Furjó anegoden: Inošika Očó

Elder Sister: Ochô Inoshika

Sex and Fury

Krimi / Drama / Thriller

Japonsko, 1973, 88 min

Absolutně luxusní japonská explotation řežba s velkou dávkou soft péčka. Všechno od hlavní herečky, přes kameru až po hudbu mi maximálně sedlo. Jediný malinkatý zápor filmu pro mě byl, vyznat se ve jménech a tvářích jednotlivých šmejdů. Naštěstí mi s tímhle problémem Reiko dost pomáhala. A nejlepší scéna filmu? Ochoin balet v koupelně nebo finální zúčtování a nebo hrdinčino lynčování a nebo? Fakt si nemůžu vybrat :-)) Prostě vlhký sen každého správného úchyláka, mezi které se taky počítám. PS: Už se nemůžu dočkat až uvidím druhý díl.(14.1.2009)

Jsem fakt mamlas!. Koukám na kdejakou ptákovinu a mezi tím mi celé roky uniká taková perla. Přitom je to přesně ten typ filmu který miluju. Poetika těchhle sedmdesátkových šermovaček podkreslených psychedelickorockovým popíkem je prostě pro mě čirá magie a přesně mi to sedí. A tohle je navíc tak kouzelně zaměřené na ženské, kozy, zadečky a vůbec takovou tu japkovsky estetickou erotiku. Hned z kraje filmaři vytasí kulervoucí souboj v zasněžené zahradě v poměru jedna (nahá) proti cca deseti a celá killbillovská crazy 88 se může jít rázem zahrabat=krása. Aby toho nebylo málo, tak se tu navic vystavuje i (nemůžu najít vhodný přívlastek) Christina Lindberg, která je tak zvláštním a chytlavým mixem dysneyovsky nevinné tvářičky, špatného herectví a ochoty předvádět své tělo, že si ten snad až kultovní status zaslouží... Prostě mazec můvíčko pro poetické labužníky!(2.6.2014)

Tohle je opravdu velice zvláštní film! Japonskou kinematografii mám rád, zvlášť 70. léta v rámci karate, samurajů, Sonnyho Chiby, soubojů na meče, explotation, stříkanců krve apod. Z řady předešlých shlédnutých snímků jsem si samozřejmě nesl nevědomě nějaké dojmy a očekávání, dostal jsem však úplně něco jiného. A to něco, tento podivný japonský film z počátku 70. let neumím ani nijak pořádně přiblížit či popsat. Ale pokusím se.Jednak se nemůže filmu upřít, že je perfektně technicky zvládnut, zejména kamera a celý look, záběry a prostředí jsou úžasné a bezchybné. Ještě dodám, že nejsem příliš velkým nadšencem "kultu" LADY SNOWBLOOD, ale o to větším milovníkem série LONE WOLF AND CUB, kteréžto první tři díly považuji za nejlepší samurajské filmy všech dob a vůbec jedny z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl (zbylé tři díly jsem zatím neviděl, ale předpokládám, že kvalita je standardní jako u prvních třech - doplněno, viděl a kvalita se nezměnila...). V případě "SEX AND FURY" jsem však nedostal nic z tohoto. Dostal jsem asi toto: spousta sexu, spousta erotiky, střílení z revolverů, nějaké ty souboje na meče, dvě hlavní ryvalky, z nichž jednu hraje moje "kontroverzní" oblíbenkyně Christina Lindberg (později si zahrála v kontroverzním explotation masakru (podle jiných zdrojů nejdříve natočila "Thriller" a až potom odcestovala do Japonska natáčet explotation filmy ...) THRILLER EN GRYM FILM) a druhou Reiko Ike. Dále spousta intrik, cesta za pomstou, spousta hazardních her, mučení a bičování nahé Reiko Ike Christinou (ó jak přitažlivé pro zvrhlé oko milovníka explotation). Dále tu máme milostný příběh o nenaplněné lásce a jako třešničku na dortu stříkance krve a rozpáraná břicha. Tento mišmaš, by se zdálo, že ani nejde nějak smysluplně do jednoho filmu zakomponovat. Ale tento film to bravurně dokázal a tím si u mě vysloužil naprosto plné hodnocní. Tak perfektně scénáristicky , propojeně a smysluplně provázaný děj oplývající všemi těmito výše zmíněnými atributy, to je opravdu umění...(28.8.2008)

Film plný nahoty,sexu,krve,tetování,mučení,romantiky,hazardu a nesmí chybět samozřejmě "paní" pomsta.Ač je to nemožný tak tohle vše je narváno a mistrovsky zpracováno v tomhle zatraceně poutavým snímku.Velký podíl na tom má skvělá kamera,propracovaný děj a hlavně výběr hlavních "hrdinek".Zejména pro mě bylo velkým překvapením(nutno říct,že příjemným) účast Christiny Lindberg(tu bych tady rozhodně nečekal)- známé především z geniálního kousku Thriller - drsný film.Na 5 hvězd to nevidím,protože pár chybiček bych tu našel,ale i tak se jedná o skvělou zábavu,která rozhodně stojí za vidění.Dík patří uživateli peter12 který mi film doporučil a následně dohodil.(31.7.2015)

Pro japonský exploitation sedmdesátých let mám slabost, ale Sex and Fury je trochu zklamání. Jednak hlavní představitelka Reiko Ike není tak cool jako Meiko Kaji v Lady Snowblood, bohužel filmu chybí taky obrazová krása zmíněného snímku. K záporům bohužel patří i zoufalý výkon švédské playmate Christiny Lindberg, která ještě víc než s rolí zápasí s angličtinou (a ani jí to moc nesluší - na rozdíl třeba od kultovní Anity). Na druhou stranu kde jinde chcete vidět scénu, ve které z koupele vyrušená krasavice stále v rouše Evině kosí jednoho padoucha za druhým samurajským mečem?(9.12.2007)