poster

Furjó anegoden: Inošika Očó

 • japonský

  不良姐御伝 猪の鹿お蝶

 • anglický

  Legend of Delinquency

 • japonský

  Furyô anego den: Inoshika Ochô

 • anglický

  Elder Sister: Ochô Inoshika

 • anglický

  Sex and Fury

Krimi / Drama / Thriller

Japonsko, 1973, 88 min

 • giallo
  *****

  Absolutně luxusní japonská explotation řežba s velkou dávkou soft péčka. Všechno od hlavní herečky, přes kameru až po hudbu mi maximálně sedlo. Jediný malinkatý zápor filmu pro mě byl, vyznat se ve jménech a tvářích jednotlivých šmejdů. Naštěstí mi s tímhle problémem Reiko dost pomáhala. A nejlepší scéna filmu? Ochoin balet v koupelně nebo finální zúčtování a nebo hrdinčino lynčování a nebo? Fakt si nemůžu vybrat :-)) Prostě vlhký sen každého správného úchyláka, mezi které se taky počítám. PS: Už se nemůžu dočkat až uvidím druhý díl.(14.1.2009)

 • ledzepfan
  *****

  Jsem fakt mamlas!. Koukám na kdejakou ptákovinu a mezi tím mi celé roky uniká taková perla. Přitom je to přesně ten typ filmu který miluju. Poetika těchhle sedmdesátkových šermovaček podkreslených psychedelickorockovým popíkem je prostě pro mě čirá magie a přesně mi to sedí. A tohle je navíc tak kouzelně zaměřené na ženské, kozy, zadečky a vůbec takovou tu japkovsky estetickou erotiku. Hned z kraje filmaři vytasí kulervoucí souboj v zasněžené zahradě v poměru jedna (nahá) proti cca deseti a celá killbillovská crazy 88 se může jít rázem zahrabat=krása. Aby toho nebylo málo, tak se tu navic vystavuje i (nemůžu najít vhodný přívlastek) Christina Lindberg, která je tak zvláštním a chytlavým mixem dysneyovsky nevinné tvářičky, špatného herectví a ochoty předvádět své tělo, že si ten snad až kultovní status zaslouží... Prostě mazec můvíčko pro poetické labužníky!(2.6.2014)

 • Flipnic
  *****

  Tohle je opravdu velice zvláštní film! Japonskou kinematografii mám rád, zvlášť 70. léta v rámci karate, samurajů, Sonnyho Chiby, soubojů na meče, explotation, stříkanců krve apod. Z řady předešlých shlédnutých snímků jsem si samozřejmě nesl nevědomě nějaké dojmy a očekávání, dostal jsem však úplně něco jiného. A to něco, tento podivný japonský film z počátku 70. let neumím ani nijak pořádně přiblížit či popsat. Ale pokusím se.Jednak se nemůže filmu upřít, že je perfektně technicky zvládnut, zejména kamera a celý look, záběry a prostředí jsou úžasné a bezchybné. Ještě dodám, že nejsem příliš velkým nadšencem "kultu" LADY SNOWBLOOD, ale o to větším milovníkem série LONE WOLF AND CUB, kteréžto první tři díly považuji za nejlepší samurajské filmy všech dob a vůbec jedny z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl (zbylé tři díly jsem zatím neviděl, ale předpokládám, že kvalita je standardní jako u prvních třech - doplněno, viděl a kvalita se nezměnila...). V případě "SEX AND FURY" jsem však nedostal nic z tohoto. Dostal jsem asi toto: spousta sexu, spousta erotiky, střílení z revolverů, nějaké ty souboje na meče, dvě hlavní ryvalky, z nichž jednu hraje moje "kontroverzní" oblíbenkyně Christina Lindberg (později si zahrála v kontroverzním explotation masakru (podle jiných zdrojů nejdříve natočila "Thriller" a až potom odcestovala do Japonska natáčet explotation filmy ...) THRILLER EN GRYM FILM) a druhou Reiko Ike. Dále spousta intrik, cesta za pomstou, spousta hazardních her, mučení a bičování nahé Reiko Ike Christinou (ó jak přitažlivé pro zvrhlé oko milovníka explotation). Dále tu máme milostný příběh o nenaplněné lásce a jako třešničku na dortu stříkance krve a rozpáraná břicha. Tento mišmaš, by se zdálo, že ani nejde nějak smysluplně do jednoho filmu zakomponovat. Ale tento film to bravurně dokázal a tím si u mě vysloužil naprosto plné hodnocní. Tak perfektně scénáristicky , propojeně a smysluplně provázaný děj oplývající všemi těmito výše zmíněnými atributy, to je opravdu umění...(28.8.2008)

 • pornogrind
  ****

  Film plný nahoty,sexu,krve,tetování,mučení,romantiky,hazardu a nesmí chybět samozřejmě "paní" pomsta.Ač je to nemožný tak tohle vše je narváno a mistrovsky zpracováno v tomhle zatraceně poutavým snímku.Velký podíl na tom má skvělá kamera,propracovaný děj a hlavně výběr hlavních "hrdinek".Zejména pro mě bylo velkým překvapením(nutno říct,že příjemným) účast Christiny Lindberg(tu bych tady rozhodně nečekal)- známé především z geniálního kousku Thriller - drsný film.Na 5 hvězd to nevidím,protože pár chybiček bych tu našel,ale i tak se jedná o skvělou zábavu,která rozhodně stojí za vidění.Dík patří uživateli peter12 který mi film doporučil a následně dohodil.(31.7.2015)

 • EdaS
  ***

  Pro japonský exploitation sedmdesátých let mám slabost, ale Sex and Fury je trochu zklamání. Jednak hlavní představitelka Reiko Ike není tak cool jako Meiko Kaji v Lady Snowblood, bohužel filmu chybí taky obrazová krása zmíněného snímku. K záporům bohužel patří i zoufalý výkon švédské playmate Christiny Lindberg, která ještě víc než s rolí zápasí s angličtinou (a ani jí to moc nesluší - na rozdíl třeba od kultovní Anity). Na druhou stranu kde jinde chcete vidět scénu, ve které z koupele vyrušená krasavice stále v rouše Evině kosí jednoho padoucha za druhým samurajským mečem?(9.12.2007)