poster

Policejní akademie 6: Město v obležení

 • český

  Policejní akademie 6: Město v obklíčení

 • USA

  Police Academy 6: City Under Siege

 • slovenský

  Policajná akadémia 6: Mesto v obkľúčení

Komedie / Krimi

USA, 1989, 81 min

 • lennyd
  **

  Okrskem se valí vlna zločinu, a hlavně gang z Wilson Highs policii pěkně zatápí. Kapitán Harris je v koncích, a tak mu starosta posílá nečekanou posilu - velitele Lassarda se svými kadety. Chtě nechtě (a jako že hodně nechtě) musí všichni spojit své síly, a zjistit proč gang útočí jen podél trasy podzemky, a kdo se skrývá v pozadí... Šestá policejní akademie mne bavila o maličký kousek více než ta předchozí, ale to bude nejspíš tím, že přece jen obsahuje náznak nějakého příběhu (a ne úplně špatného). Samotné zpracování a pokus o vtipné scény působí jako mnoho dní nošené fusekle, většina herců se tváří, jako by zde byla jen z donucení, a tak snad nejzábavněji působí sám kapitán Harris (G. W. Bailey) se svým pucflekem Proctorem...(8.9.2010)

 • JohnnyD
  odpad!

  Úbohosť najväčšieho kalibru. Jedna z najzábavnejších scén filmu je, keď jeden policajt riadi premávku pomocou svetelných tyčí, lenže prídu tam svetlušky a tie ho otravujú, tak sa s tyčami začne brániť - spôsobí haváriu. V scéne je nádherne vidieť šnúrky na ktorých visia tie rádoby-svetlušky a nikomu z réžie to nevadilo! Rovnako "zábavná" je aj pochybná dejová línia - hlavne rôzne nezmyselné pasáže ako "rappujúci Hightower" - scéna nemá žiaden súvis s filmom, nie je vôbec vtipná a je neskutočne úbohá a trápna. Herci sú biedni rovnako ako v ostatných dieloch a neprinášajú nič nové do série, scenár to skoro nemá a réžia je nudná ako inokedy. No takáto debilita tvorcov sa každý deň nevidí.(31.3.2006)

 • mcamino
  ****

  Mě se líbí, třeba daleko víc, než čtvrtý díl, ale zkrátka No Mahonney, no party. Takže hvězda musí dolů. Jinak je to můj vlastně i oblíbený díl a nechápu proč má tak malé hodnocení. Je to komedie a legračních scének je tu dost, nasmál jsem se, pravda, když si vzpomenu na Mahonneyho, vzpomenu si na film který tak nějak sršil kvalitou, zde se to říct rozhodně nedá, ale nechám 4*. To je myslím pro mě nejrozumnější.(22.1.2015)

 • sinp
  **

  Skoro je mi až líto Petera Bonerze. V pořadí šestý díl totiž natočil s důstojností, ale se scénářem tak neoriginálním, až to trhá panty. Pokud objevíte v téhle zoufalosti, byť jen jeden, dobrý (tj. ještě aspoň dvakrát nevyřknutý) vtip, tak gratulace letí k Vám. Ke mně letěl maximálně šálek kafe, jinak bych usnul. Film je tak předvídatelný, že bych mohl odříkávat repliky. Ano, vidíte to samé už po šesté, přesto je to trochu lepší než "pětka".(16.8.2005)

 • anli
  *

  Šestý a dle mého nejhorší díl série,který nezachraňuje už vůbec nic.Scénář je bez nápadu,herci nezajímaví a příběh nudný.Celé to zbytečně natahované a divák se dočká asi tří celekm slušných vtipů a celkem slušné přestřelky v závěru filmu.Není to ale nic,k čemu by se někdo dobrovolně vracel.Za výše zmíněné věci dávám 25%,protože víc si nezaslouží.(1.9.2011)

 • - Když Proctor řídí autobus, jen tak tak se vyhne stánku s ovocem, přičemž na něj Harris zařve „Dej pozor na stánek Gena a Rogera“. Jedná se o odkaz na filmové kritiky Gena Siskela a Rogera Eberta, kteří v recenzi na předchozí díl Policejní akademie zmínili, že v každém díle projede auto právě stánkem s ovocem. (HellFire)

 • - Filmu se nezadařilo po finanční stránce, když vydělal jen 11 milionů dolarů. Také se jako jediný díl série neumístil na prvním místě prvního víkendového promítání. (HellFire)

 • - Poslední film série, ve kterém uvidíme Hightowera, Hooksovou, Nicka Lassarda, seržanta Facklera, Hursta a Proctora. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace