Furjó anegoden: Inošika Očó

• Japonsko 不良姐御伝 猪の鹿お蝶 (více)

Malé děvče je svědkem nájemné vraždy svého otce, který byl detektivem a podařilo se mu získat důkazy o korupci některých vysoce postavených politiků ve městě. Otec jí stihl ještě dát tři malé karty se znaky jelena, kance a motýla – obrazce, které mají jeho vrazi vytetovány na zádech. Dívka si změní jméno na Ochô Inoshika (což je kombinace slov jelen, kanec a motýl) a dvacet let po smrti otce je připravena vydat se na krvavou cestu pomsty. (p6qwre)

Flipnic

Tohle je opravdu velice zvláštní film! Japonskou kinematografii mám rád, zvlášť 70. léta v rámci karate, samurajů, Sonnyho Chiby, soubojů na meče, explotation, stříkanců krve apod. Z řady předešlých shlédnutých snímků jsem si samozřejmě nesl nevědomě nějaké dojmy a očekávání, dostal jsem však úplně něco jiného. A to něco, tento podivný japonský film z počátku 70. let neumím ani nijak pořádně přiblížit či popsat. Ale pokusím se.Jednak se nemůže filmu upřít, že je perfektně technicky zvládnut, zejména kamera a celý look, záběry a prostředí jsou úžasné a bezchybné. Ještě dodám, že nejsem příliš velkým nadšencem "kultu" LADY SNOWBLOOD, ale o to větším milovníkem série LONE WOLF AND CUB, kteréžto první tři díly považuji za nejlepší samurajské filmy všech dob a vůbec jedny z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl (zbylé tři díly jsem zatím neviděl, ale předpokládám, že kvalita je standardní jako u prvních třech - doplněno, viděl a kvalita se nezměnila...). V případě "SEX AND FURY" jsem však nedostal nic z tohoto. Dostal jsem asi toto: spousta sexu, spousta erotiky, střílení z revolverů, nějaké ty souboje na meče, dvě hlavní ryvalky, z nichž jednu hraje moje "kontroverzní" oblíbenkyně Christina Lindberg (později si zahrála v kontroverzním explotation masakru (podle jiných zdrojů nejdříve natočila "Thriller" a až potom odcestovala do Japonska natáčet explotation filmy ...) THRILLER EN GRYM FILM) a druhou Reiko Ike. Dále spousta intrik, cesta za pomstou, spousta hazardních her, mučení a bičování nahé Reiko Ike Christinou (ó jak přitažlivé pro zvrhlé oko milovníka explotation). Dále tu máme milostný příběh o nenaplněné lásce a jako třešničku na dortu stříkance krve a rozpáraná břicha. Tento mišmaš, by se zdálo, že ani nejde nějak smysluplně do jednoho filmu zakomponovat. Ale tento film to bravurně dokázal a tím si u mě vysloužil naprosto plné hodnocní. Tak perfektně scénáristicky , propojeně a smysluplně provázaný děj oplývající všemi těmito výše zmíněnými atributy, to je opravdu umění... ()

EdaS

Pro japonský exploitation sedmdesátých let mám slabost, ale Sex and Fury je trochu zklamání. Jednak hlavní představitelka Reiko Ike není tak cool jako Meiko Kaji v Lady Snowblood, bohužel filmu chybí taky obrazová krása zmíněného snímku. K záporům bohužel patří i zoufalý výkon švédské playmate Christiny Lindberg, která ještě víc než s rolí zápasí s angličtinou (a ani jí to moc nesluší - na rozdíl třeba od kultovní Anity). Na druhou stranu kde jinde chcete vidět scénu, ve které z koupele vyrušená krasavice stále v rouše Evině kosí jednoho padoucha za druhým samurajským mečem? ()

JohnnyD

Bohovské súboje, krv, sex, bordel, pestrofarebné kulisy, sneh - nádherne nakrútená exploatačná pecka, kde sa stretávajú dve kráľovné žánru Reiko Ike a Christina Lindberg. ()

pornogrind

Film plný nahoty,sexu,krve,tetování,mučení,romantiky,hazardu a nesmí chybět samozřejmě "paní" pomsta.Ač je to nemožný tak tohle vše je narváno a mistrovsky zpracováno v tomhle zatraceně poutavým snímku.Velký podíl na tom má skvělá kamera,propracovaný děj a hlavně výběr hlavních "hrdinek".Zejména pro mě bylo velkým překvapením(nutno říct,že příjemným) účast Christiny Lindberg(tu bych tady rozhodně nečekal)- známé především z geniálního kousku Thriller - drsný film.Na 5 hvězd to nevidím,protože pár chybiček bych tu našel,ale i tak se jedná o skvělou zábavu,která rozhodně stojí za vidění.Dík patří uživateli peter12 který mi film doporučil a následně dohodil. ()

dr.horrible

Z toho čo som videl jednoznačne najlepšia Lindbergová. Má to nádhernú hudbu, invenčné réžijné riešenia a kameru, je to výpravné, vyčačkané, cool a sexi. Čo, že je to camp jak noha? Taký Tarantino to musel žrať. 85% Ps: Už je to nejaký čas, odkedy som naposledy vo filme videl päťkartový poker. A že to bola hra! Zhruba za desať kôl dostali dva najvyššie pokre, straight flash a tri full housy. A na koniec sa ešte pochválili, aké sú dobré gamblerky. Akurát tu Christinu teda mohli naučiť aspoň držať karty. A keď sme pri tom, keď už mala hovoriť anglicky, mohli ju naučiť trochu rozprávať. ()

giallo

Absolutně luxusní japonská explotation řežba s velkou dávkou soft péčka. Všechno od hlavní herečky, přes kameru až po hudbu mi maximálně sedlo. Jediný malinkatý zápor filmu pro mě byl, vyznat se ve jménech a tvářích jednotlivých šmejdů. Naštěstí mi s tímhle problémem Reiko dost pomáhala. A nejlepší scéna filmu? Ochoin balet v koupelně nebo finální zúčtování a nebo hrdinčino lynčování a nebo? Fakt si nemůžu vybrat :-)) Prostě vlhký sen každého správného úchyláka, mezi které se taky počítám. PS: Už se nemůžu dočkat až uvidím druhý díl. ()

Visáč

Sex and Fury radíme medzi tzv. pinku eiga - štýlové ázijské soft porno. Potetovaná Reiko Ike zachádza v ceste za pomstou tam, kde slávna Meiko Kaji (Lady Snowblood) nikdy nemala odvahu. Striekajúca krv, samurajské meče a odhodlanosť Aziatok vyhovieť v každom smere sľubuje zážitok, na aký inde len tak nenarazíte. ()

panjosef

Dobrá japan mixáž made in 70s :-) . Spousta sexuálních scén, klasický motiv pomsty, souboje se zářivou cákající krví, nahatá bojovnice (fakt že doslova :-) ) Reiko Ike a kouzelná Christina Lindberg coby trochu pomalejší anglická špiónka a později mučitelka :-) . Dohromady to funguje fajn, včetně moc pěkného vizuálu, sytých barev a skvělé hudby. Jó na to bych vzal babu do kina kdyby to někde hráli :-) . ()

Flego

Samoľúby explotation plný súbojov, krvi a nahoty. Všetko je podriadené zaujať čo najviac divákov, ktorí nepotrebujú silnejší príbeh, ale stačia si explicitné násilné scény. Slabší priemer. ()

anais

Pro Evropana nenavyklého podobným zážitkům může být Sex and fury docela šokující záležitost. Japonská diva toužící po pomstě seká svým mečem do proradných zločinců, většinou ji při této činnosti vypadne jedno, pak obě ňadra, nakonec z ní jakýmsi kouzelným způsobem spadne vše. Krev stříká, tělo se vlní v esteticky stylizovaných skocích a úhybech, do toho hraje hudba ne nepodobná hudbě, kterou známe z Tarantinových filmů – tedy něco mezi popem a „cool“ hudbou sedmdesátých let Mix naprosto absurdní, leč ve svém výsledku neodolatelný. ()

anderson

Nemyslím si, že film je krvavý a ak áno, tak potom veľmi esteticky krvavý. A nechápem akékoľvek "výtky" voči výkonu mojej obľúbenkyne CHRISTINY. Na dej sa kľudne môžete vykašľat. Ak vás bavia výtvarne komponované zábery, ste zvedaví koľko toho TARANTINO okopčil (ja osobne by som vyzliekol JULIE DREYFUS a LUCY LIU :-)) a napriek súčasnosti poznačenej najmä GONZO-pornom radi spočiniete na soft erotickom laškovaní japonských krások, odporúčam. Navyše podľa môjho osobného názoru má REIKO IKE takmer dokonalú postavu. Vrátane tetovania. (30.3.2009) ()

stub

Tohle se dá pojmout buď jako epesní béčková řežba, nebo lze jen nechápavě zakroutit hlavou. V kontextu Suzukiho tvorby (a vlastně i subžánru jako takového) jde ovšem o počin poměrně seriózní a také scénaristicky propracovaný. Dějová linie v podstatě ještě odpovídá předchozí dekádě, jen přibylo něco krve a nahoty. Stylizace je výrazná a spíše neucelená, podřizující se jednotlivým scénám a okamžitým náladám (pravda, v jiných kusech dovádí Suzuki tento přístup ještě mnohem dál). Oproti souputníkovi Ishiimu, který sice točil věci ještě úchylnější, ale na svém kontě má i nějaké "normální" snímky, je Suzukiho laťka poťouchlosti stabilně vysoko a nic "příčetného" jsem od něj snad ani neviděl. Jako bonus lze brát účast Christiny Lindberg, o jejímž herectví bych ovšem raději pomlčel (což o to, pár světlých momentů má, vždy ale trvají pouze do chvíle, kdy začne mluvit;) ()

Astaroth12

šialené, to ma napadlo ako prvé, keď som videl hlavnú predstaviteľku nahú v snehu, bojovať zo samurajským mečom a kosiť nejedného špinavca. Tu ma napadol hneď jeden film kill bill, tak Tarantino mal vynikajúcu inšpiráciu. Tak tento film mal grády, či kvôli odseknutím častiam tela alebo kvôli akčným parádnym scénam, ale aj možno kvôli vzrušujúcim erotickým scénam. Vynikajúci príbeh, ktorý Bohovo odsýpa, nenudí, lebo spracovanie je rýdzo úchvatné a hlavne prepracované. Skĺbiť hromadu vrážd, erotiky, politiky a vynikajúco vizuálu a to všetko v jednom filme, bez toho aby toho tu bolo až príliš, no hip, hip, hurá! ()

ledzepfan

Jsem fakt mamlas!. Koukám na kdejakou ptákovinu a mezi tím mi celé roky uniká taková perla. Přitom je to přesně ten typ filmu který miluju. Poetika těchhle sedmdesátkových šermovaček podkreslených psychedelickorockovým popíkem je prostě pro mě čirá magie a přesně mi to sedí. A tohle je navíc tak kouzelně zaměřené na ženské, kozy, zadečky a vůbec takovou tu japkovsky estetickou erotiku. Hned z kraje filmaři vytasí kulervoucí souboj v zasněžené zahradě v poměru jedna (nahá) proti cca deseti a celá killbillovská crazy 88 se může jít rázem zahrabat=krása. Aby toho nebylo málo, tak se tu navic vystavuje i (nemůžu najít vhodný přívlastek) Christina Lindberg, která je tak zvláštním a chytlavým mixem dysneyovsky nevinné tvářičky, špatného herectví a ochoty předvádět své tělo, že si ten snad až kultovní status zaslouží... Prostě mazec můvíčko pro poetické labužníky! ()

JohnMiller

Videl som už kadečo...sedemdesiate roky sú plné čudesných filmov avšak tento je jeden s tých vrcholov čudáckych exploitation aké som za svoj život videl. Neviem čo si mám o tom myslieť. Dokonca zaradenie do žánru mi robí problém. Keďže sa nejedná o Krimi či Drámu alebo Thriller ako to uvádza CSFD. Podľa môjho amatérskeho názoru ide o erotický chambara film. Nápady hoci boli absurdné boli silne originálne. Nič podobné som v živote nevidel. Tlačí sa mi na jazyk kult... Avšak nato aby som to mohol nazvať kult trpí táto snímka zásadným nedostatkom a to spracovanie. Preto že je slabé ba až úbohé. Samurajské meče vyzerajú ako nepodarené repliky. Pod žalúdkami nepriateľov sa ohýba. Bojové scény boli také zlé že to tvorcovia radšej spomalili ale ani tak výsledný efekt nevyzeral bohvieako. Je však až prekvapivo zaujímavé ako tvorcovia do príbehu spracovali Japonsko v období kedy svoje tradičné hodnoty racionalizovali teda modernizovali pod vplyvom iných kultúr a krajín. Najväčšie prekvapenie bola pre mňa herečka Christina Lindberg fajnšmekrom známejšia pod menom One Eye . Je tu nádherná ako bábika anglické dialógy hrozné japonské jej išli ešte horšie ale reč jej tela robila herecký výkon. Zaujímavý film ale viac ako *** nedám. ()

hunty

Neustále jsem si říkal, co je to ta japonská exploitation scéna a proč ji všichni tak opěvují. Nakonec jsem prozřel i já. Jedna krvavá kidlačka střída druhou, to samé platí pro soft-porno scény, ve kterých se ukázala i švédka Lindenberg... v tu chvíli nevíte co ještě může přijít: ) Každopádně scéna, kdy Reiko Ike vyskočí nahá z koupele a elegantně ve sněhu pozabíjí tucet chlapů, snad nejde zapomenout. Skvělá hudba doprovází celý film. Ojedinělý film, kterému se rozhodně nevyhněte. ()

majo25

Ešteže bola obsadená aj Chu-ri-su-ti-na Lindberg, jediná, na ktorú sa dalo pozerať po tom, čo sa vyzliekla. Explicitná erotika a málo vysvetlená pomsta sa vynie celý príbehom. Po čase ich má však divák dosť, pretože je stále o tom istom. Inak, krimi príbeh je čo sa týka postáv a ich množstva trochu zložito podaný. Hlavná postava mi vôbec nesadla a určite tomu nepomohli ani s jej prvoplánovo polonahým telom fušersky spravené akčné scény so spomalenou kamerou a hektolitrami podivne vyzerajúceho kečupu. ()

Cedr

"Sex & Fury is a top-notch epic revenge exploitationer/vintage Japanese softcore porno." Takto tento film shrnuje jeden z komentářů na imdb a já k tomu nemám co dodat. ()

VanTom

Kombinace 50/50 erotického a samurajského filmu, takže hrdince při soubojích z kimona pořád něco kouká. :-) Vrcholem je jednoznačně scéna ze začátku filmu, kdy je přepadena při koupeli, takže vyskočí, chytne meč a nahatá vykostí tak dvacítku neřádů. Zbytek už je však dosti nudný a děj nezajímavý, takže ani častá nahota (vždy jen prsa a zadek, velmi úzkostlivě nic víc) a násilí už nic nezachrání. ()