poster

Anita - švédská nymfička (festivalový název)

 • Švédsko

  Anita - ur en tonårsflickas dagbok

 • Švédsko

  Anita

 • Francie

  Anita

 • Francie

  Les Impures

 • USA

  Anita: Swedish Nymphet

 • Velká Británie

  Anita: Swedish Nymphet

 • USA

  Anita: The Shocking Account of a Young Nymphomaniac

Drama / Pornografický

Švédsko / Francie, 1973, 95 min

 • Duke90
  **

  Protože mě zajímá herecký klan Skarsgardů, chtěl jsem si doplnit mezeru z prvopočátků mladého Stellana, ale ten je tu spíše okrajově, i když celkem zásadním způsobem vstupoval do života nešťastné / narušené Anity, která měla téměř nezkrotnou potřebu vyplňovat "svou vlastní mezeru" v pravidelných dávkách. Nedá se říct, že by byli herci doslova toporní, jenže kvůli nepříliš poutavému scénáři nemám moc co vychvalovat. Nenašel jsem tu žádný hlubší význam a ani důvod, proč se na film ještě někdy dívat. Svůj cíl jsem si ale splnil a viděl prvotinu mého oblíbeného švédského herce. Víc mi to opravdu nedalo.(12.2.2020)

 • Pekisan
  **

  Zda sa, ze ako jediny nie som uneseny z Christiny. Jej kukuc mi skor pripada tupy nez nevinny, aj ked prsia ma pekne. Co vsak jej nahaty vzhlad komplet zabija je podpupocna hustina. To nie je pokus o vtipny slovny obraz. To je snaha o fakticky opis slecninho zarastenia. Ja viem, ze v 70 rokoch bol poriadny krov znamenim doby, ale toto je skor Prales - chraneny krajinny utvar. Aj ked v jej pripade skor nechraneny. K filmu len dodam, ze na eroticky film je tam privela kecov a malo sexakcie, na psychologicku dramu je to nudne a Christina je zla herecka. Vlastne nudne je to aj na erotak. Co nas privadza spat k pralesu.(4.9.2011)

 • Flipnic
  ***

  Sice se jedná o neskutečnou kravinu. Lacinou jakousi frašku vyobrazující sexuální a psychologické problémy mladé dívky. Ve skutečnosti se jedná o softeroťák, kde se neustále vystavuje překrásná Christina Lindberg. Její "uhrančivé" kozy a neoholený bobr je na obrazovce skoro stále, takže nevýrazný starý trash zvedám o jednu * navrch. Jak známo, Christina se stala hvězdou podobných filmečků jak v rodné zemi, tak v Japonsku a zejména se navždy zapsala do ranku "sleazy-násilných exploitaition zvěrstev" hlavní rolí ve filmu Thriller - en grym film (1974) ...(23.3.2010)

 • RetroMan
  **

  Nevinná Christina Lindberg (ve filmu 23-letá) hraje mladičkou nymfomanku, která si to neváhá rozdat s kýmkoli a kdekoli. V rodině fungoval klasický švédský model výchovy, že děti si dělají, co chtějí. Protože se mi Christina líbí, v několika okamžicích jsem jí nesnášel a tiše záviděl. Ačkoli k muži neprojevila žádné city, použila jen své tělo k jeho uspokojení. Konec happy, ale kde že je ta profesionální etika, to nevím. Také by mě zajímalo, zda-li se kompulzivní chování dá odstranit? Myslím, že ne.(16.2.2012)

 • dwi
  ***

  Skutečný příběh šestnáctileté nymfomanky? Taková synopse by dokázala navnadit i nejednoho asexuála, zvláště, když v hlavní roli vystupuje poměrně krásná a nevinná Christina Lindberg. Torgny Wickman využil uvolněnou filmovou atmosféru sedmdesátých let a podepsal se pod několika soft-erotickými kousky, z nichž tento je mezi fanoušky nekriticky nadhodnocen. Třebaže se ve filmu nevyskytují žádné sexuálně explicitní scény často je atmosféra prostoupena notnou dávkou erotična. Hlavní hrdinka Anita nemá prakticky žádné zábrany, co se týče výběru sexuálních partnerů (nepohrdne jak oslizlými dědky, tak nadrženými zajíčky) i míst, kde si to s „klienty“ rozdává (stan na staveništi, šatna..). Do této doby děj svižně odsejpá a nenudí. Jakmile však Wickman začíná „odborně“ analyzovat problém nymfomanie, vstupuje do filmu sterilita a značná dávka klišé. Anita je černou ovcí rodiny, nemá nikde zastání jen u mladého studenta psychologie (Stellan Skarsgård), který je do ní bezmezně zamilován a za každou cenu se snaží tuto kompulsivní poruchu vyřešit. Přitom řešení je tak prosté. Anitě stačí, když prožije svůj první orgasmus a choroba jako mávnutím kouzelného proutku zmizí. Následný happyend je stejně oslizlý jako většina Anitiných bývalých kunčoftů – možná i proto je film na Novém Zélandu zakázán.(26.8.2007)