HellFire)
  • První film pro Allison Mack. (HellFire)