Furjó anegoden: Inošika Očó

• Japonsko 不良姐御伝 猪の鹿お蝶 (více)

Malé děvče je svědkem nájemné vraždy svého otce, který byl detektivem a podařilo se mu získat důkazy o korupci některých vysoce postavených politiků ve městě. Otec jí stihl ještě dát tři malé karty se znaky jelena, kance a motýla – obrazce, které mají jeho vrazi vytetovány na zádech. Dívka si změní jméno na Ochô Inoshika (což je kombinace slov jelen, kanec a motýl) a dvacet let po smrti otce je připravena vydat se na krvavou cestu pomsty. (p6qwre)

stub

Tohle se dá pojmout buď jako epesní béčková řežba, nebo lze jen nechápavě zakroutit hlavou. V kontextu Suzukiho tvorby (a vlastně i subžánru jako takového) jde ovšem o počin poměrně seriózní a také scénaristicky propracovaný. Dějová linie v podstatě ještě odpovídá předchozí dekádě, jen přibylo něco krve a nahoty. Stylizace je výrazná a spíše neucelená, podřizující se jednotlivým scénám a okamžitým náladám (pravda, v jiných kusech dovádí Suzuki tento přístup ještě mnohem dál). Oproti souputníkovi Ishiimu, který sice točil věci ještě úchylnější, ale na svém kontě má i nějaké "normální" snímky, je Suzukiho laťka poťouchlosti stabilně vysoko a nic "příčetného" jsem od něj snad ani neviděl. Jako bonus lze brát účast Christiny Lindberg, o jejímž herectví bych ovšem raději pomlčel (což o to, pár světlých momentů má, vždy ale trvají pouze do chvíle, kdy začne mluvit;) ()

giallo

Absolutně luxusní japonská explotation řežba s velkou dávkou soft péčka. Všechno od hlavní herečky, přes kameru až po hudbu mi maximálně sedlo. Jediný malinkatý zápor filmu pro mě byl, vyznat se ve jménech a tvářích jednotlivých šmejdů. Naštěstí mi s tímhle problémem Reiko dost pomáhala. A nejlepší scéna filmu? Ochoin balet v koupelně nebo finální zúčtování a nebo hrdinčino lynčování a nebo? Fakt si nemůžu vybrat :-)) Prostě vlhký sen každého správného úchyláka, mezi které se taky počítám. PS: Už se nemůžu dočkat až uvidím druhý díl. ()

anais

Pro Evropana nenavyklého podobným zážitkům může být Sex and fury docela šokující záležitost. Japonská diva toužící po pomstě seká svým mečem do proradných zločinců, většinou ji při této činnosti vypadne jedno, pak obě ňadra, nakonec z ní jakýmsi kouzelným způsobem spadne vše. Krev stříká, tělo se vlní v esteticky stylizovaných skocích a úhybech, do toho hraje hudba ne nepodobná hudbě, kterou známe z Tarantinových filmů – tedy něco mezi popem a „cool“ hudbou sedmdesátých let Mix naprosto absurdní, leč ve svém výsledku neodolatelný. ()

anderson

Nemyslím si, že film je krvavý a ak áno, tak potom veľmi esteticky krvavý. A nechápem akékoľvek "výtky" voči výkonu mojej obľúbenkyne CHRISTINY. Na dej sa kľudne môžete vykašľat. Ak vás bavia výtvarne komponované zábery, ste zvedaví koľko toho TARANTINO okopčil (ja osobne by som vyzliekol JULIE DREYFUS a LUCY LIU :-)) a napriek súčasnosti poznačenej najmä GONZO-pornom radi spočiniete na soft erotickom laškovaní japonských krások, odporúčam. Navyše podľa môjho osobného názoru má REIKO IKE takmer dokonalú postavu. Vrátane tetovania. (30.3.2009) ()

pornogrind

Film plný nahoty,sexu,krve,tetování,mučení,romantiky,hazardu a nesmí chybět samozřejmě "paní" pomsta.Ač je to nemožný tak tohle vše je narváno a mistrovsky zpracováno v tomhle zatraceně poutavým snímku.Velký podíl na tom má skvělá kamera,propracovaný děj a hlavně výběr hlavních "hrdinek".Zejména pro mě bylo velkým překvapením(nutno říct,že příjemným) účast Christiny Lindberg(tu bych tady rozhodně nečekal)- známé především z geniálního kousku Thriller - drsný film.Na 5 hvězd to nevidím,protože pár chybiček bych tu našel,ale i tak se jedná o skvělou zábavu,která rozhodně stojí za vidění.Dík patří uživateli peter12 který mi film doporučil a následně dohodil. ()